Tarnów. Nagrodzono najlepszych uczniów subregionu tarnowskiego

  • 03.09.2019, 14:49
  • Natalia Tryba
tar-2019-09-03_stypendysci_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ze stypendystami z subregionu tarnowskiego spotkała się Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego. W Centrum Sztuki Mościce laureatom Regionalnego Programu Stypendialnego towarzyszyli rodzice oraz nauczyciele.

W spotkaniu udział wzięło około 600 uczniów szkół podstawowych (w tym dotychczasowych gimnazjów) oraz szkół ponadpodstawowych (w tym dotychczasowych ponadgimnazjalnych). Anna Pieczarka z zarządu województwa wręczyła dyplomy gratulacyjne i upominki 45 najlepszym stypendystom z subregionu tarnowskiego.

Jestem dumna, że Małopolska może poszczycić się tak wieloma utalentowanymi młodymi ludźmi. To Wy – młodzi i ambitni jesteście solą naszej ziemi, jesteście przyszłością regionu i Polski. Cieszę się, że do zdobywania wiedzy podchodzicie z prawdziwą pasją. Pamiętajcie, że nie uczycie się dla kogoś, ale przede wszystkim dla siebie. By wkrótce wybrać wymarzony kierunek na studiach i zdobyć pracę, która będzie dla Was inspiracją. Gorąco Was zachęcam, abyście przyszłe wybory wiązali z Małopolską. Mieszkamy w pięknym i wspaniałym regionie, który oferuje wiele możliwości

- powiedziała Anna Pieczarka.

Podziękowała i pogratulowała rodzicom oraz opiekunom i wychowawcom, którzy są dla zdolnych uczniów dużym wsparciem.

Stypendium, w zależności od klasy, do której uczęszcza uczeń, wynosi od 4,8 tys. zł do 7,2 tys. zł. Jest przyznawane na okres danego roku szkolnego czyli na 12 miesięcy. W 2019 roku liczba udzielonych w województwie małopolskim stypendiów wynosi 2800, z czego blisko 600 w subregionie tarnowskim, obejmującym powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów.

Stypendyści to uczniowie szczególnie uzdolnieni czyli w większości laureaci olimpiad, konkursów, turniejów oraz posiadający bardzo wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym. Środki ze stypendiów uczniowie przeznaczają na różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, takie jak sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, tablety, kamery, smartfony, dyski zewnętrzne, procesory, monitory), książki czy kursy językowe odbywające się w kraju i za granicą.

 

Biuro Prasowe UMWM

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dd
dd 06.09.2019, 13:35
niby stypendium za wyniki w nauce, ale najwięcej punktów, to wielodzietność, mieszkanie na wsi , pobieranie zasiłku rodzinnego, niepełnosprawność, Oceny traktowane są marginalnie. A przecież od tego są stypendia socjalne.
Mama
Mama 04.09.2019, 13:21
Wszystko cacy tylko dlaczego rodzice w niektórych szkołach nie sa informowani o takiej możliwości? Dowiedziałam sie właśnie dzisiaj z tego materiału....a córka miała średnią 5.23. Coś tu nie halo..... u nas w szkole nikt nic nie wie oczywiście....kiedy trzeba było składać wnioski i gdzie? Pytanie na przyszłość ...
Ernest
Ernest 04.09.2019, 16:40
Średnia ocen nie jest adekwatna do otrzymania stypendium. Większa waga przykładana jest do konkursów przedmiotowych czy olimpiad. Np. w gorzej szkole łatwiej jest osiągnąć większą średnią.
Yyyy
Yyyy 04.09.2019, 19:46
Owszem olimpiady też ale duzo punktów traci uczeń przez inne czynniki niepełnosprawność ilość mieszkańców gminy itd a konkursy i olimpiady podlegają ocenie tylko z określonych rodzajów określonych przez organizatora
Tttt
Tttt 04.09.2019, 07:49
Tylko na punktację do wniosku wpływają nie tylko średnia ocen ale dużo innych czynników np miejsce zamieszkania (liczba mieszkańców gminy) rodzeństwo stopień niepełnosprawności i inne więc część dzieci jest poszkodowane ponieważ mimo dobrej średniej m mało punktów; więc dlaczego jest nazywane stypendium dla uzdolnionych uczniów .

Pozostałe