Nowa siedziba tarnowskich urzędników już gotowa. Kosztowała miliony

  • 10.01.2022, 15:35
  • Gabriela Kudła
nowa-siedziba-tarnowskich-urzednikow-juz-gotowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dobiegł końca remont kamienicy przy ulicy Legionów w Tarnowie, a wraz z nim rozpoczęła się długo już planowana przeprowadzka części wydziałów tarnowskiego magistratu. Od stycznia siedzibę tam mają Wydział Infrastruktury Miejskiej, który do tej pory wynajmował pomieszczenia na poczcie, Wydział Zamówień Publicznych, a w najbliższym czasie umiejscowić ma się tam także Kancelaria Rady Miejskiej.

  -Powoduje to, że mamy możliwość ograniczenia kosztów, czyli nie ponosimy opłat za wynajęcie poczty. W tej chwili już praktycznie nasz wydział, czyli wydział infrastruktury miejskiej zakończył te przenosiny, jeszcze jakieś pewnie drobiazgi, układanie segregatorów, archiwizowanie dokumentów. Natomiast pewnie jakieś usterki drobne mogą wystąpić jeszcze w trakcie eksploatowania, ale jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, także będzie na bieżąco usuwał jeśli takie usterki by się pojawiły - mówił Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury UMT. 

Zabytkową, liczącą ponad sto lat kamienicę prawie sześć lat temu miasto odkupiło za 750 tysięcy złotych.

- No mamy tutaj sytuację tego, że to jest budynek zabytkowy. Wcześniej znajdywały się tutaj mieszkania, w tej chwili został zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi ten budynek dostosowany do potrzeb urzędu. Remont budynku kosztował koło 6 mln zł, dlatego, że tutaj musieliśmy zastosować okna drewniane, musieliśmy odnowić wewnętrzną stolarkę, zastosować zupełnie inne materiały na przykład w postaci tynku, które są specjalnie dostosowane do obiektów zabytkowych, mamy też nakaz zastosowania parkietów, dlatego na podłogach znajdują się parkiety, to wszystko powodowało, że jednak cena remontu tego obiektu była jednak dość wysoka, ale myślę, że było warto - dodał Rafał Nakielny. 

Według wcześniejszych zapowiedzi urzędników przeprowadzka części wydziałów tarnowskiego magistratu do kamienicy miała odbyć się w ubiegłym roku.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe