- Cieszę się, że będziemy mogli stworzyć grę, która w 100% odda nam serce Tarnowa. Tutaj, każdy element, bo wcześniej byliście tylko na jednym polu w ogólnej edycji, tak tutaj każde pole, każda karta, każdy banknot będzie przeznaczony dla was. Chcemy, żeby każda osoba, czy jest z Tarnowa, czy urodziła się tutaj, czy przyjechała, czy już wyjechała, ale korzenie swoje zostawiła, żeby mogła identyfikować się z tą grą i siebie w niej odnaleźć, a żeby przejście po całej planszy było takim przysłowiowym spacerem po mieście – wyjaśnia Zuzanna Misiejuk, koordynatorka tarnowskiej wersji Monopoly.
- Myślę, że ta wędrówka po planszy będzie taką znakomitą lekcją i próbą budowania więzi, tożsamości z miastem. To są ważne elementy. Szlak Maszkaronów pokazał jak tego bardzo potrzebujemy. Monopoly jest nową formą, bo kiedy cieszymy się miastem? Kiedy cieszymy się, że jesteśmy jego cząstką? Kiedy umiemy to miasto, kiedy uczymy się go, kiedy możemy go na swój sposób poznawać, a najlepiej w gronie najbliższym. Ja mam nadzieję, że Monopoly będzie czymś takim niezwykłym – mówi Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa.
- Przez długi czas wewnątrz zespołu zastanawialiśmy się, czy zastanawiamy nad nowymi formami promocji poprzez również gadżety. Wydaje się, że taka typowa formuła, w której gadżetem jest pendrive, czy jakiś inny sprzęt wydaje się powoli wyczerpywać. Najczęściej te gadżety lądują gdzieś w szufladzie, albo w najgorszej sytuacji nawet w koszu. Chcieliśmy, żeby i Tarnów miał tę grę Monopoly, gdzie będzie można poznawać elementy charakterystyczne dla miasta – dodaje Jakub Kwaśny, prezydent Tarnowa.
Tarnowska edycja gry swoją premierę będzie miała w grudniu. Planszówkę nabyć będzie można w Tarnowskim Centrum Informacji.