Z magnesem w skrzyni biegów nielegalnie przewoził mięso. Kierowca z Rumunii wpadł w Woli Dębińskiej

  • 12.05.2021, 11:49
  • Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie
Z magnesem w skrzyni biegów nielegalnie przewoził mięso. Kierowca z Rumunii…
Małopolscy inspektorzy w piątek 7 maja br., na punkcie kontrolnym w Woli Dębińskiej (DK94) zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do rumuńskiego przewoźnika, który realizował przewóz drogowy na trasie Polska-Rumunia.

W trakcie kontroli okazało się, że do impulsatora znajdującego się na skrzyni biegów założony był magnes. W momencie zatrzymania do kontroli na karcie kierowcy i w tachografie nie była rejestrowana prawidłowa aktywność kierowcy, prędkość pojazdu oraz przebyta przez pojazd droga – w tym czasie rejestrowana była przerwa kierowcy i postój samochodu.

Dodatkowo podczas kontroli stwierdzono wykonywanie przewozów drogowych bez posiadania wymaganego certyfikatu ATP do przewozów szybko psujących się artykułów żywnościowych (przewożono ćwiartki tylne z kurcząt, głęboko mrożone z temperaturą transportu -20 stopni).

Za stwierdzone nieprawidłowości przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 8 000 zł, natomiast kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

 

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe