Content marketing – co możesz dzięki niemu zyskać?

  • 21.09.2021, 16:43
  • Artykuł partnera
Content marketing – co możesz dzięki niemu zyskać?
W świecie wielu możliwości i nasyconego rynku wygrywają te firmy, które potrafią zbudować ze swoimi klientami trwałe, zaangażowane relacje. Wśród narzędzi, które pomagają je tworzyć, na pewno znajduje się content marketing. To jedna z najpopularniejszych obecnie gałęzi marketingu bazująca na udostępnianiu użytkownikom wartościowych, ciekawych treści. Dowiedz się, dlaczego warto jej poświęcić więcej uwagi!

Czym jest content marketing?

Content marketing (lub po polsku marketing treści) to „produkt” ery Internetu. Dziś to właśnie do sieci przeniosła się znaczna część interakcji międzyludzkich, pracy czy rozrywki. Za nią podążył zaś marketing. W Internecie można się reklamować na wiele sposobów, nie tylko poprzez wirtualne odpowiedniki ulicznych billboardów czy telewizyjnych lub radiowych spotów, ale również w bardziej dyskretny i wyrafinowany sposób. Odpowiadają za to różne nowoczesne techniki, w tym content marketing. Polega on na dostarczaniu użytkownikom treści, których poszukują. Być może brzmi to banalnie, ale w rzeczywistości wcale nie jest takie proste. Ponadto korzystanie z content marketingu może być wyjątkowo skuteczne.

Dlaczego content marketing działa?

Współcześni konsumenci są wprost bombardowani przekazem reklamowym. Dlatego też coraz bardziej się na niego uodparniają. Co więcej, uważają że nachalna reklama jest po prostu irytująca i łatwo zniechęcają się do firm, które w ramach swoich działań promocyjnych prezentują inwazyjne, nieciekawe treści. Dlatego też oprogramowanie pozwalające na zablokowanie większości reklam w Internecie jest tak popularne.

 

Z drugiej jednak strony, użytkownicy cenią Internet za możliwość łatwego wyszukania informacji niemal na każdy temat. Co więcej, często postrzegają artykuły, blogi, recenzje i inne podobne treści za jej wiarygodne źródła i kształtują na tej podstawie swoje opinie. To właśnie dlatego content, który w dyskretny sposób przemyca, np. zalety konkretnego produktu czy marki, jest tak skuteczny. Jednocześnie firma przedstawiająca w wyczerpujący i rzetelny sposób temat, który interesuje internautów lub odpowiadająca na ważne dla nich pytania, jest postrzegana jako profesjonalna i godna zaufania.

Content marketing – co możesz zyskać?

Stawka jest ogromna, ponieważ content marketing to tak naprawdę jedna z najskuteczniejszych form reklamy. Odpowiednio poprowadzone kampanie mogą pomóc marce w osiągnięciu celów zarówno wizerunkowych, jak i sprzedażowych. Dobry content marketing to między innymi:

  • większa rozpoznawalność marki – content marketing to sposób na przyciągnięcie uwagi klientów, nawet dla małych, początkujących firm;
  • większa widoczność w Internecie – lepsza pozycja firmowej witryny w wynikach wyszukiwania i większy organiczny ruch na stronie;
  • sposób na wyróżnienie się wśród konkurencji – dobry content potrafi przyciągnąć klientów konkurencji właśnie do Ciebie;
  • większe zaangażowanie odbiorców – a dzięki temu również większa lojalność;
  • większe zaufanie – dzięki publikowaniu wiarygodnych, pomocnych treści klienci będą wierzyć przekazowi Twojej marki;
  • sposób na poprawę wizerunku – zaprezentuj się jako profesjonalna firma, ekspert w danej dziedzinie;
  • wzrost sprzedaży – docelowo wszystkie działania content marketingowe prowadzą do zwiększenia liczby stałych i nowych klientów, a także do wzrostu sprzedaży, dlatego przekładają się na wymierne zyski.

To korzyści, obok których na pewno nie warto przechodzić obojętnie!

Content marketing – jak robić to dobrze?

Stawiając na content marketing, warto zadbać o najwyższą jakość działań. Jeśli mają przynosić wyraźne korzyści, najlepiej zasięgnąć pomocy ekspertów, na przykład zatrudniając doświadczony dom mediowy. Specjaliści dostarczą Ci nie tylko trafne pomysły poparte znajomością rynku i analizą Twojego biznesu oraz jego odbiorców, ale również zadbają o ich wdrożenie. Dzięki temu uzyskasz pewność, że treści będą się odznaczać wysoką jakością. Warto pamiętać, że praca nad contentem wymaga nie tylko wiedzy, ale również czasu, dlatego profesjonalne wsparcie to najlepsze wyjście.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe