Małopolska Kultura Wrażliwa w tarnowskim Muzeum Okręgowym

  • 22.12.2020, 12:43
  • Daria Kurczab
ratusz-podejscie-xxxxx.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Małopolska Kultura wrażliwa” to pierwszy systemowy, realizowany w skali całego województwa projekt, który koncentruje się na tematyce obecności osób z niepełnosprawnościami w instytucjach kultury i korzystania przez nie z oferty kulturalnej. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu otwartości i dostępności instytucji kultury województwa małopolskiego dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Jedną z kluczowych kwestii w ułatwieniu dostępu do instytucji kultury osobom z niepełnosprawnościami jest odpowiednie nastawienie i zachowanie ich pracowników. Nawet jeśli placówka nie jest w pełni przystosowana infrastrukturalnie, to wrażliwość i otwartość pracowników pierwszego kontaktu może mieć dla odwiedzającego decydujące znaczenie. Projekt jest finansowany z budżetu województwa małopolskiego. Funkcję koordynatora pełni Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a bezpośrednim realizatorem jest Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe