Miasto Tarnów wyemituje kolejne obligacje

  • 21.11.2019, 14:45 (aktualizacja 21.11.2019, 14:52)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-11-21-obligacjecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni zgodzili się na emisję kolejnych obligacji, tym razem na kwotę prawie 47 milionów złotych. Ma to być remedium na trudności miasta związane z otrzymaniem kredytu w bankach. Przypomnijmy, że po raz pierwszy Tarnów wyemitował obligacje w ubiegłym miesiącu, wtedy opiewały one na kwotę 50 mln zł. Zdaniem prezydenta Ciepieli, nie ma obaw do niepokoju.

Te pieniądze potrzebne są na spłatę wcześniejszych kredytów i zobowiązań, sfinansowanie planowanego deficytu oraz rozpoczętych już inwestycji. Jak wyjaśnia Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie dodaje, że pieniądze z tych obligacji potrzebne sa jeszcze w tym roku.

Komisja ekonomiczna zaopiniowała pozytywnie pomysł emisji kolejnych obligacji. Podczas sesji za taką decyzją głosowało 14 radnych, 1 radny był przeciw, a 7 radnych PiS wstrzymało się od głosu.

Dodajmy, że wartość nominalna jednej obligacji ma wynosić 1 000 zł. Wykup obligacji ma się rozpocząć w przyszłym roku i potrwać 17 lat. Ta operacja ma zostać sfinansowana ze środków własnych miasta Tarnowa.

ZOBACZ TAKŻE: Tarnów wyemituje obligacje na kwotę 50 milionów złotych

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ago
Ago 21.11.2019, 15:05
Kolejne zadłużenie miasta. Co oczywiste Ciesielczyk Rdo

Pozostałe