Prezydent Roman Ciepiela zawiesza polityczną aktywność

  • 15.10.2019, 14:59 (aktualizacja 15.10.2019, 15:16)
  • Redakcja
Prezydent Roman Ciepiela zawiesza polityczną aktywność
Poniżej publikujemy komunikat medialny przesłany na naszą skrzynkę redakcyjną przez rzecznika prasowego prezydenta Tarnowa.

Podczas cotygodniowego spotkania z kierownictwem Urzędu Miasta Tarnowa prezydent Roman Ciepiela poinformował zebranych, iż postanowił ograniczyć swoją aktywność polityczną i zawiesi swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. – Nie zmieniam swoich poglądów i politycznych sympatii, ale teraz wybieram Tarnów i cały swój czas chcę poświęcić działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców – powiedział prezydent.

- Jeszcze przed zakończoną właśnie kampanią wyborczą i wyborami otrzymywałem propozycje, aby kandydować, jednak zdecydowanie odmawiałem, ponieważ tarnowianie w wyborach samorządowych w 2018 roku dali mi mandat zaufania do zarządzania miastem i tego zaufania nie mogę i nie chcę zawieść. Stawiając również na pierwszym miejscu sprawy miasta ograniczyłem do minimum osobiste zaangażowanie w kampanii wyborczej. Obecnie poszedłem kok dalej, całkowicie stawiam na miasto i w związku z tym poinformuję przewodniczącego małopolskich struktur partii, iż na czas sprawowania urzędu prezydenta Tarnowa zawieszam swoje członkostwo.

Prezydent podkreślił, że przed miastem stoi wiele wyzwań, a sprostanie im wymaga wytężonej pracy i jej właśnie chce się przede wszystkim poświęcić. Zdaniem Romana Ciepieli dobro miasta i jego mieszkańców wymaga działań ponad politycznymi podziałami wszystkich, którym to dobro leży na sercu.

Prezydent przypomniał również kierownictwu urzędu i pracownikom, że w pracy mają obowiązek być apolityczni. Urząd jest apolityczny, polityczne poglądy zostawiamy przed progiem urzędu, po przekroczeniu tego progu jesteśmy urzędnikami, profesjonalistami – podkreślił.

Informacja prasowa: Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa oraz zastępca Wydziału Komunikacji Społecznej UMT

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
west
west 31.10.2019, 14:40
Hhahahahaha

Pozostałe