Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Przejechał rowerem blisko 2600 km dookoła Polski!

Przejechał rowerem blisko 2600 km dookoła Polski!

Robert Barys pracownik Starostwa Powiatowego w Tarnowie, na co dzień zajmujący się projektami unijnymi i współpracą międzynarodową oraz prezes Fundacji PRODRIVER, zajmującej się promowaniem bezpieczeństwa na drodze - udowadnia, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by przeżyć przygodę i zobaczyć wspaniałe krajobrazy.

Z Robertem Barysem, miłośnikiem dwóch wakacyjnych kółek, rozmawia Jerzy Zabawa.

Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz... rower swój i gitarę? Skąd pomysł na niezapomniany urlop na rowerze?

- Wszystko zaczęło się od lektury książki Henryka Atemborskiego „Rowerem dookoła Europy”: autor, w wieku 75 lat przemierzył Europę na rowerze, co zajęło mu rok. Zainspirowany jego historią zapragnąłem zorganizować sobie wyprawę rowerową, taką wielodniową, z noclegami poza domem, pozwalającą mi poznać nowe miejsca, których w Polsce jeszcze tak wielu nie zwiedziłem.

Wybrałeś rower jako środek podróżowania, dlatego, że daje on pełną wolność i niezależność?

- Od kilku miesięcy dojrzewał u mnie pomysł wyprawy rowerowej. Dotychczas wyjeżdżałem na tygodniowe wyprawy motocyklowe (głównie Hiszpania i Portugalia), ale to jednak zupełnie inna sprawa. Dużo jeżdżę na rowerze, przez cały rok, na ile tylko pozwala pogoda, ale nigdy nie uczestniczyłem w wyprawie z bagażami, z nastawieniem na spędzenie wielu dni w trasie: chciałem żeby ta pierwsza była wyjątkowa. I stwierdziłem w końcu, że spróbuję spiąć wszystko w jedną całość i przemierzyć całą Polskę podczas jednej wyprawy: około 2600 km, wzdłuż zewnętrznych granic kraju, co wg moich planów powinno mi zająć około miesiąca.

Jak wyglądał początek przygody, co było najważniejszą i niezbędną rzeczą podczas przygotowań?

Ze względu na skalę przedsięwzięcia (dość wymagające tempo i długi czas) postanowiłem jechać solowo, tylko na niektórych odcinkach dołączali do mnie znajomi. Zacząłem kompletować ekwipunek, spędziłem wiele godzin na rozmowach z osobami podróżującymi na rowerze, przeczytałem kilka relacji z tego typu wypraw i przez około miesiąc poprzedzający wyjazd zacząłem przygotowywać się fizycznie poprzez kilkugodzinne treningi na okolicznych trasach, głównie w wymagającym terenie pagórkowatym na południe od Tarnowa – tj. okolice Szczepanowic czy Tuchowa. Rower którym się poruszałem to zwykły 20-letni „góral” na 26 calowych kołach, dość ciężki (około 15 kg) i wiedziałem, że nie jest to idealny sprzęt do pokonywania tak wielu kilometrów w takim czasie jaki sobie założyłem, ale ufałem w jego prostą i trwałą konstrukcję sprawdzoną przez lata podczas wielu jednodniowych wypadów. I chciałem się przekonać, że można czerpać radość z jazdy na takim sprzęcie bez konieczności inwestowania dużych kwot w drogi i nowoczesny.

Dużo czasu poświęciłeś na kompletowanie niezbędnego sprzętu, kładąc spory nacisk na serwis rowerowy oraz ekwipunek, a także zabranie odpowiedniej odzieży na trasę?

- Zadbałem o jego serwis (wymiana napędu, linek, hamulców) i założyłem dodatkowy wspornik na kierownicę skonstruowany przy pomocy przyjaciela, dzięki któremu mogłem zmieniać pozycję i na długich prostych jechać w komfortowej wyprostowanej pozycji. Do roweru przytroczyłem wodoodporne sakwy ze sprzętem o wadze około 25 kg, więc całość ważyła około 40 kg i bardzo szybko przekonałem się, że jazda z takim ciężarem jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem z jakim nigdy wcześniej się nie mierzyłem. Wiozłem ze sobą podstawowy sprzęt do biwakowania (materac, namiot, śpiwór, palnik gazowy z butlą), ubrania (ubranie rowerowe na ciepłe i zimne dni, przeciwdeszczowe, kilka sztuk bielizny), apteczkę, zestaw naprawczy do roweru (w tym zapasowa dętka), zapas jedzenia na kilka posiłków (płatki owsiane, ryż, suszone owoce) i suplementy (magnez, potas, żelazo, elektrolity), sprzęt fotograficzny, ładowarki i powerbank. Zwykle codziennie rano do tego dokupywałem butelkę wody i soku jabłkowego, czyli dodatkowe 2,5 kg.

Trasa wyprawy jest jedną z pierwszych kwestii, o której myślimy, kiedy zaczynamy wyobrażać sobie podróż. jak wyglądało to u Ciebie?

Po trzech dniach jazdy po 120-150 km/dzień stwierdziłem, że muszę zmienić strategię chcąc ukończyć wyprawę: takie tempo było dla mnie zabójcze i bardzo szybko poczułem, że mimo ambicji i chęci organizm nie jest w stanie znieść takiego wysiłku, dlatego zaaplikowałem sobie dzień odpoczynku na regenerację i postanowiłem przynajmniej przez pierwszych kilka dni jechać nie więcej niż po 50-60 km/dzień, żeby organizm miał czas przywyknąć do takiego wysiłku z postanowieniem żeby próbować stopniowo wydłużać dystanse. Nawet gdybym miał nie pokonać całej trasy chciałem przede wszystkim czerpać przyjemność z jazdy, mieć czas na zwiedzanie i przede wszystkim nie robić nic kosztem własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Postanowiłem też pozbyć się części ekwipunku (namiot, butla z gazem) żeby odciążyć rower i postawić głównie na noclegi pod dachem, które rezerwowałem na kilka dni wprzód. I to okazało się strzałem w dziesiątkę: po pokonaniu tego kryzysu stwierdziłem, że mięśnie zaczynają się przyzwyczajać i mogę pozwalać sobie na wydłużanie codziennych dystansów.

Co było najlepsze, jakie miejsca najbardziej zapadły Ci w pamięci, gdzie warto pojechać, co zaskoczyło najbardziej...

W sumie spędziłem w trasie 32 dni, od 15.06 do 17.07, z czego 3 dni dałem sobie na całodzienny odpoczynek w różnych momentach podróży – głównie w trakcie pierwszych 2 tygodni, a od Gdańska (około połowa mojej trasy) byłem w stanie jechać codziennie około 80- 90 km bez potrzeby wolnego dnia. Podsumowując wychodzi, że średnio jechałem około 90 km/dzień. Wytyczyłem sobie trasę przez Ścianę Wschodnią i (odwiedziłem m.in. Leżajsk, Zamość, Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Plutycze, Augustów, okolice Białegostoku), Mazury (Giżycko, Wilczy Szaniec, Zamek w Tykocinie, okolice Ełku, Elbląg), Bałtyk (Stegna, Trójmiasto, Ustka, Darłowo, Mielno, Niechorze), Zachodnią Polskę (Stargard, Gorzów Wlkp, Leszno, Rawicz, Wrocław) i Południe (Opole, Śląsk, Małopolska).

Ludzie są naprawdę dobrzy... przekonałeś się w swojej podróży o ogromnej ludzkiej dobroci, byłeś zaskakiwany bezinteresownymi gestami zupełnie przypadkowych osób…

- Poznałem wielu fantastycznych ludzi – którzy z zaciekawieniem pytali o moją wyprawę, bezinteresownie proponowali oprowadzenie po swoim mieście czy poczęstunek; spotkałem wielu rowerzystów, którzy jechali ze mną przez wiele odcinków i wspierali mnie na trasie i śledzili moje postępy do końca wyprawy za pośrednictwem relacji na fB. Mam wielki szacunek do napotkanych kierowców, którzy cierpliwie jechali za mną kiedy nie było możliwości wyprzedzania i pozdrawiali widząc z jakim wyzwaniem się mierzę. W małych miejscowościach gdzie nie było możliwości zakupu kawy wielokrotnie panie ze sklepów bezinteresownie częstowały mnie kawą zrobioną specjalnie dla mnie na zapleczu. Z perspektywy roweru miałem okazję dotrzeć do miejsc, do których nigdy wcześniej nie miałbym czasu czy ochoty zajrzeć podczas podróży samochodem.

Podczas wyprawy rowerowej całymi dniami jesteśmy wystawieni na oddziaływanie zjawisk atmosferycznych – stuprocentowo zależni od tego, co na niebie, z nieba, w powietrzu…

Pogoda generalnie mi sprzyjała (na szczęście dobrze znoszę upały), choć zdarzył się jeden deszczowy i zimny tydzień – mimo to udało mi się ustrzec przed przeziębieniem. Przyjechałem bez żadnych kontuzji, w lepszej formie niż kiedy wyruszałem, o parę kilogramów lżejszy (choć starałem się dobrze odżywiać) i bogatszy o mnóstwo nowych doświadczeń: nauczyłem się m.in. że nie warto zawsze zostawiać swoje marzenia na jutro oraz że w naszym organizmie

drzemią ogromne możliwości, z których nie zdajemy sobie spraw dopóki ich nie uruchomimy.

Rzeczy, których nie polecasz robić, a które sami namiętnie praktykujemy podczas swojej podróży rowerem, to…

- Podczas takiej wyprawy trzeba się pilnować, aby wskutek zmęczenia czy pośpiechu nie popełnić błędów, które mogą skutkować upadkiem czy wypadkiem: np. nie wykonywać pośpiesznie manewrów jak zmiana pasa ruchu czy kierunku jazdy bez czytelnego sygnalizowania swoich zamiarów innym użytkownikom drogi, adaptować prędkość i technikę jazdy do panujących warunków (uwaga na wjazdy/zjazdy z krawężnika czy przejazd przez torowisko). Trzeba zadbać o to, aby być maksymalnie widocznym (odzież w jaskrawym kolorze, z elementami odblaskowymi, oświetlenie roweru). Nie warto ufać w 100% że wszyscy kierowcy zawsze nas dostrzegą czy udzielą pierwszeństwa tam gdzie powinni - należy zachowywać stale czujność i zasadę ograniczonego zaufania.

Marzenia to inaczej cele, które trzeba spełniać?

Tak - Przeżyłem fantastyczną przygodę, cieszę się niezmiernie, że udało mi się szczęśliwie i bez przykrych przygód (nie licząc trzech „kapci” jednego dnia) dotrzeć do celu. Na żadnym odcinku nie korzystałem z udogodnień (transport publiczny czy „podwózka” – choć trafiały mi się takie propozycje). Codziennie byłem w kontakcie telefonicznym z bliskimi i przyjaciółmi, dzięki czemu byli o mnie spokojniejsi, a mnie czas szybciej płynął.

Jako założyciel i prezes Fundacji PRODRIVER zajmującej się od lat promowaniem bezpieczeństwa na drodze udowodniłeś, że zachowując ostrożność, pokorę i wyobraźnię, dbając o swoją widoczność i będąc przyjaźnie nastawionym do innych, można bezpiecznie przejechać Polskę na rowerze...

- I że sport to zdrowie, pod warunkiem, że umiemy obserwować swój organizm i nie przekraczać pewnych naturalnych granic poza które czasem chce nas wyprowadzić nadmiar ambicji. O tym zresztą będę chciał coś więcej napisać, bo jednym z pomysłów jaki zrodził się u mnie po tej wyprawie jest napisanie poradnika, w którym będę chciał podzielić się z innymi rowerzystami swoimi doświadczeniami. A jako wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Tarnowie po powrocie do Ziemi Tarnowskiej stwierdziłem po miesiącu podróży i odwiedzeniu wielu fantastycznych miejsc, że powiat tarnowski jest najpiękniejszy. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
TARgi TARnów - inicjatywa uczniów II LO w Tarnowie TARgi TARnów - inicjatywa uczniów II LO w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.04.2024 Miłośniku czytania! Przynieś książki z własnej kolekcji i wymień je na inne bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze jednocześnie oszczędzając środowisko.6 kwietnia 2024 roku w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4 w Tarnowie odbędą się targi książek „TARgi TARnów”, podczas których wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie wymienić swoje książki na inne dostępne na miejscu pozycje. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 10.00 do 15.00.Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie czytelnictwa, działanie proekologiczne dzięki nadaniu już przeczytanym książkom „drugiego życia” oraz budowanie więzi między czytelnikami. Chcąc zachęcić do udziału w evencie czytelników różnych narodowości organizatorzy zadbali o pozycje nie tylko w języku polskim, ale również angielskim oraz ukraińskim.Regulamin wydarzenia dostępny jest na mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555563423476 oraz https://www.instagram.com/zwzt.targi_tarnow?igsh=OHVpNnlqYnJyNzJ0. Wydarzenie realizowane jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa, Fundacji Powszechnego Czytania oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Pomysłodawcami tego wydarzenia są uczniowie pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie, których łączy pasja czytelnictwa i szacunek do książek. Koncert Funky Flow w Muzeum Dwór w Dołędze Koncert Funky Flow w Muzeum Dwór w Dołędze Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.04.2024 „Zgiełku co niemiara, idzie wiosna zimie wara”Koncert zespołu Funky Flow na otwarcie sezonu skansenowego w Muzeum Dwór w Dołędze.06.04.2024 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Dwór w Dołędze oddziale Muzeum Ziemi Tarnowskiej, odbędzie się otwarcie sezonu skansenowego. Współorganizatorem wydarzenia jest Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.W tym roku na rozpoczęciu sezonu w Muzeum Dwór w Dołędze zagra zespół Funky Flow. Zaprezentowana zostanie wybuchowa mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka. To prawie typowe organ trio. Muzyka oparta na funkowym groovie, organowym basie i harmonii oraz gitarowym pierwszym planie. Autorskie kompozycje mieszają się ze standardami jazzowymi i coverami w wyjątkowych aranżacjach.Zespół powstał w 2005 r. i od tego czasu przeszedł długą drogę muzyczną, jak i personalną. Obecnie tworzą go: Jakub Szturm – gitara, Tomek Drachus – hammond, syntezatory, Tomek Stawarz – perkusja. Przez prawie 20 lat istnienia Funky Flow nagrał 2 albumy („Couple of Grooves” oraz „3”), występował na festiwalach i koncertach klubowych, z których warto wymienić m.in.: Pozytywne Wibracje Festiwal – – Białystok, Art Territory – Łuck , Krokus Jazz Festiwal – Jelenia Góra, Art Fest – Tarnów, Rzeszów Jazz Festiwal itp.Poza zespołem tworzący go muzycy mają udział w produkcji i nagraniach kilkunastu płyt, zagrali kilkaset koncertów, łącznie z występami na South by West (Texas), Przystanek Woodstock czy krajowych eliminacjach Eurowizji. W gronie artystów z którymi współpracowali lub występowali są m.in z Jennifer Batten, Jack Moore (syn Gary Moore’a), Wojtek Pilichowski, Zbigniew Jakubek, Krzysztof „Puma” Piasecki i inni.
Reklama
Tarnów. Kierujący audi pospaceruje przez najbliższe 3 miesiące Tarnów. Kierujący audi pospaceruje przez najbliższe 3 miesiące Zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, do tego wysoka grzywna 2500 złotych i 15 punktów karnych dopisanych do konta 36-letniego kierowcy z Tarnowa.Data dodania artykułu: 18.03.2024 09:41Ilość komentarzy artykułu: 2Drzewo spadło na samochód w Dąbrowie Tarnowskiej Drzewo spadło na samochód w Dąbrowie Tarnowskiej Data dodania artykułu: 24.03.2024 16:53Ilość komentarzy artykułu: 1Kopał koparką i wykopał pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej Kopał koparką i wykopał pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej Pomimo upływu wielu lat, na naszych terenach, nadal odnajdywane są niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Miny, granaty, pociski, amunicja to wybuchowe „niespodzianki”, na które mieszkańcy natrafiają podczas prac budowlanych, polowych czy też podczas spacerów w lesie.Data dodania artykułu: 25.03.2024 15:23Jubileusz "Zielonki" – 55-lecie ZSTiB w Brzesku Jubileusz "Zielonki" – 55-lecie ZSTiB w Brzesku Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku działa już od 55 lat. Z tej okazji do hali przy popularnej "Zielonce" zjechali absolwenci i emerytowani nauczyciele tej szkoły, by wspólnie z obecną kadrą i młodzieżą celebrować ponad pół wieku sukcesów. Dla wielu był to bardzo radosny, ale i wzruszający moment.Data dodania artykułu: 23.03.2024 11:11Miał przy sobie narkotyki i kierował pod wpływem alkoholu. Zatrzymany przez dąbrowską policję Miał przy sobie narkotyki i kierował pod wpływem alkoholu. Zatrzymany przez dąbrowską policję Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego dąbrowskiej jednostki na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska zatrzymali 27-latka, który kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków a przy sobie miał mefedron. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.Data dodania artykułu: 18.03.2024 15:58Dąbrowa Tarnowska. Kierowca tira miał ponad 0,5 promila Dąbrowa Tarnowska. Kierowca tira miał ponad 0,5 promila Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który jechał drogą krajową nr 73 z Tarnowa w kierunku Kielc. Mężczyzna kierował ciężarówką mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym.Data dodania artykułu: 19.03.2024 20:35
Wierzchosławice. 40-latek stracił samochód, był pijany. Trafił do szpitala Wierzchosławice. 40-latek stracił samochód, był pijany. Trafił do szpitala Data dodania artykułu: 28.03.2024 19:48Stare Żukowice. Ciało mężczyzny dryfowało w stawie Stare Żukowice. Ciało mężczyzny dryfowało w stawie Data dodania artykułu: 15.03.2024 12:32Otwarto nowy budynek przedszkola w Ryglicach Otwarto nowy budynek przedszkola w Ryglicach Oficjalnie otwarto nowy budynek przedszkola w Ryglicach. Było przecięcie wstęgi, przemowy zaproszonych gości oraz występy przedszkolaków. Jak mówi burmistrz Paweł Augustyn, ta inwestycja otoczona pergolą stanie się wizytówką Ryglic.Data dodania artykułu: 16.03.2024 22:47Posprzątali aleję Lipową w Oleśnie Posprzątali aleję Lipową w Oleśnie Uczniowie Zespołu Szkół w Brniu uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli posprzątać aleję Lipową w Oleśnie. Akcja wpisała się w nadejście wiosny, a została zorganizowana w ramach Dni dla Klimatu obchodzonych przez Powiat Dąbrowski.Data dodania artykułu: 20.03.2024 16:1342-latek stracił BMW za jazdę pod wpływem alkoholu 42-latek stracił BMW za jazdę pod wpływem alkoholu Tym razem 19 marca w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, odebrał zgłoszenie dotyczące kierującego pojazdem BMW X6, który prowadzi swój pojazd w sposób niebezpieczny na autostradzie A4 w kierunku Tarnowa. Według informacji kierujący zjechał z autostrady na węźle Tarnów Centrum.Data dodania artykułu: 22.03.2024 18:06Niewybuch w centrum Tarnowa. Służby zabezpieczyły pocisk! Niewybuch w centrum Tarnowa. Służby zabezpieczyły pocisk! Kilkudziesięciu policjantów, strażników miejskich zabezpieczało miejsce, w którym miała znajdować się torba podróżna… z granatem. Przedmiot okazał się skorupą przypominający granat moździerzowy, jednak bez materiału wybuchowego lub pirotechnicznego, a także elementów inicjujących. Jednak kilka godzin centrum miasta częściowo zostało zamknięte dla mieszkańców TarnowaData dodania artykułu: 25.03.2024 21:35
Kolejny kierowca traci samochód za jazdę po pijaku Kolejny kierowca traci samochód za jazdę po pijaku Ponad 2 promile alkoholu wskazało urządzenie, na którym został przebadany 36-letni kierowca bmw. Mężczyzna w nocy z piątku na sobotę został zatrzymany w Zakliczynie. Jechał swoim samochodem, przewożąc pasażera pomimo tego, że w takim stanie nie powinien wsiąść za kierownicę.Data dodania artykułu: 18.03.2024 16:09Joniny. Włamał się do sklepu, by ukraść… 8 piw Joniny. Włamał się do sklepu, by ukraść… 8 piw Mieszkaniec sąsiedniej miejscowości włamał się do jedynego ze sklepów z alkoholem w Joninach, wybijając szybę kamieniem i ukradł… 2 czteropaki piwa. Został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. 55-latek przyznał się do winy, policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Uszkodzenia szyby właściciel wycenił na kwotę 3000 złotych, a wartość skradzionych piw na …35 złotych.Data dodania artykułu: 19.03.2024 15:31Oficjalne otwarcie boiska przy szkole w Bobrownikach Wielkich Oficjalne otwarcie boiska przy szkole w Bobrownikach Wielkich Nowoczesne, przystosowane do trenowania różnych dyscyplin sportowych, a przy tym bezpieczne – takie jest nowopowstałe boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Właśnie miało miejsce oficjalne otwarcie tej inwestycji. Było przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu.Data dodania artykułu: 18.03.2024 16:01Tarnów. Pierwszy nietrzeźwy kierowca, który stracił swój samochód Tarnów. Pierwszy nietrzeźwy kierowca, który stracił swój samochód Kilka godzin po tym, jak weszło w życie nowe prawo mówiące o konfiskacie pojazdów, w Tarnowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył w ogrodzenie, jadąc samochodem w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Jego samochód został zabezpieczony na parkingu.Data dodania artykułu: 15.03.2024 15:09Grupa Azoty z nowym prezesem Grupa Azoty z nowym prezesem Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. powołała z dniem 20 marca br. Adama Leszkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A.Data dodania artykułu: 20.03.2024 09:22Premiera komedii "Ogłoszenie czyli Jajka w Pomidorach" w Śmignie Premiera komedii "Ogłoszenie czyli Jajka w Pomidorach" w Śmignie Grupa Teatralna "Wiecznie Młodzi" zaprezentowała publiczności w Śmignie swoją najnowszą sztukę. "Ogłoszenie, czyli Jajka w Pomidorach" jest komedią omyłek autorstwa Johna Trevora. Spektakl opowiada historię Martina, zatwardziałego kawalera, który chcąc pozbyć się niechcianej adoratorki, zamieścił w prasie nietypowe ogłoszenie, niosące za sobą nieprzewidziane konsekwencje.Data dodania artykułu: 17.03.2024 13:13
Drewniany domek całoroczny letniskowy 5m/7m 15/20 Drewniany domek całoroczny letniskowy 5m/7m 15/20 Cena: 57000 PLNNowy piętrowy domek o powierzchni 35m2 (5m/7m) do samodzielnego montażu. Całoroczny, wykonany z certyfikowanej konstrukcji szkieletowej. Istnieje opcja ocieplenia (9,5-12cm). W zestawie schody rozkładane, plastikowe okna i drewniane okiennice. Stabilna konstrukcja podłogi i dachu z ułatwionym montażem. Możliwość zmiany koloru okien. Transport gratis na całą Polskę Nie pobieramy zaliczek. Producent Domków Drewnianych Zylajek www.domki-zylajek.com tel 663757357Maskownice na wymiar belki rustykalne styropianowe i lamele / Imitacja drewna na wymiar Maskownice na wymiar belki rustykalne styropianowe i lamele / Imitacja drewna na wymiar Maskownice na wymiar belki rustykalne styropianowe i lamele imitacja drewna od firmy PLASTMAKER.PL. Wykonujemy maskownice drewnopodobne w charakterze dekoracyjnych belek sufitowych w kształtach: ceowniki symetryczne i asymetryczne, kątowniki, profile płaskie imitujące deski, profile pełne, przelotowe, rewizyjne, lamele oraz elastyczne deski dekoracyjne. Zamów u nas zestaw 5 próbek imitacji drewna za jedyne 20 zł z wysyłką https://plastmaker.pl/product/belki-rustykalne-zestaw-probek-imitacji-drewna/ zadzwoń do nas 721 564 516Izolacje pianą PUR Gose Remonty Izolacje pianą PUR Gose Remonty Cena: 85 PLNGose Remonty to firma specjalizująca się w kompleksowych usługach remontowych, ze szczególnym naciskiem na izolacje pianą PUR. Nasza firma oferuje szeroki zakres usług, obejmujących od drobnych napraw po kompleksowe remonty mieszkań, domów oraz obiektów komercyjnych, przy czym izolacje pianą PUR są naszym głównym obszarem specjalizacji. Dzięki naszemu doświadczeniu i wyszkolonemu zespołowi specjalistów jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom klientów. Dbamy o wysoką jakość wykonywanych prac oraz terminowe realizowanie zleceń. Gose Remonty to pewny partner w każdym projekcie remontowym, zwłaszcza w zakresie izolacji pianą PUR.
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: piterTreść komentarza: no i nareszcie jest ktoś kto rozumie na czym polega zarządzanie miastem kciuk w górę !!!Data dodania komentarza: 27.03.2024, 19:37Źródło komentarza: Henryk Łabędź deklaruje otwarte drzwi dla mieszkańców i przedsiębiorcówAutor komentarza: www.zjednoczenidlatarnowa.plTreść komentarza: Dlaczego nie warto głosować na Rodaka, patrz artykuł pt "Prysnął mit Rodaka-menedżera", strona 3-4, tutaj: www.ZjednoczeniDlaTarnowa.plData dodania komentarza: 27.03.2024, 17:28Źródło komentarza: Krzysztof Rodak o Tarnowie przyszłości i szansach rozwojuAutor komentarza: Marek CiesielczykTreść komentarza: Z panią poseł Pieczarką też nie można się spotkać. Poza tym , co robiła pani poseł przez 5 lat, gdy prezydentem był Ciepiela? Dlaczego PiS nie poparł referendum ws. odwiłania Ciepieli? Dlaczego pani Pieczarka wycofała się z wyborów prezydenckich i wpuściła "w kanał" Pana Łabędzia w ostatniej chwili?Data dodania komentarza: 27.03.2024, 15:40Źródło komentarza: Henryk Łabędź deklaruje otwarte drzwi dla mieszkańców i przedsiębiorcówAutor komentarza: Walenty KwicołTreść komentarza: A pani Świtalska coraz młodsza na tych plakatach. Jeszcze ze trzy terminy wyborów i zdjęcie będzie z pieluchą .Data dodania komentarza: 27.03.2024, 08:47Źródło komentarza: Jarmark Wielkanocny i otwarcie Centrum Historii i Sztuki w Koszycach MałychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ja mam pytanie do kandydatki czy weźmie odpowiedzialność za przekręty ojca? Sprzedaż swojej firmie starej szkoły, umowy ze swoją firmą na oczyszczanie miasta?? mieszkańcy nie zapominająData dodania komentarza: 27.03.2024, 08:05Źródło komentarza: Jurkiewicz-Drąg: Uzdrowisko szansą dla mieszkańców gminy CiężkowiceAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Ocena debat prezydenckich: Kwaśny-Łabędź- 1:1, Rodak najsłabszym kandydatem, Pęczek bez szans, kolejny program Marka Ciesielczyka "Prawdę mówiąc", patrz: https://www.tarnowska.tv/artykul/18687,prawde-mowiac-odc-21-prezydenckie-debaty-w-tarnowieData dodania komentarza: 25.03.2024, 15:03Źródło komentarza: Henryk Łabędź o priorytetach dla Tarnowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama