Tuchów otrzymał ćwierć miliona z Funduszu Sprawiedliwości. Ta dotacja sprawiła, że gmina wydaje się być bardziej zażenowana niż ucieszona

  • 26.08.2020, 14:40
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-26-kaczmarczykmovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
250 tysięcy złotych otrzymała gmina Tuchów z Funduszu Sprawiedliwości. W przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że to swego rodzaju rekompensata za to, że Unia Europejska nie przyznała środków na organizację dużej imprezy dotyczącej miast partnerskich. Tutaj mowa była o dotacji w wysokości 18 tysięcy euro. Powodem takiej decyzji władz wspólnoty miała być uchwała o "strefie wolnej od LGBT". Z kolei poseł Kaczmarczyk wyjaśnia, że środki przyznane przez ministra Ziobrę to raczej nagroda za prorodzinne działania.

Przyznane środki mają trafić do gminy z przeznaczeniem do wykorzystania na dofinansowanie jednostek OSP.

Tuchów wydaje się być jednak zażenowany otrzymaną dotacją, bo nikt głosu w tej sprawie zabrać nie chce. Urząd, z burmistrz Magdaleną Marszałek na czele wyjaśniają, że ćwierć miliona złotych przekazane z Fundusz Sprawiedliwości to sprawa polityczna. Z kolei OSP Tuchów odmawia komentarza do kamery i odsyła do opublikowanego na swoim facebookowym fanpage'u oświadczenia, w którym czytamy: 

"Za każdą otrzymywaną pomoc czy to sprzętową czy finansową i to bez względu od kogo ją otrzymywaliśmy i otrzymujemy potrafiliśmy podziękować i bez problemu słowa: „dziękujemy” były szczere i przechodziły nam przez gardło. Za każde wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczni, gdyż jesteśmy także w pełni świadomi tego, że każdy otrzymywany czy kupowany sprzęt był i jest tylko narzędziem w rękach naszych strażaków – ratowników i służy ich bezpieczeństwu a przede wszystkim tym wszystkim, którzy naszej pomocy potrzebują". 

Dodajmy, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie pochodzą z kieszeni podatnika. Fundusz finansowany jest m.in. z nawiązek nakładanych przez sądy na skazanych, część pieniędzy pochodzi też z wynagrodzeń za pracę wykonaną przez więźniów, którzy pracują w trakcie odbywania kary.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe