Kolęda 2022: Ile pieniędzy powinno być w kopercie? Zaskakująca odpowiedź księdza

  • 03.01.2022, 13:07 (aktualizacja 03.01.2022, 15:09)
  • News4Media
Kolęda 2022: Ile pieniędzy powinno być w kopercie? Zaskakująca odpowiedź… iStock
Tuż po świętach Bożego Narodzenia w polskich domach rozpoczynają się wizyty duszpasterskie. Wielu parafian mierzy się wówczas z dylematem – ile pieniędzy włożyć do koperty, w której przekażemy ofiarę na parafię. Aby rozwiać wątpliwości, jaka jest minimalna kwota, poprosiliśmy o wyjaśnienie u źródła.

Ksiądz na zaproszenie

W bieżącym roku wizyty duszpasterskie przyjmują nietypowy charakter. Nie będą odbywały się we wszystkich domach. Aby przyjąć księdza, należy wcześniej zgłosić taką chęć w swojej parafii. Celem wizyty jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo, poświęcenie mieszkania oraz bliższe poznanie parafian. W polskich domach panuje jeszcze jeden zwyczaj, który wiernych potrafi wpędzić w zakłopotanie. W oczekiwaniu na wizytę duchownego przygotowujemy kopertę z ofiarą dla naszego kościoła.

Ile pieniędzy powinniśmy przygotować?

Właśnie to pytanie budzi wątpliwości wśród wielu parafian. Aby zakończyć odwieczny dylemat, poprosiliśmy o wyjaśnienie tej kwestii księdza Rafała Główczyńskiego, znanego szczególnie wśród młodzieży, jako duszpasterza – youtubera, który nie boi się trudnych pytań dotyczących Kościoła. Odpowiedź „Księdza z osiedla” jest zaskakująca.

- Ofiara w kopercie to w ostatnim czasie szczególnie gorący temat. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta – ofiary w kopercie nie musi być. Jeżeli ktoś się stresuje, ile ma księdzu dać, to niech nic nie daje – wyjaśnia nam duchowny, zauważając jednocześnie, że czas pandemii to dla wielu parafian szczególnie trudny okres.

 - Wiele osób przeżywa trudności, przeżywa żałobę po stracie bliskich. Kolęda w tym czasie powinna być przede wszystkim okazją do modlitwy i pokrzepiającej rozmowy – dodaje salwatorianin.

Ksiądz Rafał Główczyński zwrócił uwagę, że w obliczu pandemii z problemami borykają się również parafie, jednak w jego ocenie są sprawy o wiele ważniejsze niż pieniądze.

- Jeśli ktoś może dać jakąkolwiek ofiarę, to dobrze – parafie też przeżywają trudności finansowe. Ale naprawdę nie to jest najważniejsze. Zwłaszcza teraz – podkreślił.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe