Remont mostu w Ostrowie na finiszu. Wkrótce przeprawa zostanie otwarta

  • 23.05.2022, 15:20
  • Wioletta Zarębska
remont-mostu-w-ostrowie-na-finiszu-wkrotce-przeprawa-zostanie-otwarta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dokładnie za tydzień, 30 maja ma zostać wznowiony ruch na moście na Dunajcu w Ostrowie. Na ten dzień czeka wielu kierowców z regionu. Przypomnijmy, że przeprawa została zamknięta 2,5 roku temu po przeprowadzonej ekspertyzie, która wskazywała, że most grozi zawaleniem. Teraz trwają już ostatnie prace związane z remontem tego mostu.

- Są montowane barierki, trwają prace wykończeniowe jeśli chodzi o nasypy. Te prace dość intensywnie prowadzi firma, która wygrała remont i myślę, że do 30 maja przejezdność tego mostu będziemy chcieli uruchomić - mówił Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski. 

Po tym terminie prace przy moście nadal będą prowadzone.

- Do 30 czerwca została przedłużona umowa firmie, która wykonuje remont, na zakończenie wszelkich prac remontowych. Najważniejsza dla nas jest przejezdność, czyli te wszystkie działania, które są w tej chwili czynione są wykonywane tak, aby ta przejezdność samochodów osobowych, rowerów, motocykli była uruchomiona - podkreślał wicestarosta tarnowski. 

W połowie czerwca powiat tarnowski planuje oficjalne otwarcie wyremontowanego mostu na Dunajcu w Ostrowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe