Dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku wciąż niewybrany. Trwa drugi konkurs

  • 08.09.2021, 15:25
  • Gabriela Kudła
konkurs-dyrektor-szpital-brzekso.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd powiatu brzeskiego po raz drugi ogłosił konkurs na dyrektora szpitala w Brzesku. Poprzedni, który ogłoszono 8 lipca został unieważniony, ponieważ po analizie dokumentów dostarczonych przez kandydatów komisja oceniająca dopatrzyła się braków formalnych.

  - Po odejściu na emeryturę pani minister Józefy Szczurek-Żelazko, zarząd powiatu brzeskiego ogłosił konkurs na dyrektora szpitala zgodnie z procedurami zapisanymi w ustawie. 12 sierpnia zebrała się komisja konkursowa złożona z ośmiu osób. Podania złożyły trzy osoby, komisja sprawdzała dokumenty pod względem formalnym, niestety były braki formalne w tych aplikacjach, w związku z czym zarząd powiatu brzeskiego ogłosił kolejny konkurs - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Drugi konkurs ogłoszona 19 sierpnia 2021 roku, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa w czwartek 9 września, o godzinie 15. 

- 15 września zbiera się komisja, jeśli osoby, które przystąpią do konkursu będą miały poprawnie przygotowane dokumenty, to jak sądzę w ciągu najbliższych tygodni odbędzie się spotkanie, na którym przedstawią koncepcję. Myślę, że powinniśmy poznać rozstrzygnięcie konkursu na przełomie września i października - tłumaczy starosta. 

Po dokładnej analizie dokumentów, dyrektor szpitala, ma zostać wybrany przez komisję w tajnym głosowaniu. Następnie zostanie przedstawiony zarządowi powiatu. 

 - Zarząd powiatu brzeskiego po tym fakcie podpisze umowę na okres sześcioletni, bo tak stanowi ustawa z nowym dyrektorem szpitala - mówi Andrzej Potępa. 

Przypomnijmy, że Józefa Szczurek Żelazko, była dyrektorem szpitala Powiatowego w Brzesku od 2001 roku. W 2015 roku po tym zrezygnowała z tej funkcji obowiązki dyrektora szpitala przejął Adam Smołucha. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe