Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Jarmark Kół Gospodyń Wiejskich w Grabnie

Święto tradycji i folkloru odbyło się w Grabnie. W sobotę [15.07.2023] na mieszkańców regionu czekały tu występy zespołów ludowych i poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. To wszystko przygotowano w ramach Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Jarmarku Kół Gospodyń Wiejskich.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - Nasze koło zorganizowało Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Jarmark Kół Gospodyń Wiejskich. Na scenie wystąpiły trzy zespoły: Małe Echo Doliny, Echo Doliny i Lachy z Nowego Sącza. Do tego przyjechały wszystkie koła gospodyń wiejskich z naszej gminy i gościnnie koło gospodyń wiejskich z Woli Stróskiej. Wszystko na jarmarku jest darmowe, to jest degustacja potraw, tego co koła gospodyń wiejskich robią najlepiej, czyli potrawy zarówno regionalne, przypominające potrawy naszych dziadów, ale są też nowości, przepiękne wręcz artystyczne wypieki. Wydaje mi się, że wydarzenie jest świetnym przedsięwzięciem. Mamy nadzieję, że będzie ono kontynuowane - mówi Joanna Kapusta, przewodnicząca zarządu Koła Gospodyń Wiejskich zGrabna Paczka.

 - W Grabnie największa impreza w tej miejscowości tego lata. Jest mnóstwo ludzi, z czego się bardzo, bardzo cieszę. Przygotowania trwały tak naprawdę od roku. W lipcu ubiegłego roku podjęliśmy decyzję z kołem gospodyń wiejskich zGrabna Paczka, że coś takiego zorganizujemy i przez cały rok systematycznie dążyliśmy do tego co tu się dzisiaj dzieje. Jestem bardzo dumny, że tyle osób nam pomogło, jestem dumny z tych, którzy włożyli mnóstwo pracy w to, by to wydarzenie mogło się odbyć i to na przyzwoitym poziomie - dodaje Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

 - Dzisiejsze wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, ze środków Województwa Małopolskiego, powiatu tarnowskiego ze środków fundacji PKO Banku Polskiego, a także od prywatnych sposobów - podkreśla Joanna Kapusta.

W tradycyjnych strojach na scenie prezentowały się zespoły prezentując ludowe tańce. Jednym z nich było Echo Doliny, które do Grabna przyjechało na zaproszenie przewodniczącego rady powiatu tarnowskiego. 

 - Jesteśmy tu na zaproszenia pana Pawła Smolenia, który zaprasza nas co roku i jest takim cudownym dobrym duchem, który dba o wszystkie zespoły i nie mogliśmy mu odmówić, bo to dla nas sama przyjemność – mówi Teresa Król z zespołu Echo Doliny.

 - Zaprezentowaliśmy krakowiaki, oberki, warszawiankę – wymienia Alojzy Szeląg z zespołu Echo Doliny.

 - Tańczymy, bo to kochamy. Bardzo się cieszymy, że w naszym zespole jest bardzo dużo młodzieży, ale apelujemy też do starszych, żeby się nie oddalali, bo gdyby nie oni to młodzi by tez nie przyszli – tłumaczy Teresa Król.

Było też smacznie. Gdy na scenie grały i tańczyły zespoły ludowe koła gospodyń wiejskich częstowały przygotowanymi przez siebie potrawami. 

 - Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tymże jarmarku. Przygotowałyśmy przepyszne pierożki, drożdżowe ciasto z morelami, z borówkami, chłopskie jedzenie i wiele, wiele innych smakowitości - wylicza Bożena Krawczyk, prezes Koła Gospodyń Wiejskich "Ecobabki" z Biadolin Radłowskich.

 - Przygotowałyśmy przepyszną zupę gulaszową, olszyńską, gofry, lemoniadę, gofry, chlebuś ze smalczykiem i z ogórkiem, ciasta, przekąski z ciasta francuskiego - mówi Halina Sady z Kreatywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Olszynach.

 - Mamy różności i słodkości i coś na ostro. Przygotowałyśmy pieczarki nadziewane, pieczarki w panierce, jeżyka, leczo, pierogi takie tradycyjne dania i mamy też swoje wędzone pstrągi - wyjaśnia Ewa Piszczek, skarbnik Koła Gospodyń Wiejskich "Więckowianki".

 - Nasze koło kręci się wesoło, bo nasze kobietki to takie kokietki. Radę sobie dają i wszędzie się pchają, na każdym konkursie nagrody dostają. Dzisiaj mamy różnorodności, poprostu smakołyki niesamowite. Mamy roladki, pierożki różnego rodzaju, gulasz wolski, mamy kanapki z wolskiego chleba z ogóreczkiem kiszonym, paszteciki - mówi wierszem Dorota Kijowska z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Stróskiej.

 - Myśmy przygotowały dzisiaj same słodkości, bo zazwyczaj mamy wszystko na gorąco. Dziś i ciasto, deserki z galaretki, kawę mrożoną, lemoniadę, jesteśmy zadowolone, że jesteśmy zapraszane na takie rzeczy, a dzisiaj tym bardziej, bo tu dziś wszystkie koła gospodyń wiejskich są z gminy Wojnicz, dla nas to zaszczyt, że tu jesteśmy - podkreśla Teresa Wiśniewska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łukanowicach.

 - Chciałyśmy też współuczestniczyć w tym miłym przedsięwzięciu. Miałyśmy przygotowaną na pierwszym miejscu lemoniadę, prozaki, chleb wiejski, słodkości, coś na słono, taki różnorodny stół - tłumaczy Teresa Żurek z Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkiej Wsi "Babki z Pasją".

W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców regionu. 

 - Grabno to piękna miejscowość, z której pochodzi wielu uczniów naszej szkoły stąd też z chęcią tu przyjechałam na festiwal oraz spróbować produktów kół gospodyń wiejskich - mówi Agnieszka Kapek, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

 - Zostaliśmy zaproszeni na piękną imprezę przegląd kół gospodyń wiejskich i przegląd zespołów folklorystycznych. Naprawdę bardzo miła atmosfera, bardzo dużo atrakcji, również dla dzieci i takich dla podratowania ducha i ciała, czyli smakołyków i wyrobów kół gospodyń wiejskich. Można się poczęstować, skosztować i docenić trud pracy pań w kołach gospodyń wiejskich - dodaje Małgorzata Kornaś, wicedyrektor ZSLiT w Wojniczu.

Obecne były też posłanki ziemi tarnowskiej.

 - Jest pięknie. To już po raz kolejny w Grabnie bardzo dobra organizacja, jest mnóstwo kół gospodyń wiejskich i przegląd najlepszych zespołów folklorystycznych. Co jeszcze trzeba powiedzieć, to także urodziny organizatora, czyli przewodniczącego rady powiatu tarnowskiego Pawła Smolenia. Ja myślę, że wszyscy jak tu dziś jesteśmy życzymy mu dużo zdrowia i dużo energii do kolejnych organizacji. Cieszę się bardzo, że tak dużo kół jest tutaj - zaznacza Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

 - Mamy w tej chwili w Polsce między innymi dzięki wsparciu rządu wiele kół gospodyń wiejskich, które właśnie między innymi na takich jarmarkach jak ten dzisiejszy wystawiają swoje produkty, ale też co ważne jest też prezentowana nasza kultura, nasz dorobek. Dzisiaj jesteśmy świadkami występu zespołów folklorystycznych, ale co najważniejsze jest to miejsce, w którym spotykają się całe rodziny. Widzimy, że są dzieci, dorośli, rodzice, dziadkowie, więc o to nam chodzi, żeby właśnie w takie piękne dni jak dzisiaj spotykała się cała społeczność wiejska i żeby razem się bawili - wyjaśnia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł na Sejm RP. 

Wśród uczestników wydarzenia był też Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

 - Jesteśmy jako Powiat Tarnowski jednym z partnerów tego wydarzenia, cyklicznie jesteśmy tu zapraszani jako Zarząd Powiatu Tarnowskiego przez pana Pawła Smolenia, który jest tutaj niejako spiritus movens całego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że taka inicjatywa jest tu corocznie organizowana. Jest to piękne przekazanie tradycji następnym pokoleniom. Takich tradycji jak kulinaria, zwyczaje Krakowiaków Wschodnich. To jest najpiękniejsze co możemy przekazać następnym pokoleniom i cieszymy się, że jako Powiat Tarnowski również w gminie Wojnicz w inicjatywie przewodniczącego Smolenia uczestniczyć - mówi Tomasz Stelmach, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło także strażackich akcentów. 

 - Panie posłanki przekazały nam dotacje dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w formie zakupów, czyli już tych elementów, które wybraliśmy za te pieniążki. My jako jednostka straży OSP Grabno przekazaliśmy używaną syrenę alarmową dla zaprzyjaźnionej jednostki OSP Rzepiennik Marciszewski, żeby i im służyła ta syrena. Oby jak najrzadziej, ale żeby mieli gotowość bojową utrzymaną tak, jak przewiduje to regulamin - wyjaśnia Mirosław Gostek, prezes OSP Grabno.

Po zakończeniu Festiwalu Zespołów Folklorystycznych i Jarmarku Kół Gospodyń Wiejskich przeszedł czas na finałowy koncert. Na scenie wystąpił zespół Baciary, który zgromadził sporo fanów. 

 - Będziemy grać te piosenki, które się najbardziej ludziom podobają. Najczęściej też robimy tak, że pytamy się publiczności co chcą i próbujemy grać, co by byli zadowoleni. Trema zawsze jest, bo jak ktoś chce zrobić to dobrze, to zawsze musi być ta trema. Ja sie tego nie mogę pozbyć. Tyle koncertów zagraliśmy w życiu, a trema zawsze jest. Jak już zaczynają ludzie z nami śpiewać i reagują na to co do nich mówię to ta trema zaczyna znikać i już jest potem całkiem luz - mówi Janusz Body z zespołu Baciary.

Baciary zagrały swoje największe przeboje takie jak "Siedem czerwonych róż", "Jak się bawią ludzie" czy "Żyje się raz".

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2025 Jacek Wróbel - retrospekcjawystawa malarstwaoraz prace Piotra Lutyńskiego / Kolekcja Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej 10.04-08.05.2025BWA Tarnów / Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4Wstęp wolny Wernisaż wystawy w czwartek 10.04 g. 18.00Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę prac plastycznych tarnowskiego artysty Jacka Wróbla w 14. rocznicę śmierci. Na wystawie zaprezentowano prace koncepcyjne, obrazy olejne pełne wizji oraz oryginalnych rozwiązań kolorystycznych, ale też prace w których realizował typowe tematy malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Pierwsza ekspozycja prac Artysty w BWA zatytułowana „Stany Zagrożenia” miała miejsce w listopadzie 1992 roku, kolejne to „Jeden krok” (1998 rok), „Tchnienie wschodu” (2001 rok) oraz „Ultima Thule” (2006 rok). Wszystkie prezentowane na obecnej wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Rodziny Artysty, kolekcji prywatnych oraz Wydziału Kultury Miasta Tarnowa. Jacek Wróbel (1960-2011) artysta malarz, urodził się i mieszkał w Tarnowie, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące, a następnie Państwowe Zawodowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki. Do związku Polskich Artystów Plastyków został jednogłośnie przyjęty na podstawie swoich prac w 1988 roku. Zajmował się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką, reklamą, projektowaniem oraz konserwacją; jednakże, najważniejsze dla niego było malarstwo, w którym pokazywał nam swój świat pełen nostalgii, symbolu, oparty na ludzkich, często tragicznych przeżyciach. Treść jego obrazów zmusza do refleksji, zastanowienia się nad faktem przemijania. Inspiracją do obrazów najczęściej była muzyka, poezja, literatura, czasami film, rozmowa, sen, czyjeś zwierzenia. W prawie 30-letnim okresie działalności artystycznej zorganizował 14 wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych – w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). Regularnie brał udział w Salonach Jesiennych ZPAP, a wcześniej prezentacjach tarnowskiej grupy TA (Tarnowscy Artyści), która wystawiała głównie w salach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej. Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji im. I. Paderewskiego w Chicago. Dwukrotnie nominowany był do Nagrody Miasta Tarnowa (2002 i 2004 rok) w dziedzinie twórczości artystycznej, jednak Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa, za całokształt twórczości otrzymał już pośmiertnie w 2011 roku. W latach 1984-2003 był pracownikiem Tarnowskiego Muzeum Okręgowego, gdzie zajmował się renowacją malarstwa, w tym także największego fragmentu „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, który w swoich zbiorach posiada Muzeum. Jego prace znajdują się w wielu instytucjach oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. (…) Jacek Wróbel jest malarzem wizji. Spotkanie z jego malarstwem otwiera w odbiorcy wymiar niecodzienny, rodem z krańców realnej rzeczywistości. W gorących i chłodnych przestrzeniach zjawiskowych fantasmagorii Wróbla pojawiają się postacie, fragmenty miast, świątyń, jezior, głębin morskich i kosmicznych bezkresów – ba, nawet wyłaniająca się z mgieł i oparów lokomotywa zdaje się nie należeć do naszego świata. Wszystko w obrazach Wróbla rozgrywa się w niesamowicie rozświetlonych sferach, a rozświetlenie to nasycane jest czerwieniami, oranżami i żółciami kontrastującymi z brunatnymi połaciami ciężkiego mroku, czasami nocy owianej mistyczną lub surrealistyczną grozą (…) - pisał o obrazach Jacka Wróbla profesor Stanisław Tabisz. (…) Jacek wprowadza do swej malarskiej palety stonowaną feerię kolorów: brązów, czerwieni i nasyconych zieleni, ugrów – tak jakby owymi barwami chciał odwrócić naszą uwagę od zawartej w obrazach bogatej symboliki. Ciepłe kolory stwarzają specyficzny klimat i nastrój i jakąś tajemniczą ciszę, która zaprasza do dłuższego zatrzymania się i wniknięcia w głąb – może po to by stanąć twarzą w twarz z tajemnicą (…) – Jolanta Januś „Czas wyjścia”. Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. 
Reklama
Śmiertelny wypadek na A4 pod Bochnią. Zderzyły się trzy samochody ciężarowe Śmiertelny wypadek na A4 pod Bochnią. Zderzyły się trzy samochody ciężarowe Data dodania artykułu: 22.04.2025 12:14Służby z powiatu dąbrowskiego skierowane do poważnego wypadku na DK73 w Ratajach Służby z powiatu dąbrowskiego skierowane do poważnego wypadku na DK73 w Ratajach W dniu 18 kwietnia (piątek), w godzinach wieczornych, służby zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Rataje Słupskie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych – BMW i Seat, w których podróżowało łącznie siedem osób: trzy w BMW oraz cztery w Seacie.Data dodania artykułu: 19.04.2025 11:075 osób poszkodowanych, jedna nie żyje w wypadku pod Czchowem. Na miejscu lądował LPR 5 osób poszkodowanych, jedna nie żyje w wypadku pod Czchowem. Na miejscu lądował LPR Około godziny 7.00 rano w poniedziałek 28.04. służby odebrały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Będzieszyna koło Czchowa na drodze krajowej nr 75.Data dodania artykułu: 28.04.2025 08:08180 lat Browaru Okocim. Gala jubileuszowa w Brzesku 180 lat Browaru Okocim. Gala jubileuszowa w Brzesku Uroczyste obchody jubileuszu 180-lecia działalności obchodził Browar Okocim. Wydarzenie odbyło się w Pałacu Goetza w Brzesku, wśród gości obecni byli politycy, biznesmeni i samorządowcy.Data dodania artykułu: 24.04.2025 20:48Wypadek w Nowych Żukowicach. Były utrudnienia na DW 984! Wypadek w Nowych Żukowicach. Były utrudnienia na DW 984! Data dodania artykułu: 26.04.2025 21:22Jedna osoba ranna, druga poszukiwana po zderzeniu samochodów w Tuchowie Jedna osoba ranna, druga poszukiwana po zderzeniu samochodów w Tuchowie Data dodania artykułu: 28.04.2025 13:06
Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa Poszukiwana pielęgniarka środowiskowa Cena: 8500 PLNPrzychodnia POZ zatrudni pielęgniarkę środowiskową. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik oraz pracę w przyjaznym zespole. Wymagane aktualne prawo wykonywania zawodu, prawo jazdy kat. B oraz tytuł magistra lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa środowiskowego.Projektowanie stron internetowych Tarnów Cała Polska/Atrakcyjna cena Projektowanie stron internetowych Tarnów Cała Polska/Atrakcyjna cena Potrzebujesz strony internetowej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zgłoś się do mnie. Zajmuję się tworzeniem stron internetowych od A do Z - od pierwszej rozmowy, przez projekt, aż po gotową stronę online. Działam kompleksowo: doradzam, tworzę i wdrażam, a Ty nie musisz się martwić o techniczne szczegóły. Każda strona jest przejrzysta, estetyczna i dopasowana do Twoich potrzeb - niezależnie od tego, czy jesteś firmą, czy osobą prywatną. Masz pytania? Zadzwoń : 794 252 817Złomowanie samochodów Tarnów gotówka od ręki, stacja demontażu Złomowanie samochodów Tarnów gotówka od ręki, stacja demontażu Złomowanie aut - legalna stacja demontażu pojazdów z uprawnieniami! Skupujemy auta osobowe, dostawcze, uszkodzone, powypadkowe, stare i zardzewiałe. Posiadamy niezbędne zezwolenia i wydajemy komplet dokumentów do wyrejestrowania pojazdu. Odbieramy auta własnym transportem - szybko, sprawnie i bez ukrytych kosztów. Płacimy gotówką od ręki! Nasza oferta obejmuje teren województwa śląskiego i małopolskiego - dojeżdżamy do klientów i załatwiamy wszystkie formalności na miejscu. Zaufaj profesjonalistom z doświadczeniem. Pracujemy 6 dni w tygodniu - dostosujemy się do Twojego czasu! Nie trać czasu na wystawianie ogłoszeń i czekanie na kupców. Zadzwoń, a my przyjedziemy i zabierzemy Twoje auto - legalnie, bezpiecznie i z korzyścią dla Ciebie! Szybki kontakt, uczciwa wycena, zero stresu - zapraszamy do współpracy! Tel.733044044 www.auto-zlomowanie.pl
Nowa inwestycja w Zbylitowskiej Górze. Nowa inwestycja w Zbylitowskiej Górze. Cena: 449000 PLNOstatnie wolne segmenty !!! Do sprzedaży bliźniak 4 lokalowy, mieszkania o powierzchni 56m2 (segmenty zewnętrzne), 53m2 segmenty wewnętrzne. Do każdego segmentu przynależy prywatny wydzielony ogródek, miejsca postojowe przed budynkiem. Cena segmentów wewnętrznych o powierzchni 53m2 wynosi; 429.000zł Cena segmentów zewnętrznych o powierzchni 56m2 wynosi 449.000 zł Stan deweloperski. Brak podatku PCC OD KUPUJĄCEGO !!! SPECYFIKA BUDOWLANA: Budynek wykonany z : Pustak z betonu komórkowego Termobet 24CM, ocieplony styropianem grafitowym firmy Styrokon 18 cm współczynnik lambda 0,035, strych docieplony pianą PUR otwarto-komorową gr. 18-20 cm, Strop pomiędzy strychem, a poddaszem izolowany termicznie wełną mineralną Isover lambda 0,038( 25-35 cm ), Elewacja wykończona tynkiem sylikonowym HARD, Pokrycie dachu dachówką Creaton Kapstad Duraton Pro w kolorze czarnym. Stolarka okienna trzyszybowa z PCV z systemem Iglo Energy Classic ,okucia Maco, w kolorze Antracyt zewnętrzny / Biały wewnętrzny, Drzwi wejściowe Setto Standard 72 Antracyt drewnopodobny, ramka inox , lustro weneckie. Stan deweloperski: Ogrzewanie podłogowe obejmujące wszystkie pomieszczenia. W każdym pomieszczeniu okablowanie do systemu regulacji temperatury. Energooszczędny dwufunkcyjny piec gazowy. Instalacja elektryczna trójfazowa, dodatkowo na strych wyciągnięty arot pod fotowoltaikę oraz internet, a także arot pod bramę lub domofon (wszystkie trzy systemy wraz z okablowaniem po stronie nabywcy). Instalacja wentylacyjna (zgodnie z projektem) Instalacja wodno-kanalizacyjna. Wylewka betonowa przygotowana pod położenie podłóg. Drzwi wejściowe, otynkowane ściany, parapety wewnętrzne (brak), zewnętrzne stalowe w kolorze RAL 7016 z aluminiową zatyczką Balustrady okien balkonowych stalowe, cynkowane i malowane proszkowo w kolorze RAL 7016, Balkon francuski, Schody na strych z drabinką składaną firmy Velux, Wydzielone ogródki ogrodzone częściowo ogrodzeniem już istniejącym oraz ogrodzeniem panelowym w kolorze RAL 7016, Otoczenie: Podjazd wykonany z kamienia łamanego Dolomit 32-64mm wraz z podbudową 30-40 centymetrów. Teren uporządkowany i wyplantowany. Miejsce na odpady wydzielone w podziale fizycznym. Do mieszkania przynależny ogródek o pow. ok. 50m2 oraz 2 miejsca parkingowe przed budynkiem. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Nowoczesny dom parterowy w Koszycach Małych Nowoczesny dom parterowy w Koszycach Małych Cena: 1799000 PLNNowoczesny parterowy dom 5km od miasta. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą domu parterowego położonego w miejscowości Koszyce Małe koło Tarnowa, wybudowanego w 2018 roku, według projektu " Home koncept 26L", o powierzchni 146,76m2 powierzchni użytkowej. Dom usytuowany jest na ogrodzonej i zagospodarowanej działce o powierzchni 2432m2. Działka bogato urządzona i zaprojektowana, obsadzona różnego rodzaju krzewami i roślinami, alejki różane, fontanna, oświetlenie oraz 3 punkty zraszające, wykonano również drenaż ogrodu. Sam dom wybudowany został w technologi tradycyjnej, z materiałów najwyższej klasy, dla siebie. Posiada duży jasny salon z wyjściem na taras i ogród, wydzieloną część jadalną, kuchnię w zabudowie ze sprzętem AGD, wyspą gdzie również można przyrządzać jak i spożywać potrawy, 2 przedpokoii z szafami w zabudowie, garażem w bryle jednostanowiskowym oraz pomieszczeniem technicznym, korytarzem z którego mamy wejście do 4 niezależnych pokoi, 2 dużych łazienek, kotłowni, garderoby. Dom inteligentny, wyposażony w system alarmowy, rekuperacje regulowaną w każdym pomieszczeniu, klimatyzację z funkcją dogrzewania, ogrzewaniem podłogowym. Stylowy kominek w salonie, energooszczędne oświetlenie. Sprzedaż z umeblowaniem i wyposażeniem, wykluczając elementy osobiste. Zadzwoń i umów się na prezentację. Podana cena podlega negocjacji. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Dom w Koszycach Małych Dom w Koszycach Małych Cena: 688000 PLNOstatni dom w stanie deweloperskim w Koszycach Małych. Zachodnim węzłem autostradowym z Krakowa dojedziesz tu spod Zamku Królewskiego na Wawelu w niecałą godzinę. Okolica pozwala na uprawianie sportu, jest świetnie skomunikowana z centrum. Nieopodal leśne krajobrazy oraz malownicze wzgórza. 150m2 to inwestycja dwukondygnacyjna z wydzielonymi strefami nocną na poddaszu i dzienną na parterze. Atutem budynku są bardzo duże otwory okienne, dzięki czemu każde pomieszczenie jest idealnie doświetlone, a widok z okolicy naturalnie asymiluje z wnętrzami. Dom składa się z : Parter: - pokój dzienny z aneksem kuchennym (33,42 m2) - łazienka (4,13 m2) - gabinet (8,84 m2) - wiatrołap (2,78 m2) - schowek (2,90 m2) - garaż (20,65 m2) Poddasze: - 1 pokój (11,97 m2) - 2 pokój (13,07 m2) - 3 pokój (20,78 m2) - łazienka (8,32 m2) - pralnia (5,50 m2) - garderoba (4,30 m2) Przed budynkiem dodatkowe miejsca parkingowe. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej: - pustak ceramiczny 25cm, - izolacja termiczna ścian - styropian 20cm, - więźba drewniana pokryta blachą bardzo dobrej klasy z wysokiej jakości izolacją termiczną i akustyczną. - okna i drzwi balkonowe 3-szybowe, - główne drzwi wejściowe antywłamaniowe, Powierzchnia działek około 4 ary. Dostępne instalacje: - elektryczna, - wod.-kan., - woda miejska sieciowa, - gazową z zainstalowanym kotłem gazowym kondensacyjnym, - centralnego ogrzewania wraz z ogrzewaniem podłogowym na każdej kondygnacji budynku - instalacja przygotowana pod grzejniki w łazienkach, - sieć kanalizacyjna. Na życzenie klienta możliwość wykonania każdej innej instalacji. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama