Tarnów. Gala wręczenia nagród w konkursie "Śladami Baczyńskiego - w 100. rocznicę urodzin poety"

  • 26.11.2021, 21:49
  • Gabriela Kudła
sladami-baczynskiego-w-100-rocznice-urodzin-poety.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się wyjątkowa gala rozdania nagród w międzyszkolnym konkursie "Śladami Baczyńskiego - w 100. rocznicę urodzin poety". W trzech kategoriach konkursowych tj. w konkursie wiedzy, plastycznym i recytatorskim zostali nagrodzeni laureaci szkół podstawowych z miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Galę uświetnił swoim wykładem pt. 'Krzysztof Kamil Baczyński - bohater czy tylko dla swoich czasów" doktor Marek Smoła, z Zespołu Szkół nr 1 w Tarnowie.

 - Dzisiejsze wydarzenie, uroczysta gala to tak naprawdę finał konkursu, poprzez który chcieliśmy przypomnieć osobę i twórczość, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z punktu widzenia realizacji kierunków polityki oświatowej państwa, ale myślę, w ogóle priorytetów edukacji, to niezwykle ważny element naszych działań jako placówki doskonalenia nauczycieli w Małopolsce, ale też ogólnie biorąc pod uwagę edukację i oświatę w Małopolsce niezwykle ważne działanie, by przypominać te postaci z historii, te postaci z wielkiej literatury polskiej, które mogą mieć znaczenie, i mają olbrzymie znaczenie do wychowania młodego pokolenia - mówił Łukasz Cieślik, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. 

Celem konkursu było kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej oraz poszerzanie wiedzy na temat życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
 

 - Najważniejsze jest to, że zainteresowali się postacią, co prawda młodego, ale bardzo trudnego poety. Człowieka, żołnierza, który no był młody, miał określone marzenia, oczekiwania, niestety przedwczesna śmierć odebrała mu to wszystko, ale żył najpiękniej jak potrafił - dodała Ewa Sojat, wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Tarnowie. 

Za organizację konkursu i gali odpowiedzialni byli: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach. 
 

 - Łącznie siedemdziesiąt kilka szkół się zgłosiło, więc to cieszy, że jest odzew, że dużo dzieci rysuje jeśli chodzi o plastykę, że odważają się recytować, gdzie tutaj bodajże 2. miejsce nasz uczeń zajął i to był dla niego debiut. Był zestresowany, ale jednak wystąpił z powodzeniem. Okazało się, że w wiedzowym i to młody człowiek, bo 6 klasy, zdobył 1. miejsce, także bardzo mnie to cieszy, szczególnie że to moi uczniowie - mówiła Barbara Międzybrodzka-Parciano, dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego. 

Prace oraz nadesłane nagrania oceniało niezależne jury, które przyznało nagrody przygotowane przez Wójta Gminy Tarnów, Starostę Powiatu Tarnowskiego, Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Szkolę Podstawowa im. K.K Baczyńskiego w Zgłobicach. Dodatkową nagrodą były warsztaty dziennikarskie, które odbędą się w ramach dni otwartych telewizji Tarnowskiej tv. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe