Nauczyciele szykują się do protestu?

  • 17.12.2018, 14:22
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-12-17-nauczyciele-protescon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Strajkowali policjanci, teraz masowo zwolnienia lekarskie biorą pracownicy administracji sądowej. Następni będą nauczyciele? Wydaje się to bardzo prawdopodobny scenariusz. Związek Nauczycielstwa Polskiego zakłada że protest będzie, jednak nie wiadomo jeszcze w jakiej formie.

Jeśli chodzi o formę protestu, to brane są pod uwagę np. Masowe zwolnienia lekarskie, ale też niepodejmowanie poprawiania matur i egzaminów ósmoklasistów. Tym samym nauczyciele chcą walczyć o pieniądze, które jak mówią związkowcy – zostały im zabrane.

ZNP chce podwyżek pensji o 1 000 zł brutto. Warto przypomnieć że nauczyciel z najniższym stopniem awansu obecnie zarabia 1 750 zł netto. Z kolei płaca doświadczonego pedagoga wynosi niecałe 2 400 zł netto.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe