Wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania staje się fundamentem na rzecz zwiększonego ruchu na stronie. Bez licznych odwiedzin i zainteresowania klientów, wszelkie próby zwiększenia sprzedaży są skazane na porażkę. Pozycjonowanie sklepu internetowego to jednak niełatwe zadanie. Bogaty asortyment wiąże się z koniecznością wykonania szczegółowych opisów każdej pozycji, uwzględniając przy tym słowa kluczowe i odpowiednią strukturę. Pozycjonowanie dużej ilości podstron produktowych stanowi czasochłonne wyzwanie dla właściciela sklepu. Kluczem do sukcesu staje się tutaj znajomość zasad SEO oraz potrzeb użytkowników. Nie warto rezygnować ze szczegółowych opisów kategorii i produktów ani z dostarczania klientom wartościowych informacji np. w formie bloga. Algorytmy Google zauważają i promują takie działanie, windując dany sklep na wyższą pozycję w reakcji na wpisywane frazy kluczowe. Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie sklepów internetowych i dlaczego warto je delegować do specjalistów?
Jakich czynności wymaga pozycjonowanie sklepu internetowego?
Złożoność procesu pozycjonowania strony firmowej widać wyraźnie w kwestii optymalizacji treści. Stworzenie ciekawych i poprawnych technicznie opisów lub artykułów wymaga wiedzy, czasu i zaangażowania. Duże sklepy internetowe posiadają kilkadziesiąt podkategorii w ramach prezentowanego asortymentu. Aby pozycjonowanie było skuteczne, należy podjąć wysiłek opisu każdej pozycji, uwzględniający przy tym odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi i długość, którą algorytm Google uznaje za właściwą. Co najważniejsze treści muszą być unikalne, a frazy wykorzystane w opisie nie mogą się kanibalizować. Takie działanie przynosi odwrotny skutek do zamierzonego – firmy duplikujące content zostają łatwo wykryte przez Google i ich pozycja w wyszukiwarce znacznie spada. Dobrym pomysłem okazuje się udostępnienie klientom platformy do wystawiania opinii i recenzji o zakupionym produkcie. Wówczas sami klienci zaczną generować treści nawiązujące do podstrony, czyniąc ją bardziej popularną. Pozycjonowanie sklepów internetowych polega również na tworzeniu sieci linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, szyfrowaniu połączenia protokołem HTTPS, zagwarantowaniu responsywności strony e-sklepu na urządzeniach mobilnych, optymalizacji znaczników meta opisujących zawartość strony, a także implementacji danych strukturalnych jako pomocy dla samej wyszukiwarki. Warto również pomyśleć o dołączeniu atrakcyjnych fotografii, jednak nie należy przesadzać z ich rozmiarem, co spowolniłoby ładowanie się strony.
Jakie korzyści niesie pozycjonowanie sklepu internetowego?
Wdrożenie skutecznej strategii SEO w sklepie internetowym zwiększa ekspozycję firmy na nowych klientów. Umożliwia zdobycie nowych udziału w rynku, promocję produktów i poprawę wyników sprzedażowych. Outsourcing zadań związanych z SEO to najlepszy pomysł na gwarantowany zwrot z inwestycji. Poszukując najlepszej usługi, warto zapoznać się z ofertą pozycjonowania firmy Artefakt. Na stronie artefakt.pl zamieszczono kopalnię wiedzy o skutecznym pozycjonowaniu, oferując pomoc przedsiębiorcom działającym w branży e-commerce. Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania to większy ruch na stronie, przekładający się na konwersję i sprzedaż.