W Gromniku i Czermnej znaleziono niewybuchy

  • 09.11.2021, 12:06
  • Źródło: KMP Tarnów
W Gromniku i Czermnej znaleziono niewybuchy
W ostatni weekend dyżurny tarnowskiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o niebezpiecznym znalezisku. Pierwsze dotyczyło pocisku moździerzowego w Gromniku, drugie pocisku artyleryjskiego w Czermnej.

W piątek w godzinach popołudniowych do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk. Niewybuchy został odnaleziony podczas prac budowlanych. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk moździerzowy kalibru 90 milimetrów znajdował się pod cienką warstwą ziemi, która przesypywana podczas wykonywania prac budowlanych odkryła ten niebezpieczny przedmiot.

W niedzielę tym razem w Czermnej, podczas prac porządkowych jednej z posesji, mieszkaniec gminy ujawnił kolejny niewybuch. Tym razem policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej określili ten przedmiot, jako pocisk artyleryjski kal. 80 mm.

W obu przypadkach teren został oznaczony i zabezpieczony, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, a powiadomiony patrol saperski 21 Brygady Dowodzenia z Rzeszowa zabezpieczył znaleziska i wywiózł na wojskowy poligon, gdzie oba ten pociski zostaną zneutralizowane.

Ponawiamy apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów.

Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe