Miasto chce szczepić 700 osób dziennie. Wkrótce otwarcie punktu szczepień w hali przy ulicy Gumniskiej

  • 09.04.2021, 15:55
  • Gabriela Kudła
punkt-szczepien-masowychw-hali-gumniska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Tarnowie kolejny punkt masowych szczepień powstaje w budynku hali widowiskowo sportowej przy ulicy Gumniskiej. Docelowo dziennie będzie mogło tam zaszczepić się około 700 osób. Na ten moment trwają ostatnie prace przygotowawcze, obiekt został już w pełni przystosowany od strony sanitarnej, skompletowano już również personel medyczny. Obecnie nie wiadomo jednak ile szczepionek, otrzyma miasto.

 - Jest odpowiednia przestrzeń, jest zaplecze sanitarno-medyczne, jest miejsce dla pacjentów, którzy mogą odczekać tu kilka, czy kilkanaście minut na swoją kolej, a po szczepieniu jest też bezpieczne miejsce, gdzie mogą oczekiwać na poszczepienną zgodę personelu czy lekarza, aby mogli bezpiecznie opuścić to miejsce - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa 

 - Jeśli chodzi o obsługę i przygotowania  pod kątem porządkowo-administracyjno-obsługowym tutaj ze strony jednostki samorządu będzie odpowiadał Urząd Miasta. Mamy całą kadrę, już zgłoszoną, są to osoby, które będą oddelegowane z Urzędu Miasta, oczywiście za ich zgodą, bo tak były prowadzone rozmowy. Natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, mamy bardzo dużo osób zgłoszonych z jednostek  - dodaje Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa   

Za organizację punktu oraz kadrę medyczną odpowiadają dwie tarnowskie przychodnie:  Mościckie Centrum Medyczne, oraz Zespół Przychodni Specjalistycznych.  Współtworzenie nowego miejsca szczepień, ma nie wpłynąć na szczepienia odbywające się w placówkach.  

 -  Sądzę, że jeżeli tu będą szczepionki do dyspozycji w dużo większej ilości, to na pewno będzie taka możliwość, że pacjenci oczekujący u nas w kolejce, a taka sytuacja jest, bo nie ma tych szczepionek na tyle, będą skierowani tutaj, ale równocześnie te szczepienia tak jak do tej pory będą odbywały się u nas - mówi Jan Musiał, prezes Mościckiego Centrum Medycznego 

 - Jeżeli będzie taka konieczność i będą braki kadrowe, będą szczepili również fizykoterapeuci, ale na ten moment zgromadziliśmy zespół głównie pielęgniarski i na płycie będzie również lekarz, który w razie sytuacji takiej, że będzie wątpliwość czy pacjenta można szczepić, czy nie można, wtedy będzie lekarz decydował. Również gdy ktoś zasłabnie lekarz zawsze będzie do dyspozycji - wyjaśnia Jarosław Kolendo, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie 

Pojawiła się również alternatywa, dzięki której wychowankowie pałacu młodzieży, którzy na co dzień korzystali z Hali Gumniska po poluzowaniu obostrzeń nie będą musieli rezygnować z zajęć. 

  - Nasze koszykarki będą trenować w Szkole Podstawowej nr 18, szermierzy w Szkole Podstawowej nr 14, a treningi  tańca towarzyskiego będą odbywały się w sali Zespołu Szkół Budowlanych. W ten sposób rozdzieliliśmy te dzieci. Z kolei małe dzieci, które trenują tutaj na naszym zapleczu, dzięki temu, że jest odrębne wejście będą mogły dalej trenować w hali przy ulicy Gumniskiej, przy czym nie ma tutaj kontaktu z samym boiskiem na terenie hali - mówi Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży 

Parking przy Hali Gumniska zostanie udostępniony dla osób zmotoryzowanych, oprócz tego mieszkańcy będą mogli skorzystać  z dwóch dodatkowych linii  autobusowych.

 - Częstotliwość kursowania tych linii to będzie około 45 minut, także przez 7 dni w tygodniu. To wiąże się w uruchomieniem po 16 kursów na każdej linii - dodaje Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Pierwsze szczepienia na hali odbyć mają się już 19 kwietnia. Miasto planuje uruchomić pięć linii telefonicznych, dzięki którym zainteresowani będą mogli zapisać się na szczepienie.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FIZJOterapeuta
FIZJOterapeuta 09.04.2021, 16:45
Wszystko rozumiem, ale żeby nawet w wywiadzie "pomylić" nazwę zawodu medycznego? To już konkretna przesada. Tak na przyszłość dla pana prezesa: nie "FIZYKOterapeuta" tylko "FIZJOterapeuta", a redaktor artykułu również powinien zwrócić uwagę na poprawność i zgodność podawanych nazw. Niestety w tym kraju wiedza na temat fizjoterapii i samych fizjoterapeutów jest znikoma.

Pozostałe