Żelazówka. Przekroczył prędkość o prawie 70km/h, stracił prawo jazdy i dostał 2 tysiące złotych mandatu

  • 08.02.2022, 11:22
  • Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska
Żelazówka. Przekroczył prędkość o prawie 70km/h, stracił prawo jazdy i… News4Media
Policjanci dąbrowskiej drogówki podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością wciąż zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W piątek (04.02.br.) policjanci dąbrowskiej drogówki przeprowadzali pomiar prędkości pojazdów poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka. Około godziny 19.00. zatrzymali do kontroli forda, którego 29-letni kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 67 km/h. W tym przypadku „pirat drogowy" otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł oraz 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu gorlickiego stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wysokości mandatów karnych za przekroczenie prędkości:

– o 31 – 40 km/h skutkuje mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 6 pkt karnymi,

– o 41 – 51 km/h – to 1000 zł oraz 8 pkt karnych,

– o 51 – 60 km/h – 1500 zł oraz 10 pkt karnych,

– o 61 – 70 km/h – 2000 zł oraz 10 pkt karnych,

– o 71 km/h i więcej – 2500 zł oraz 10  pkt karnych.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h kierującemu zostaje zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana do kontroli drogowej, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do sześciu miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe