KOLEJNA NAKŁADKA ASFALTOWA W LUBCZY POŁOŻONA

  • 20.12.2019, 20:44
  • UM Ryglice
KOLEJNA NAKŁADKA ASFALTOWA W LUBCZY POŁOŻONA

Na drodze za cmentarzem w Lubczy położona została nowa nakładka asfaltowa. Droga ta stanowi łącznik do drogi na Czarną Wieś, a tym samym jest ciągiem komunikacyjnym, który gwarantuje udrożnienie ruchu samochodowego przy lubeckiej nekropolii, szczególnie w okresie listopadowych wizyt na grobach. Droga stanowić będzie też dogodny dojazd do pól.

Odbudowa, a częściowo budowa ponad 700 m odcinka drogi wymagała ogromnego nakładu pracy. Usunięte zostały drzewa rosnące w pasie drogowym inwestycji, wykonano solidną podbudowę pod układaną nawierzchnię bitumiczną. Wzdłuż drogi wykonano ofosowanie, które zapewni odpowiedni jej drenaż. Całość prac kosztowała prawie 655 tys. zł, z czego 80% pokryje dotacja z Samorządowego Funduszu Drogowego. Pozwoli to na zaoszczędzenie ogromnej kwoty, którą przeznaczymy na kolejne inwestycje drogowe na terenie naszej gminy.

 

UM Ryglice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe