Wypadki, kolizje, zabrane prawa jazdy i pijani kierowcy – tarnowska policja podsumowała wakacje na drogach

  • 08.09.2021, 12:48
  • Wioletta Zarębska
wypadki-kolizje-i-pijani-kierowcy-tarnowska-policja-podsumowala-wakacje-na-drogach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
18 wypadków samochodowych, w tym dwa śmiertelne, 509 kolizji oraz 194 pijanych kierowców – tak w liczbach tarnowska drogówka podsumowuje tegoroczne wakacje.

- Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to uważam, że było zdecydowanie bezpieczniej niż w roku poprzednim – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w trakcie policyjnego pościgu. Zdarzenie miało miejsce początkiem lipca.

- Kierujący samochodem 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w Lasku Lipie nie zapanował nad swoim samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety zginął na miejscu. Kolejny śmiertelny wypadek ma miejsce pod koniec sierpnia, tutaj mówimy o 21-latku, który jadąc na terenie gminy Żabno na jednym z łuków drogi stracił panowanie i uderzył w inny samochód. Również zginął na miejscu – przypominał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

W trakcie wakacji tragicznie było też nad wodą.

- Rzeka Dunajec jest rzeką nieprzewidywalną, jest rzeką górską. Nie ma w żadnym obrębie rzeki Dunajec miejsca wyznaczonego do kąpieli. Każda kąpiel w tej rzece może skończyć się tragicznie i tak się skończyło również w tym roku. Niestety jeden z mieszkańców powiatu tarnowskiego chciał przepłynąć na drugą stronę rzeki i niestety przecenił swoje siły. Rzeka zabrała go i w tym momencie mamy jedno utonięcie – wyjaśniał oficer prasowy tarnowskiej policji.

W trakcie wakacji tarnowska drogówka złapała też 191 kierowców, którym zabrano prawo jazdy za przekraczanie prędkości.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe