Pielgrzymi na Jasnej Górze. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  • 15.08.2019, 23:16
  • Maciej Uszko
Pielgrzymi na Jasnej Górze. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Częstochowa (woj. śląskie). 70 tys. wiernych zebrało się dziś na Jasnej Górze w Częstochowie, by uczestniczyć w obchodach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas nabożeństwa, któremu przewodniczył abp Jan Pawłowski, mowa była "o otwarciu się na każdego człowieka i o przeciwstawianiu się złu". Pielgrzymów pozdrowił też papież Franciszek. - Tutaj każdy idzie po to, żeby odzyskać siły, chęć do życia, radość i też dzielić się tym, co otrzymuje. Nie da się tego opisać, to trzeba po prostu poczuć – powiedziała jedna z wiernych.

- Pielgrzymka do Częstochowy jest obrazem naszego pielgrzymiego życia. I tak jak pielgrzymka na Jasną Górę ma swój początek w jakimś kościele, diecezji i ma swój cel na Jasnej Górze, tak życie ludzkie ma także swój początek i swój cel, którym jest zbawienie – powiedział kardynał Kazimierz Nycz.

 

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe