Przy Centrum Handlowym Gemini Park w Tarnowie powstanie mural. Zaprojektowała go uczennica z tarnowskiego plastyka

  • 29.11.2021, 20:07
  • Gabriela Kudła
przy-gemini-park-w-tarnowie-powstanie-mural.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wybrano projekt muralu, który pojawi się przy centrum handlowym Gemini Park w Tarnowie. Spośród różnorodnych pomysłów, które w ostatnich dniach można było zobaczyć na specjalnej wystawie znalazły się koncepcję przedstawiające miejsca, czy słynne postacie związane z Tarnowem, a także prace nawiązujące do zakupów czy samego Gemini Park. Ostatecznie Jury Konkursowe zdecydowało o przyznaniu aż 6 nagród.

 - Wyniki tego konkursu, przerosły nasze oczekiwania. Prace są fantastyczne, jesteśmy wszyscy po pierwsze zaskoczeni poziomem, po drugie one są ładne, po prostu są ładne. Bardzo ciekawe i pokazują jak młodzież ciekawie myśli. Mieszkańcy, którzy będą tutaj wyglądać przed okno, zobaczą nowe elementy, nie tylko szarą, być może nieciekawą już dla nich elewację ozdobioną nowymi elementami - mówił Zbigniew Nowak, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Tarnów.


Nagroda Główna trafiła w ręce Angeliki Chruszcz z tarnowskiego plastyka. Drugie miejsce otrzymała Magdalena Hebda.

 - Kierowałam się tym, żeby w jakiś sposób nawiązać też do samego Gemini, do samego sklepu, żeby wizualnie był nawiązaniem ten mural do samego sklepu, ale tez chciałam pokazać tę atmosferę Gemini, że jest przyjaźnie, że każdy może do tego sklepu tak naprawdę przychodzić i też, że ludzie tworzą tak naprawdę ten sklep - powiedziała Angelika Chruszcz, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. 


 - Jeżeli chodzi o pomysły, o powiązania, kolorystykę wszystkie rzeczy były fantastyczne, także bardziej to były osobiste odczucia. Okazało się, że najwięcej tych pozytywnych elementów znaleźliśmy, - najwięcej mówię, bo każda praca wywoływała pewne emocje -  każda praca wywoływała wow.  Ale w pewnym momencie zdecydowaliśmy się na tę pracę i ta praca wygrała - dodał Zbigniew Nowak. 


 - Przede wszystkim to, że tu są schody i na schodach strasznie dużo się dzieje. Na schodach możemy się spotykać, na schodach możemy się umawiać, możemy po prostu przez nie wchodzić i tak dalej i chciałam jakby zaprezentować tym muralem energię, którą to przedstawia i w ogóle, żeby było taki energiczne - mówiła Magdalena Hebda, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. 

Mural ma zostać zrealizowany wiosną 2022 roku, wykonają go uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. 

 - W ogóle jako szkoła angażujemy się często w tego typu działania, mówię oczywiście o działaniach artystycznych i taka propozycja jest dla nas idealna. Młodzież z ochotą wzięła udział w tym przedsięwzięciu, czy w tym konkursie, ponieważ, to jest atrakcyjna forma, dla młodzieży szczególnie. Projekt muralu to jest coś, co chętnie robimy - mówił Janusz Jędrzejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. 


Dodajmy, że projekty prac w dniach 4.11- 21.11 mogli oceniać również mieszkańcy, których głosy pomogły w wyłonieniu zwycięzców. 

 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe