Mistrz Polski w skoku w dal pochodzi z Wojnicza. Mateusz Różański otrzymał nagrodę od starosty powiatu tarnowskiego

  • 11.03.2021, 13:58
  • Starostwo Powiatowe w Tarnowie
Mistrz Polski w skoku w dal pochodzi z Wojnicza. Mateusz Różański otrzymał…
Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego, utalentowanego zawodnika, który osiąga spektakularne wyniki sportowe – promując zdrowy tryb życia i powiat tarnowski.

Mateusz Różański to 22-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz, który uprawia sport i lekkoatletykę od dziecka – jest absolwentem wojnickiej i tarnowskich szkól sportowych. Dzięki zdobyciu trzykrotnego tytułu Mistrza Polski w skoku w dal, stał się wielkim ambasadorem powiatu tarnowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Oprócz tego Mateusz z sukcesami startuje w wielu innych zawodach, również międzynarodowych. Jest obecnie w ścisłej kadrze Reprezentacji Polski w Lekkoatletyce. Jego rekord życiowy to 7,80 m.

Najbliższe plany Mateusza to start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – 2021.

Warte podkreślenia jest, że uprawianiu i promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, poświęcił całe swoje dotychczasowe życie.

Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Mateuszowi Różańskiemu Grosz Ziemski Tarnowski, a także dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Podczas spotkania z zawodnikiem w starostwie obecny był także Wicestarosta Jacek Hudyma, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe