Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Strażacy z Jastrzębi świętowali 110-lecie istnienia

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jubileusz 110-lecia świętowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi, która początki swojego istnienia datuje na 1912 rok, wówczas to w wyniku licznych pożarów w miejscowości podjęto decyzję o stworzeniu straży ogniowej. Jednostka przez lata rozwijała się, pozyskując sprzęt i rozbudowując remizę. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta polowa przy parafialnym kościele, a po niej odbyły się oficjalne obchody jubileuszu, połączone z Gminnym Dniem Strażaka.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi fantastycznie wywiązują się ze swojej służby, ja osobiście dołożę wszelkich starań, aby wszystko to, czego potrzebowali do tego, aby można było wypełniać tę służbę, żeby ze strony gminy, samorządu zostało im umożliwione - mówi Jowita Jurkiewicz-Drąg, burmistrz Ciężkowic.

Dziś to prężnie rozwijająca się jednostka ma 30-stu strażaków funkcyjnych, którzy na co dzień wyjeżdżają do zdarzeń oraz około 30-stu, wspierających i honorowych.

Przez ostatnie lata wybudowaliśmy dwa nowe garaże, zakupiliśmy dwa samochody średnie, które służą nam do dzisiaj, są bardzo dobrze wyposażone, bardzo dobrze doposażone sprzętowo i tymi samochodami wyjeżdżamy do działań ratowniczo-gaśniczych dość często, bo tych wyjazdów jest coraz więcej, dawniej dużo było wyjazdów do pożarów natomiast teraz do pożarów jest znikoma ilość, ale dużo jest wypadków drogowych i miejscowych zagrożeń - mówi Michał Ludwa, naczelnik OSP w Jastrzębi.

Podczas uroczystości przekazana została Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi Nagroda Samorządu Województwa Małopolskiego, Złoty Medal Polonia Minor. Wręczone zostały odznaczenia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej szczebla krajowego, wojewódzkiego, powiatowego i gminnego dla strażaków wyróżniających się w życiu jednostki, odznaczeni zostali również długoletni druhowie, którzy do dziś wspierają działalność OSP w Jastrzębi.

Wspomagają nas na każdym kroku, cieszy to, że są coraz lepiej wyszkoleni, coraz lepiej doposażeni i tak mogę powiedzieć kolokwialnie, że w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie szczególnie poza dużymi miastami działań ratowniczych bez ochotników - mówi st. bryg. Arkadiusz Kielin, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Odznaczeni zostali również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Jastrzębi oraz terenu gminy Ciężkowice.

Mamy tę młodzież rzeczywiście tak prężnie działającą, jest gdzieś około dziesięciu osób, które na każde zawołanie przychodzą, pomagają, chcą uczestniczyć w tym życiu strażaka - mówi Michał Ludwa, naczelnik OSP w Jastrzębi.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele Sejmu oraz władz samorządowych, oraz szefostwo Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa i Tarnowa, obecni byli też przedstawicie innych służb mundurowych.

Staramy się ze strażakami ochotnikami żyć jak przysłowiowa rodzina w takiej symbiozie strażackiej i staramy się jeśli możemy na takie jubileusze jeździć, to też jest nieoceniona wartość dodana - mówi st. bryg. Arkadiusz Kielin, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Jubileusz zakończyła defilada pododdziałów przy asyście Strażackiej Orkiestry Dętej w Ciężkowicach, a po oficjalnej części przyszedł czas na rodzinne świętowanie i zabawę taneczną.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Z lasu do biblioteki – przedświąteczna akcja obdarowywania jemiołą Z lasu do biblioteki – przedświąteczna akcja obdarowywania jemiołą Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.12.2025 Czwartek, 18 grudnia 2025, godz. 11:00-17:30Hol na parterze RCKB w BrzeskuPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Nadleśnictwo Brzesko mają przyjemność zaprosić na przedświąteczną akcję obdarowywania jemiołą. Wydarzenie ma charakter edukacyjny i promocyjny, mający na celu przybliżenie wiedzy o lesie i jego znaczeniu, a także podtrzymanie świątecznych tradycji.W ramach akcji:Odbiór jemioły: Odwiedzający będą mogli otrzymać w prezencie wiązankę jemioły na święta.Stanowisko edukacyjne: Leśnicy z Nadleśnictwa Brzesko poprowadzą stanowisko edukacyjne, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o gospodarce leśnej i pracy leśników.Stanowisko plastyczne: Uczestnicy będą mieli możliwość udekorowania swojej wiązanki jemioły na stanowisku plastycznym, korzystając z dostępnych materiałów.Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości spotkania z przedstawicielami Nadleśnictwa oraz do odebrania świątecznego akcentu do Państwa domów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Wydarzenie na Facebooku:Z lasu do biblioteki – przedświąteczna akcja obdarowywania jemiołą | Facebook„W zapachu jodły” – wieczór poetycki Agaty Podłęckiej „W zapachu jodły” – wieczór poetycki Agaty Podłęckiej Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.12.2025 Czwartek, 18 grudnia 2025, godz. 18:00Sala wystawienniczo-odczytowa RCKB w BrzeskuPowiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku ma przyjemność zaprosić na wyjątkowe spotkanie literackie, które wprowadzi w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – wieczór poetycki Agaty Podłęckiej „W zapachu jodły”. To wydarzenie będzie doskonałą okazją, by zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym zgiełku i odnaleźć przyjemność w obcowaniu ze słowem.Podczas spotkania będzie można wysłuchać poezji autorki, której będą towarzyszyć:kabaret literacki Babki z klasą,młodzież z Grupy Teatralnej GT i koła teatralnego Stonogaoraz przyjaciele.Wydarzenie na Facebooku:W zapachu jodły – wieczór poetycki Agaty Podłęckiej | Biblioteka Brzesko | Facebook
Reklama
Dramatyczna akcja pod Tarnowem. 12-latka zatruła się tlenkiem węgla. Lądował śmigłowiec LPR Dramatyczna akcja pod Tarnowem. 12-latka zatruła się tlenkiem węgla. Lądował śmigłowiec LPR Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło o godzinie 20:03. Do zdarzenia skierowano zastępy z OSP KSRG Szynwałd oraz JRG 2 Tarnów. Strażacy na bieżąco monitorowali stężenie gazów w powietrzu — urządzenia pomiarowe potwierdziły obecność tlenku węgla. Budynek systematycznie wietrzono aż do uzyskania wyników zerowych na dwóch niezależnych miernikach wielogazowych. Poszkodowana po przebadaniu na miejscu została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik6 do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.Data dodania artykułu: 09.12.2025 20:40Poszukiwania mężczyzny na Wiśle pod Szczucinem. W działania zaangażowane służby z dwóch województw Poszukiwania mężczyzny na Wiśle pod Szczucinem. W działania zaangażowane służby z dwóch województw Poszukiwania osoby, która mogła wpaść do Wisły w rejonie mostu w ciągu DK 73 w Szczucinie, trwają od wczesnych godzin porannych. W akcję zaangażowani są policjanci oraz strażacy z powiatu dąbrowskiego, a także jednostki z województwa świętokrzyskiego. Poszukiwania są intensywne, obejmują zarówno przeszukiwanie brzegu rzeki, jak i patrolowanie jej powierzchni za pomocą łodzi.Data dodania artykułu: 09.12.2025 15:57Nożownik zaatakował w Tarnowie, ranił kobietę wracającą z koscioła Nożownik zaatakował w Tarnowie, ranił kobietę wracającą z koscioła Data dodania artykułu: 15.12.2025 10:2623 letni napastnik zaatakował dwie osoby, został zastrzelony przez policjantów 23 letni napastnik zaatakował dwie osoby, został zastrzelony przez policjantów Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny uzbrojonego w kij bejsbolowy oraz nóż, który wtargnął na teren jednej z miejscowych firm. Napastnik miał zaatakować dwóch pracowników.Data dodania artykułu: 10.12.2025 15:47Karambol w Sufczynie pod Brzeskiem. Są osoby poszkodowane Karambol w Sufczynie pod Brzeskiem. Są osoby poszkodowane Data dodania artykułu: 11.12.2025 13:35Pożar hali przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie Pożar hali przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie Pali się hala magazynowa w kompleksie handlowo-usługowym przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie. O tym zdarzeniu straż pożarna została powiadomiona przed godz. 18:30 we środę 17 grudnia. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.Data dodania artykułu: 17.12.2025 18:46
SKUP PRZYCZEP SAMOCHODOWYCH LEKKICH PRZYCZEPEK TOWAROWYCH SAM LAWETY KEMPINGOWYCH GASTRONOMICZNYCH SKUP PRZYCZEP SAMOCHODOWYCH LEKKICH PRZYCZEPEK TOWAROWYCH SAM LAWETY KEMPINGOWYCH GASTRONOMICZNYCH SKUP PRZYCZEP, PRZYCZEPEK SAMOCHODOWYCH LEKKICH, CIĘŻKICH! Skupujemy przyczepy: towarowe, kempingowe, lekkie samochodowe, typu SAM, bagażowe, furgony, handlowe, gastronomiczne, do przewozu koni, do przewozu mini koparek, do przewozu motocykli (motocyklowe), quadów, izotermy, lawety. Skupujemy w każdym stanie technicznym. Sprawne, uszkodzone, do poprawek a także bez homologacji. Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Cała małopolska, śląskie, dojeżdżamy także w inne rejony kraju 24h/7 Zapraszamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! Dziś gotówka! TEL: 506 816 452 PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE JESZCZE DZIŚ! Do wyszukiwarki: skup kupno odkup kupię komis przyczep przyczepek przyczepy przyczepa przyczepkę przyczepki przyczepek samochodowe samochodowa samochodowych samochodowy lawet laweta lawety lawetę podłodziowych podłodziowa podłodziowe skuterów wodnych wodne wodna bagażowych bagażowe bagażowa furgonów koniowozy koniowóz przewozu koni konia sam samy samów motocyklowe motocyklowa motocyklowych quada quad quadów quadowe quadowa atv towarowych towarowe towarowa gastronomicznych gastronomiczne gastronomiczna kempingowe kempingowych kempingi kempingowa kamperów kamper skup samochodów kempingowych kampingowych kampingowe kampingowa kampery małopolska małopolski małopolsce śląsk śląskie śląsku sprzedać sprzedaż sprzedaj gotówka gotówkę pieniądze dojazd z dojazdem z własnym własny odbiór śląskiSKUP PRZYCZEPEK SAMOCHODOWYCH LEKKICH SAM LAWET PRZYCZEPKI LAWET GASTRONOMICZNYCH KEMPINGOWYCH SKUP PRZYCZEPEK SAMOCHODOWYCH LEKKICH SAM LAWET PRZYCZEPKI LAWET GASTRONOMICZNYCH KEMPINGOWYCH SKUP PRZYCZEP, PRZYCZEPEK SAMOCHODOWYCH LEKKICH, CIĘŻKICH! Skupujemy przyczepy: towarowe, kempingowe, lekkie samochodowe, typu SAM, bagażowe, furgony, handlowe, gastronomiczne, do przewozu koni, do przewozu mini koparek, do przewozu motocykli (motocyklowe), quadów, izotermy, lawety. Skupujemy w każdym stanie technicznym. Sprawne, uszkodzone, do poprawek a także bez homologacji. Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Cała małopolska, śląskie, dojeżdżamy także w inne rejony kraju 24h/7 Zapraszamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! Dziś gotówka! TEL: 506 816 452 PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE JESZCZE DZIŚ! Do wyszukiwarki: skup kupno odkup kupię komis przyczep przyczepek przyczepy przyczepa przyczepkę przyczepki przyczepek samochodowe samochodowa samochodowych samochodowy lawet laweta lawety lawetę podłodziowych podłodziowa podłodziowe skuterów wodnych wodne wodna bagażowych bagażowe bagażowa furgonów koniowozy koniowóz przewozu koni konia sam samy samów motocyklowe motocyklowa motocyklowych quada quad quadów quadowe quadowa atv towarowych towarowe towarowa gastronomicznych gastronomiczne gastronomiczna kempingowe kempingowych kempingi kempingowa kamperów kamper skup samochodów kempingowych kampingowych kampingowe kampingowa kampery małopolska małopolski małopolsce śląsk śląskie śląsku sprzedać sprzedaż sprzedaj gotówka gotówkę pieniądze dojazd z dojazdem z własnym własny odbiór śląskiProfesjonalny serwis z dojazdem: rehabilitacja, fitness, skutery, rowery Profesjonalny serwis z dojazdem: rehabilitacja, fitness, skutery, rowery Mobilny serwis naprawy skuterów inwalidzkich Shoprider, rowerów trójkołowych i elektrycznych, sprzętu rehabilitacyjnego, fitness oraz rotorów medycznych. Dojeżdżamy do klienta, oferujemy wygodę, specjalistyczną wiedzę i konkurencyjne ceny. Kontakt: 607 715 169, 725 222 527, [email protected]. Obsługujemy wiele województw oraz całą Polskę. www.naprawiamyrehabilitacyjne.pl
SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV SKUTERÓW WODNYCH ŚNIEŻNYCH SKUP QUADÓW QUAD QUADY ATV SKUTERÓW WODNYCH ŚNIEŻNYCH SKUP QUADÓW, QUAD, QUADY, ATV, BUGGY, UTV, SSV, Skuterów wodnych, skuterów śnieżnych! KAŻDA MARKA I MODEL! KAŻDY STAN! - SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA- Z PRZEZNACZENIEM NA CZĘŚCI! Skupujemy także Chińskie! Dojeżdżamy na terenie CAŁEJ POLSKI! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! Przyjedziemy do Ciebie! Płacimy gotówką od ręki! Zachęcamy do kontaktu 7 dni w tygodniu! TEL: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaż sprzedania sprzedanie quad quady quadów quadach atv kład buggy bugy ssv utv skuter skutery skuterów skuterach skuterem wodny wodnych wodne śnieżny śnieżne śnieżnych chiński chińskich chińskie chińczyków chińczyk chińczyki motor motory motorów motocykl motocykle motocykli motocyklów cross crossów enduro crosy crossy crossówek motocross tor torowy torowych torowe ssv polaris rzr ranger can-am maverick commander yxz yamaha ktm honda kawasaki suzuki tgb grizzly brute force bashan blaster trx bruin scrambler outlander renegade cfmoto cf moto kymco suzuki artic cat seadoo sea doo offroad off-road kład kłady kładów kładem itp polska polsce polski cała całej polski całe gotówka najlepiej sprzedać złom złomowanie złomy sprzedaj za gotówkę gotówkowe gotówkowy kasa pieniądze dojazd dojechać dojazdem dojeżdżamy bez wychodzenia z domu przyjazd na miejsce małopolska małopolskie śląsk śląskie opolskie opolskim opolszczyzna podkarpackie podkarpacie łódź łódzkie dolnośląskie lubelskie lubuskie mazowieckie wielkopolskie kujawsko-pomorskie kujawy podlaskie podlasie warmińsko-mazurskie mazury pomorskie pomorze pomorzu zachodnio-pomorskie pomorze zachodnie kujawy sprawne sprawny uszkodzony uszkodzonych powypadkowe powypadkowy po wypadku rozbity 4x4Rozliczanie projektów unijnych Rozliczanie projektów unijnych Zajmujemy się kompleksowo rozliczaniem projektów unijnych. Opracowujemy dokumentację niezbędną do rozliczenia poszczególnych etapów realizowanego projektu unijnego. Pomagamy przygotować dokumenty związane z realizacją projektu, wyborem wykonawców usług/dostawców maszyn, urządzeń itd. Tel. 691 904 119Dom w stylu dworkowym Dom w stylu dworkowym Cena: 1260000 PLNWyjątkowy dom w stylu dworkowym – luksus, przestrzeń i harmonia blisko Tarnowa Witaj w miejscu, gdzie klasyczna elegancja spotyka się z nowoczesnym komfortem. Ta rezydencja inspirowana polskim dworkiem to propozycja dla osób, które szukają zarówno prestiżu, jak i przytulności. Położony w spokojnej, zielonej okolicy dom oferuje prywatność, przestrzeń i jakość życia na najwyższym poziomie. Przestrzeń, która inspiruje Powierzchnia użytkowa: 230 m² (całkowita: 280 m²) – przestronny, a jednocześnie przytulny układ. Działka: 23,7 ara – zadbana zieleń, dużo miejsca do wypoczynku i własnych aranżacji. Architektura dworkowa – ponadczasowa forma, dachówka ceramiczna, eleganckie detale i ogrodzenie kompozytowe tworzą wyjątkowy klimat. To dom łączący duszę tradycji z nowoczesnymi technologiami i przemyślaną funkcjonalnością. Poddasze – prywatna, nowoczesna przestrzeń (adaptacja 2017) Idealna strefa dla rodziny: Trzy przestronne pokoje (ok. 28 m² każdy) Łazienka, garderoba, pralnia, kotłownia, strych Drewniane schody z egzotycznego drewna Klimatyzacja i okna dachowe z roletami zewnętrznymi Rekuperacja – stały komfort świeżego powietrza Parter – serce domu i potencjał aranżacyjny Przestrzeń gotowa do lekkiego odświeżenia, dzięki czemu łatwo nadasz jej swój styl. Znajdziesz tu: Przestronny salon z kominkiem – idealne miejsce spotkań i rodzinnych wieczorów Oddzielną kuchnię z jadalnią Pokój kąpielowy Sypialnię i pokój do ćwiczeń lub pracy Hol i wiatrołap tworzące eleganckie wejście do domu Zewnętrzna strefa relaksu – Twój prywatny azyl Teren wokół domu został zaprojektowany z myślą o wypoczynku i rodzinnym spędzaniu czasu. Basen kanadyjski 4,5 × 9 m – Twoje prywatne letnie spa Nowa kostka granitowa (300 m², 2024) i świeży trawnik Garaż 40 m² + domek narzędziowy Ogrodzenie kompozytowe, brama automatyczna, wideodomofon, alarm Zbiorniki na deszczówkę 14 m³ – ekologiczne i praktyczne rozwiązanie Taras i ogród – świetna baza do własnej aranżacji Nowoczesne technologie i komfort użytkowania Dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić wygodę, energooszczędność i trwałość: Ogrzewanie gazowe z piecem + rekuperacja Instalacja fotowoltaiczna 6 kW Światłowód, gaz, prąd Okna PVC, solidna konstrukcja (budowa 2005, odbiór 2009) Wyposażenie – do indywidualnego ustalenia Lokalizacja – cisza, zieleń i doskonały dojazd Dom położony w malowniczym, spokojnym miejscu, zaledwie kilka minut od Tarnowa. To idealna lokalizacja dla osób, które szukają balansu między naturą a szybkim dostępem do pełnej infrastruktury. Dom z duszą dla ludzi z wizją To nieruchomość dla osób, które cenią przestrzeń, estetykę, harmonię i wyjątkową atmosferę. Dom, który nie jest tylko adresem, ale miejscem z historią i energią. Jeśli czujesz, że to może być Twój nowy dom – zadzwoń i umów prezentację. Pozwól sobie zakochać się w tej przestrzeni.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama