Tarnów. Kobieta wyrzuciła przez balkon 43 tysiące złotych

  • 03.11.2021, 15:07
  • Źródło: KMP Tarnów 
Tarnów. Kobieta wyrzuciła przez balkon 43 tysiące złotych
Ostrzeżenia przekazywane za pośrednictwem mediów docierają do tarnowskich seniorów, którzy coraz częściej nie dają się oszukać. Niestety 78-letnia tarnowianka wystraszona przez oszusta wyrzuciła przez balkon swojego mieszkania 43 tysiące złotych.

W minionym tygodniu tuż przed Wszystkimi Świętymi oszuści skomasowali swoje ataki na seniorów w Tarnowie. Rozdzwoniły się telefony stacjonarne, a dyżurny tarnowskiej komendy odbierał telefony o usiłowaniu oszustwa. Rozmówca chciał wyłudzić kwoty rzędu 150, a nawet 200 tysięcy złotych.

Niestety późnym popołudniem w piątek (29.10) do komisariatu Policji zgłosiła się 78-letnia mieszkanka Tarnowa i powiadomiła o oszustwie na kwotę 43 tysięcy złotych.

Mężczyzna wybrał z książki telefonicznej przypadkową osobę, która mogłaby być (po imieniu) osobą straszą. Zadzwonił na telefon stacjonarny i rozpoczął dyskusję z kobietą. Przedstawił się jako policjant CBŚP, wzbudzając poczucie pewności i zaufanie, a następnie wprowadził kobietę w stan niepewności i strachu, wywołując głębokie emocje i przerażenie. Zakomunikował, że jako policjant obserwuje grupę osób, które chcą włamać się do mieszkania. Mieszkania zajmowanego właśnie przez seniorkę, ponieważ wiedzą o ukrytej gotówce. Zaproponował pomoc i ochronę gotówki, jeśli kobieta wyrzuci ją natychmiast przez okno. Przerażona kobieta zrobiła, jak nakazał jej głos w słuchawce i tym samy straciła pieniądze w kwocie 43 tysięcy złotych. Po mężczyźnie słuch i ślad zaginął. Przestępstwem zajęli się policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, którzy zbierają dowody, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

To niejedyne oszustwa w tym okresie. Tym razem ofiarami stali się dużo młodsi mieszkańcy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, ci którzy wykorzystują elektroniczną formę płatności typu blik. Do komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie w sumie zgłoszono 8 tego typu oszustw. Sześć osób straciło oszczędności w kwotach od 500 do 2000 tysięcy złotych. Tylko w dwóch przypadkach po przełamaniu zabezpieczeń Messengera oszuści nie wykorzystali kodów blik.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel do mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby rozmawiać z naszymi seniorami o metodach, jakimi posługują się oszuści i nie pozostawiać osób starszych i samotnych samych sobie.
 

Źródło: KMP Tarnów 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe