Trwają zmiany w komunikacji miejskiej. Mieszkańcy odpowiedzieli na propozycję specjalistów z Politechniki Krakowskiej

  • 23.01.2019, 14:13
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-23-daniela-komunikacjacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie tysiąc dwieście wniosków złożyli pasażerowie tarnowskiej komunikacji miejskiej w odpowiedzi na propozycje zmian jakie opracowali specjaliści z Politechniki Krakowskiej. Z informacji, które wpłynęły do Zarządu Dróg i Komunikacji wynika, że korzystający z MPK nie chcą zwiększenia liczby przesiadek oraz nie podoba im się propozycja skrócenia niektórych linii autobusowych.

Dlatego teraz specjaliści z Politechniki Krakowskiej jeszcze raz będą musieli się pochylić nad propozycją zmian w tarnowskiej komunikacji miejskiej. Wszystkie uwagi, które wpłynęły od mieszkańców miasta i gminy zostaną przeanalizowane i rozpatrzone. Wyniki pracy tego zespołu będą znane za kilka tygodni, dopiero wtedy zostaną zaproponowane nowe trasy autobusów i rozkłady jazdy. Nie wiadomo także jakie ostatecznie będą ceny biletów. Wiadomo za to już, że zmianie ulegną ceny za bilety okresowe.

Dodajmy, że zmiany w komunikacji miejskiej już po optymalizacji nastąpią prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe