Prymas Polski: Grozi nam, że zmartwychwstanie Chrystusa nas nie dotyka, nie wyzwala

  • 21.04.2019, 14:41
  • TVN24 /x-news
Prymas Polski: Grozi nam, że zmartwychwstanie Chrystusa nas nie dotyka, nie wyzwala
Gniezno (woj. wielkopolskie). Katolicy na całym świecie świętują Zmartwychwstanie Pańskie. Późnym wieczorem w Wielką Sobotę w kościołach odbywały się uroczystości Wigilii Paschalnej. Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zaznaczył w homilii, że prawdę o tym, że Jezus żyje, trzeba dziś szczególnie często przypominać.

- Nam grozi, że będziemy przyjmowali Chrystusa jako dobry przykład z przeszłości, jako pobożne wspomnienie kogoś kto nas zbawił dwa tysiące lat temu. Ale wtedy nam rzeczywiście grozi, że zmartwychwstanie Chrystusa nie dotyka nas, nie wyzwala. Niesie może pocieszającą prawdę, kojące uspokojenie, że po jakichś trudach można odnieść zwycięstwo, ale tak naprawdę niewiele nas obchodzi. Może trochę wlewa optymizmu w nasze życie, ale nie jest źródłem siły do zmagania się z konkretnymi wyzwaniami życia – mówił Prymas Polski.

TVN24 /x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe