Tarnów. Autobus wypełniony prezentami wyruszył na Ukrainę

  • 05.12.2019, 11:21 (aktualizacja 05.12.2019, 18:34)
  • Maciej Uszko
tar-2019-12-05-paczki-ukrainacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz 28 pomagają Mikołajowi dotrzeć na Kresy. W czwartkowy poranek z Tarnowa wyruszył autobus wypełniony prezentami. Ponad 830 paczek dzisiaj i jutro trafi do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. To coroczna akcja tarnowskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich mająca na celu pomoc i wsparcie rodaków zza wschodniej granicy.

W tworzenie i pakowanie paczek zaangażowali się uczniowie szkół z Tarnowa, gminy Lisia Góra oraz gminy Tarnów. Część z nich udała się na Ukrainę, aby podarunki przekazać własnoręcznie. 

AKTUALIZACJA: Autobus wraz z wolontariuszami i prezentami nie został przepuszczony przez celników na granicy polsko-ukraińskiej. Organizatorzy próbowali przekraczać granicę w dwóch miejscach. Niestety, celnicy byli nieugięci. Transport zawrócił do Tarnowa.

 

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe