Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Inicjatywy dotyczące zatrudnienia młodzieży oraz Erasmus+. Ten program zmienił ich myślenie o przyszłości (nie tylko) zawodowej

  • 05.03.2025 12:23
Inicjatywy dotyczące zatrudnienia młodzieży oraz Erasmus+. Ten program zmienił ich myślenie o przyszłości (nie tylko) zawodowej

Od 1 maja 2004 r., czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej, z programu Erasmus skorzystało 266 tys. polskich studentów fot. Canva

– Erasmus zaoferował mi możliwości rozwoju, które byłyby trudne do osiągnięcia prawie 15 lat temu – nie ma wątpliwości Łukasz. Podobnie jak Anita, której ten program dał odwagę, żeby podjąć pracę za granicą. 

Zobacz 11 odcinek audycji „Unia. To (się) opłaca”. 

 

– Inaczej pewnie nie zdobyłabym się na to, żeby podjąć pracę w Anglii – mówi. Z powodzeniem robi to do dzisiaj.

Śmiało można założyć, że podobnie myślą także inni erasmusowicze, których przez ponad 20 lat uzbierało się już blisko 270 tysięcy. Bo oni wszyscy wykorzystali szansę, jaką daje studentom Erasmus plus – unijny program wspierający edukację młodych Europejczyków.

Decyzja, aplikacja, wyjazd. Do Włoch i Hiszpanii

Łukasz Gricman zdecydował się na udział w Erasmusie na piątym roku studiów. 

– Studiowałem biotechnologię – mówi. – Na wymianie byłem w Trieście we Włoszech na kierunku neuroscience.

Anita Ramatowska studiowała weterynarię. Trafiła do Hiszpanii, na Uniwersytet Santiago de Compostela w Lugo.

– Studiowałam tam medycynę weterynaryjną – dodaje. 

Jak trafili do Erasmusa. Ktoś ich zachęcał, doradzał, czy była to wyłącznie ich decyzja?

– Miałem znajomych którzy byli na Erasmusie i pracowali w biurze Erasmus Network. Byłem zainteresowany wyjazdem już podczas licencjatu, ale zdecydowałem się ostatecznie na ostatnim roku studiów – wspomina Łukasz. 

– Jedna z moich współlokatorek była na Erasmusie i miała bardzo dobre doświadczenie, więc zgłosiłam się, jak ogłaszali nowy nabór. To była wyłącznie moja decyzja – podkreśla Anita.

Zapamiętała, że aplikowanie do programu było bardzo szybkie. Krótka rozmowa z prodziekanem i asystentami. Wybór kto i gdzie odbył się na podstawie średniej i znajomości języka.

Łukasz zapamiętał, że proces aplikacji był bardzo dobrze zorganizowany i wspierany przez Erasmus Student Network.

– Jedyny element, który pamiętam, to wymóg znajomości języka włoskiego, co wymagało ukończenia – jeśli dobrze pamiętam – 2-, 3-miesięcznego kursu. Wydaje mi się, że to była „najcięższa” część procesu rekrutacyjnego – opowiada. 

Ostatecznie on trafił do włoskiego Triestu, ona do hiszpańskiego Lugo. 

Dziś pytamy ich, jak zapamiętali ten czas i co dał im ten „erasmusowy” wyjazd.

– Spędziłem go na międzynarodowym kierunku neuroscience. Częścią zaliczenia semestru był projekt bioinformatyczny – odpowiada Łukasz. 

– Zawsze byłem zainteresowany tą dziedziną – to była też dziedzina mojej pracy magisterskiej, wiec dodatkowy projekt, który znalazłem już na miejscu ze wsparciem opiekuna Erasmusów na wydziale nauk przyrodniczych, to było bardzo fajne doświadczenie. Później zaowocowało ono moją pierwszą publikacją naukową. Myślę, że pomogło mi to w osiągnięciu następnego stopnia kariery. 

– Jak udział w tym programie unijnym wpłynął na was, wasz rozwój, myślenie o przyszłości, na przykład zawodowej? 

– Udział w programie był dla mnie bardzo ważnym krokiem pod względem rozwoju osobistego i zawodowego. Osobiście dał mi dużo pewności siebie, jeśli chodzi o języki obce (głównie angielski) i w kontaktach z międzynarodowymi rówieśnikami i przełożonymi. 

Poza tym był to mój pierwszy niezależny wyjazd za granicę (na Erasmusie byłem z ówczesną dziewczyną), który wzbudził we mnie zainteresowanie podróżami i niezależnym zwiedzaniem świata – odpowiada Łukasz. 

Anita: – Erasmus był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Nauczyłam się języka hiszpańskiego, poznałam niesamowite osoby i zawarłam nowe przyjaźnie. Ten program otworzył przede mną inną perspektywę. 

– Miałam możliwość odbycia wakacyjnych praktyk weterynaryjnych w szpitalu klinicznym. Szpital był bardzo nowoczesny, z wysokimi standardami chirurgii i medycyny.

A to – jak podkreśla – zmieniło optykę myślenia zawodowego i planowania przyszłości zawodowej. 

– Po Erasmusie zdecydowałam, że chciałabym pracować za granicą, co umożliwiłoby mi zdobycie doświadczenia w pracy innego niż w Polsce, naukę nowych języków, poznawanie innych kultur – odpowiada Anita. – To po tym doświadczeniu zaczęłam planować, że po studiach przeniosę się do Hiszpanii lub Anglii, żeby nauczyć się i praktykować taki poziom medycyny weterynaryjnej.

Łukasz: – Zawodowo zdefiniował moja ścieżkę kariery. Nabrałem pewności siebie w dziedzinie bioinformatyki. Jeszcze podczas ostatnich miesięcy zacząłem składać podania na doktorat, żeby kontynuować rozwój zawodowy. 

Miesiąc po powrocie do Polski zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do Stuttgartu, gdzie udało mi się dostać na doktorat w programie Marie Skłodowskiej-Curie. To też program sponsorowany przez Unię Europejską, który promuje międzynarodowe projekty doktoranckie i postdoc (badania prowadzone po zakończeniu studiów doktoranckich – red.). 

Mój projekt zrzeszał 7 instytutów naukowych i 2 firmy farmaceutyczne, w których było 10 stypendiów dla doktoratów i postdoców. Każdy z nas był międzynarodowym pracownikiem naukowym.

Po doktoracie kontynuuję karierę w tej dziedzinie, pracując przez ostatnie 10 lat w międzynarodowych firmach bioinformatycznych i farmaceutycznych w Niemczech i Szwajcarii. 

– Jak oceniacie wartość tego programu unijnego?

Łukasz nie ma wątpliwości: – Program Erasmus (jak i Marii Skłodowskiej-Curie) zaoferowały mi możliwości rozwoju, które byłyby trudne do osiągnięcia prawie 15 lat temu. Udział w programie bardzo pozytywnie wpłynął i zmienił moje życie. 

Uważam, że tego typu programy to wspaniała możliwość rozwoju osobistego i zawodowego/naukowego. Zdecydowanie polecam je każdemu, kto ma taką możliwość.

Anita podsumowuje krótko: – Erasmus był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Bez tego pewnie nie zdobyłabym się na odwagę, żeby przeprowadzić się i spróbować pracy w Anglii.

Erasmus+ w skrócie

• Erasmus (ang. Erasmus programme) to program uruchomiony przez Komisję Europejską 15 czerwca 1987 r., obejmujący szkolnictwo wyższe. Jego celem jest finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim przez rok i wspieranie europejskiej współpracy uczelni wyższych ze wszystkich krajów członkowskich UE, EOG oraz kandydujących. 

Nazwę otrzymał na cześć Erazma z Rotterdamu, holenderskiego filozofa żyjącego na przełomie XV i XVI w. 

• Polscy studenci otrzymali dostęp do Erasmusa w 1998 r. Wtedy był on jeszcze częścią programu wspólnotowego Socrates (od 1995 do 2006 r). W latach 2007-2013 Erasmus stał się częścią nowego programu edukacyjnego „Uczenie się przez całe życie”. Od 2014 r. działa już pod nazwą Erasmus+.

• Od 1 maja 2004 r., czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej, z programu Erasmus skorzystało 266 tys. polskich studentów. Najchętniej wybierali oni Hiszpanię, Niemcy i Włochy.

Do Polski z kolei przez 20 lat przyjechało ponad 208 tys. studentów z zagranicy. Najchętniej wybierali nasz kraj Hiszpanie, Turcy i Francuzi.

• W perspektywie unijnej 2021-2027 całkowity budżet Erasmusa+ wynosi 28 miliardów euro. To około 13 miliardów euro więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej. 

• W Polsce program Erasmus+ realizuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Jak czytamy na jej stronie:

„Od ponad 30 lat finansujemy wymianę studencką i zarządzamy w Polsce największymi europejskimi programami edukacyjnymi. Wspieramy szkoły, instytucje i organizacje z całej Polski w realizowaniu kreatywnych pomysłów, ułatwiamy rozwijanie kompetencji osobom w każdym wieku i o zróżnicowanych potrzebach.
W latach 2021-2027 przeznaczymy na te cele niemal 2 miliardy euro”.

Inicjatywy dotyczące zatrudnienia młodzieży oraz Erasmus+. Nowy odcinek audycji „Unia. To (się) opłaca”

Erasmus+ to coś więcej niż program wymiany studenckiej. Ten program otwiera drzwi do świata pełnego możliwości i może stać się paszportem do rozpoczęcia europejskiej kariery zawodowej. 

Jakie szanse daje Erasmus i jak wpływa na przyszłość młodych ludzi? Odpowiedzi na te pytania w najnowszym odcinku audycji „Unia. To (się) opłaca”.

O zwalczaniu bezrobocia wśród młodzieży i instrumentach, które mają pomóc w niwelowaniu tego problemu, porozmawiamy natomiast z ekspertem Tomaszem Krześniakiem, zastępcą dyrektora generalnego Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji, który od 1993 r. działa na rzecz rozwoju polskiej edukacji, pełniąc rolę narodowej agencji programu Erasmus+.

Współfinansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności

Artykuł sponsorowany


Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2025 Jacek Wróbel - retrospekcjawystawa malarstwaoraz prace Piotra Lutyńskiego / Kolekcja Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej 10.04-08.05.2025BWA Tarnów / Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4Wstęp wolny Wernisaż wystawy w czwartek 10.04 g. 18.00Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę prac plastycznych tarnowskiego artysty Jacka Wróbla w 14. rocznicę śmierci. Na wystawie zaprezentowano prace koncepcyjne, obrazy olejne pełne wizji oraz oryginalnych rozwiązań kolorystycznych, ale też prace w których realizował typowe tematy malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Pierwsza ekspozycja prac Artysty w BWA zatytułowana „Stany Zagrożenia” miała miejsce w listopadzie 1992 roku, kolejne to „Jeden krok” (1998 rok), „Tchnienie wschodu” (2001 rok) oraz „Ultima Thule” (2006 rok). Wszystkie prezentowane na obecnej wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Rodziny Artysty, kolekcji prywatnych oraz Wydziału Kultury Miasta Tarnowa. Jacek Wróbel (1960-2011) artysta malarz, urodził się i mieszkał w Tarnowie, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące, a następnie Państwowe Zawodowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki. Do związku Polskich Artystów Plastyków został jednogłośnie przyjęty na podstawie swoich prac w 1988 roku. Zajmował się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką, reklamą, projektowaniem oraz konserwacją; jednakże, najważniejsze dla niego było malarstwo, w którym pokazywał nam swój świat pełen nostalgii, symbolu, oparty na ludzkich, często tragicznych przeżyciach. Treść jego obrazów zmusza do refleksji, zastanowienia się nad faktem przemijania. Inspiracją do obrazów najczęściej była muzyka, poezja, literatura, czasami film, rozmowa, sen, czyjeś zwierzenia. W prawie 30-letnim okresie działalności artystycznej zorganizował 14 wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych – w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). Regularnie brał udział w Salonach Jesiennych ZPAP, a wcześniej prezentacjach tarnowskiej grupy TA (Tarnowscy Artyści), która wystawiała głównie w salach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej. Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji im. I. Paderewskiego w Chicago. Dwukrotnie nominowany był do Nagrody Miasta Tarnowa (2002 i 2004 rok) w dziedzinie twórczości artystycznej, jednak Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa, za całokształt twórczości otrzymał już pośmiertnie w 2011 roku. W latach 1984-2003 był pracownikiem Tarnowskiego Muzeum Okręgowego, gdzie zajmował się renowacją malarstwa, w tym także największego fragmentu „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, który w swoich zbiorach posiada Muzeum. Jego prace znajdują się w wielu instytucjach oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. (…) Jacek Wróbel jest malarzem wizji. Spotkanie z jego malarstwem otwiera w odbiorcy wymiar niecodzienny, rodem z krańców realnej rzeczywistości. W gorących i chłodnych przestrzeniach zjawiskowych fantasmagorii Wróbla pojawiają się postacie, fragmenty miast, świątyń, jezior, głębin morskich i kosmicznych bezkresów – ba, nawet wyłaniająca się z mgieł i oparów lokomotywa zdaje się nie należeć do naszego świata. Wszystko w obrazach Wróbla rozgrywa się w niesamowicie rozświetlonych sferach, a rozświetlenie to nasycane jest czerwieniami, oranżami i żółciami kontrastującymi z brunatnymi połaciami ciężkiego mroku, czasami nocy owianej mistyczną lub surrealistyczną grozą (…) - pisał o obrazach Jacka Wróbla profesor Stanisław Tabisz. (…) Jacek wprowadza do swej malarskiej palety stonowaną feerię kolorów: brązów, czerwieni i nasyconych zieleni, ugrów – tak jakby owymi barwami chciał odwrócić naszą uwagę od zawartej w obrazach bogatej symboliki. Ciepłe kolory stwarzają specyficzny klimat i nastrój i jakąś tajemniczą ciszę, która zaprasza do dłuższego zatrzymania się i wniknięcia w głąb – może po to by stanąć twarzą w twarz z tajemnicą (…) – Jolanta Januś „Czas wyjścia”. Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. 
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.05.2025 Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z Wiesławem Drabikiem - autorem pełnych humoru wierszowanych bajeczek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 9 maja br. (piątek) o godzinie 17:00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Staszica 6. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Wiesława Drabika.Wydarzenie jest zorganizowane w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”.WIESŁAW DRABIKPisarz dla dzieci, autor ponad dwustu bajeczek ukazujących się od 1995 r. w kilku wydawnictwach m.in: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, z których niektóre zilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajeczki o zwierzętach, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców. Wśród najbardziej znanych znajdują się m.in: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: „Zostań Mistrzem”, opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców, seria portretów sympatycznych zwierzątek pt: „Bajki dla malucha…”, seria „Leoś Zawodowiec”, „Bajki-Szukajki”, oraz wierszowane wersje klasycznych bajek wydane jako „Wielki skarbiec bajek”.Zaproszenie na spotkanie z Samem Childers’em – bohaterem filmu Kaznodzieja z karabinem Zaproszenie na spotkanie z Samem Childers’em – bohaterem filmu Kaznodzieja z karabinem Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.05.2025 Spotkanie odbędzie się w środę, 14 maja o godz. 19:00 w Chrześcijańskim Centrum Pan jest Sztandarem przy ul. Bandrowskiego 9 w Tarnowie ( wejście od parku Planty, obok dworca PKP).Sam Childers to postać nietuzinkowa – były gangster i handlarz narkotykami, który po przełomowym nawróceniu poświęcił swoje życie ratowaniu dzieci w ogarniętych wojną regionach Afryki. Założona przez niego organizacja Angels of East Africa prowadzi działalność humanitarną w Ugandzie, Sudanie Południowym i Etiopii.W trakcie spotkania Sam opowie o swojej przemianie, walce z uzależnieniami oraz o codziennej pracy na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych i handlu ludźmi.Wstęp wolny.Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski. 
Wielkie Widowisko Koronacja w Centrum Sztuki Mościce Wielkie Widowisko Koronacja w Centrum Sztuki Mościce Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2025 „Koronacja” to widowisko, jakiego w Tarnowie jeszcze nie było! Centrum Sztuki Mościce zaprasza już 18 maja na pełną rozmachu opowieść o początkach polskiej państwowości. Ponad 100 artystów na scenie - z wybitnymi aktorami, rekonstruktorami, chórem i orkiestrą, efektowną, multimedialną scenografią. Sprzedaż biletów już ruszyła.„Koronacja” to spektakularna opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – koronacji Bolesława Chrobrego. Na scenie zobaczymy prawdziwą plejadę wybitnych polskich aktorów – m.in. Andrzeja Mastalerza, Cezarego Łukaszewicza, Jarosława Gajewskiego czy Agatę Klimczak. W oprawie widowiska znajdzie się muzyka symfoniczna wykonywana na żywo przez orkiestrę i chór. Usłyszeć będzie można fragmenty utworów Juliusza Słowackiego i Stanisława Wyspiańskiego. Wybrzmi „Bogurodzica” oraz „Te Deum”. Będą efektowne kostiumy, sztukmistrze z grupy cyrkowej, sugestywna scenografia oraz sekwencje z udziałem grup rekonstrukcji historycznej.- Widowisko nie odtwarza drobiazgowo koronacji, zgodnie z wiedzą historyczną, ale traktuje ją jako pewien symbol. Spektakl pokazuje drogę Bolesława Chrobrego do korony, ale w poetyce zbliżonej do przypowieści, apokryfu, baśni – mówi reżyser Michał Chorosiński, który jednocześnie gra w spektaklu.W fabule szyki naszemu pierwszemu królowi stara się pokrzyżować demoniczny Brat Swarożyc. Imię przejął po pogańskim bożku, panu ognia. I nie ma w tym przypadku. Używa wszystkich swoich mrocznych sił do walki przeciwko Chrobremu. Bolesława wspierają jego roztropna żona Emnilda, szlachetny Otton III i Święty Wojciech. Ostatecznie jednak to on sam będzie musiał stawiczoła swoim wrogom. Od wyniku starcia z nimi zależy dalszy los Polski. Koronacja to walka o nią, o jej suwerenność, dumę i wielkość. To historia, która trwa od tysiąca lat.- Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego w Małopolsce. Będzie okazja przenieść się do roku 1025 i staświadkiem walki o duszę Polski – o jej wolność, godność i przyszłość – mówi Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.Bilety w cenie 60 zł normalny, 50 ulgowy oraz 40 grupowy do nabycia na stronie internetowej www.csm.tarnow.pl oraz w kasie Centrum Sztuki Mościce, Tarnów ul. Traugutta 1.
Reklama
Bezczynszowe mieszkania stan deweloperski Bezczynszowe mieszkania stan deweloperski Cena: 495000 PLNOFERTA SPECJALNA: EKSLUZYWNE MIESZKANIA W SPOKOJNEJ OKOLICY DO KOŃCA MAJA CENA NIŻSZA NIŻ W OGŁOSZENIU! POZNAJ NASZE OSIEDLE – HARMONIA KOMFORTU I PRZYRODY Zapraszamy do wyjątkowego miejsca, gdzie nowoczesność łączy się z zielenią. Nasze osiedle składa się z sześciu starannie zaprojektowanych segmentów, w których każdy detal został przemyślany dla Twojej wygody. DOSKONAŁA LOKALIZACJA 15 minut do autostrady A4 9 minut do centrum Tarnowa Szybki dostęp do kluczowych punktów miasta i regionu MIESZKANIE 75 m² + PODDASZE DO ADAPTACJI (20 m²) PARTER Wiatrołap – 2,65 m² Pokój dzienny z aneksem kuchennym – 30,94 m² (z wyjściem na ogród ) Łazienka – 2,43 m² Schowek – 2,75 m² PIĘTRO Łazienka – 5,25 m² Pokój 1 – 14,71 m² (z wyjściem na balkon ) Pokój 2 – 12,90 m² (z wyjściem na balkon ) Korytarz – 3,36 m² PODDASZE DO ADAPTACJI – 20,00 m² (idealne na garderobę, gabinet lub dodatkową sypialnię) DODATKOWE KORZYŚCI Instalacja grzewcza przygotowana pod piec dwufunkcyjny gazowy Instalacja elektryczna przystosowana pod fotowoltaikę Wyjście na balkon z każdej sypialni Wygłuszenie akustyczne w każdym segmencie SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ! Nie przegap okazji na wymarzone mieszkanie w wyjątkowej lokalizacji! Beściak nieruchomości Tomasz Zięcina [email protected] Telefon: 736 150 527 Zapraszamy do odwiedzenia naszego osiedla i zobaczenia wszystkiego na własne oczy!Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa Cena: 8500 PLNPrzychodnia POZ zatrudni pielęgniarkę środowiskową. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik oraz pracę w przyjaznym zespole. Wymagane aktualne prawo wykonywania zawodu, prawo jazdy kat. B oraz tytuł magistra lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa środowiskowego.Projektowanie stron internetowych Tarnów Cała Polska/Atrakcyjna cena Projektowanie stron internetowych Tarnów Cała Polska/Atrakcyjna cena Potrzebujesz strony internetowej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zgłoś się do mnie. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych od A do Z - od pierwszej rozmowy, przez projekt, aż po gotową stronę online. Działam kompleksowo: doradzam, tworzę i wdrażam, a Ty nie musisz się martwić o techniczne szczegóły. Każda strona jest przejrzysta, estetyczna i dopasowana do Twoich potrzeb - niezależnie od tego, czy jesteś firmą, czy osobą prywatną. Masz pytania? Zadzwoń : 794 252 817
Złomowanie samochodów Tarnów gotówka od ręki, stacja demontażu Złomowanie samochodów Tarnów gotówka od ręki, stacja demontażu Złomowanie aut - legalna stacja demontażu pojazdów z uprawnieniami! Skupujemy auta osobowe, dostawcze, uszkodzone, powypadkowe, stare i zardzewiałe. Posiadamy niezbędne zezwolenia i wydajemy komplet dokumentów do wyrejestrowania pojazdu. Odbieramy auta własnym transportem - szybko, sprawnie i bez ukrytych kosztów. Płacimy gotówką od ręki! Nasza oferta obejmuje teren województwa śląskiego i małopolskiego - dojeżdżamy do klientów i załatwiamy wszystkie formalności na miejscu. Zaufaj profesjonalistom z doświadczeniem. Pracujemy 6 dni w tygodniu - dostosujemy się do Twojego czasu! Nie trać czasu na wystawianie ogłoszeń i czekanie na kupców. Zadzwoń, a my przyjedziemy i zabierzemy Twoje auto - legalnie, bezpiecznie i z korzyścią dla Ciebie! Szybki kontakt, uczciwa wycena, zero stresu - zapraszamy do współpracy! Tel.733044044 www.auto-zlomowanie.plNowa inwestycja w Zbylitowskiej Górze. Nowa inwestycja w Zbylitowskiej Górze. Cena: 449000 PLNOstatnie wolne segmenty !!! Do sprzedaży bliźniak 4 lokalowy, mieszkania o powierzchni 56m2 (segmenty zewnętrzne), 53m2 segmenty wewnętrzne. Do każdego segmentu przynależy prywatny wydzielony ogródek, miejsca postojowe przed budynkiem. Cena segmentów wewnętrznych o powierzchni 53m2 wynosi; 429.000zł Cena segmentów zewnętrznych o powierzchni 56m2 wynosi 449.000 zł Stan deweloperski. Brak podatku PCC OD KUPUJĄCEGO !!! SPECYFIKA BUDOWLANA: Budynek wykonany z : Pustak z betonu komórkowego Termobet 24CM, ocieplony styropianem grafitowym firmy Styrokon 18 cm współczynnik lambda 0,035, strych docieplony pianą PUR otwarto-komorową gr. 18-20 cm, Strop pomiędzy strychem, a poddaszem izolowany termicznie wełną mineralną Isover lambda 0,038( 25-35 cm ), Elewacja wykończona tynkiem sylikonowym HARD, Pokrycie dachu dachówką Creaton Kapstad Duraton Pro w kolorze czarnym. Stolarka okienna trzyszybowa z PCV z systemem Iglo Energy Classic ,okucia Maco, w kolorze Antracyt zewnętrzny / Biały wewnętrzny, Drzwi wejściowe Setto Standard 72 Antracyt drewnopodobny, ramka inox , lustro weneckie. Stan deweloperski: Ogrzewanie podłogowe obejmujące wszystkie pomieszczenia. W każdym pomieszczeniu okablowanie do systemu regulacji temperatury. Energooszczędny dwufunkcyjny piec gazowy. Instalacja elektryczna trójfazowa, dodatkowo na strych wyciągnięty arot pod fotowoltaikę oraz internet, a także arot pod bramę lub domofon (wszystkie trzy systemy wraz z okablowaniem po stronie nabywcy). Instalacja wentylacyjna (zgodnie z projektem) Instalacja wodno-kanalizacyjna. Wylewka betonowa przygotowana pod położenie podłóg. Drzwi wejściowe, otynkowane ściany, parapety wewnętrzne (brak), zewnętrzne stalowe w kolorze RAL 7016 z aluminiową zatyczką Balustrady okien balkonowych stalowe, cynkowane i malowane proszkowo w kolorze RAL 7016, Balkon francuski, Schody na strych z drabinką składaną firmy Velux, Wydzielone ogródki ogrodzone częściowo ogrodzeniem już istniejącym oraz ogrodzeniem panelowym w kolorze RAL 7016, Otoczenie: Podjazd wykonany z kamienia łamanego Dolomit 32-64mm wraz z podbudową 30-40 centymetrów. Teren uporządkowany i wyplantowany. Miejsce na odpady wydzielone w podziale fizycznym. Do mieszkania przynależny ogródek o pow. ok. 50m2 oraz 2 miejsca parkingowe przed budynkiem. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Nowoczesny dom parterowy w Koszycach Małych Nowoczesny dom parterowy w Koszycach Małych Cena: 1799000 PLNNowoczesny parterowy dom 5km od miasta. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą domu parterowego położonego w miejscowości Koszyce Małe koło Tarnowa, wybudowanego w 2018 roku, według projektu " Home koncept 26L", o powierzchni 146,76m2 powierzchni użytkowej. Dom usytuowany jest na ogrodzonej i zagospodarowanej działce o powierzchni 2432m2. Działka bogato urządzona i zaprojektowana, obsadzona różnego rodzaju krzewami i roślinami, alejki różane, fontanna, oświetlenie oraz 3 punkty zraszające, wykonano również drenaż ogrodu. Sam dom wybudowany został w technologi tradycyjnej, z materiałów najwyższej klasy, dla siebie. Posiada duży jasny salon z wyjściem na taras i ogród, wydzieloną część jadalną, kuchnię w zabudowie ze sprzętem AGD, wyspą gdzie również można przyrządzać jak i spożywać potrawy, 2 przedpokoii z szafami w zabudowie, garażem w bryle jednostanowiskowym oraz pomieszczeniem technicznym, korytarzem z którego mamy wejście do 4 niezależnych pokoi, 2 dużych łazienek, kotłowni, garderoby. Dom inteligentny, wyposażony w system alarmowy, rekuperacje regulowaną w każdym pomieszczeniu, klimatyzację z funkcją dogrzewania, ogrzewaniem podłogowym. Stylowy kominek w salonie, energooszczędne oświetlenie. Sprzedaż z umeblowaniem i wyposażeniem, wykluczając elementy osobiste. Zadzwoń i umów się na prezentację. Podana cena podlega negocjacji. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
Reklama