Żabno. XVI Uliczny Bieg Pamięci Jana Pawła II przyciągnął tłumy uczestników

  • 02.10.2021, 14:06
  • Daria Kurczab
bieg-papieski-zabno.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz szesnasty mieszkańcy naszego regionu uczcili pamięć Jana Pawła II, biorąc udział w biegu, który odbył się ulicami Żabna. Celem wydarzenia było upowszechnianie zdrowego trybu życia oraz oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi. Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 1500 osób.

- Myślę, że to jest najlepszy sposób, aby uczcić takiego człowieka, jakim był Jan Paweł II i wracania do jego dzieł, do wszystkiego, co zrobił dla nas, dla Polaków, ale całego świata również dla katolików. Natomiast to, co dzisiaj tutaj mamy, to wspaniały bieg w Żabnie, który integruje wszystkich właściwie od takiego malutkiego kilkulatka aż do seniorów. Wszyscy się w to włączają i jeżeli nie czynnie, czyli jeżeli nie jako biegacze, to również w organizację – mówił Roman Łucarz.

 -Cieszymy się, że pogoda dopisała dlatego, że dwa tygodnie temu w pierwotny termin niestety bieg się nie odbył, ze względu na warunki pogodowe. Natomiast teraz gdzieś tam Jan Paweł nad nami świeci i dał nam pogodę i możliwość odbycia tego biegu - mówiła Anna Skalak.

 -  Chodziło o to, by po śmierci uczcić jego postać. Do dziś ten pomysł jeszcze funkcjonuje – mówił Marian Fido.

Uczestnikom wręczano nagrody w każdej kategorii wiekowej.

- Każdy uczestnik biegu otrzymuje medale oraz koszulki, natomiast osoby, które zajmują 3 pierwsze miejsca, a nawet więcej otrzymują nagrody rzeczowe. Te nagrody są fundowane zarówno przez gminę, jak i przez sponsorów i co roku się tak odbywa – mówił Zbigniew Lustofin.

Uroczystego błogosławieństwa udzielił ksiądz Jerzy Kawik, który przybliżył postać patrona wydarzenia.

- Młodzi, którzy uczestniczą w kolejnym biegu, nie tylko się zgromadzili, żeby między sobą rywalizować, żeby zdobywać medale, ale też by jeszcze lepiej poznać Jana Pawła II, żeby się nad tą osobą pochylić i żeby również brać go po raz kolejny jako wzór do naśladowania – mówił ks. Jerzy Kawik.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Marta Herduś, Burmistrz Żabna oraz Roman Łucarz Starosta Tarnowski

 

 

 

 

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 05.10.2021, 07:37
Łucarz wszędzie. Boję się otworzyć lodówkę.

Pozostałe