Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Wszystko przez padający deszcz

Ze względu na ukształtowanie terenu Małopolska jest mocno narażona na skutki tzw. powodzi błyskawicznych. Czasem kilka minut bardzo intensywnych opadów potrafi zamienić małe potoki w rwące rzeki. Służby są odpowiednio przygotowane do reagowania w takich sytuacjach: niesienia pomocy poszkodowanym oraz usuwania skutków żywiołu.

Dziś w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas posiedzenia omawiane były kwestie związane z zagrożeniem powodziowym oraz szeroko pojętą ochroną przeciwpowodziową w naszym województwie. Obradom przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W posiedzeniu WZZK udział wzięli: dyrektor Meteorologicznej Osłony Kraju Piotr Ramza, zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju, kierownik Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie IMGW – Państwowego Instytutu Badawczego Małgorzata Gori, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW w Krakowie Małgorzata Sikora, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Żaba, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko, dowódca 11MBOT płk Marcin Siudziński, małopolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Barbara Żuk, I zastępca małopolskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska Jacek Gołda, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie Łukasz Najder oraz małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny.

Ekstremalne zjawiska pogodowe bardzo często są gwałtowne i nieprzewidywalne. Małopolska, ze względu na rzeźbę terenu, jest na nie wyjątkowo narażona. Nasze służby cały czas stoją na straży i czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Zarówno odpowiednio przygotowana kadra, jak i dostępny sprzęt decydują o sprawności działania. Możemy być pewni, że w razie silnych opadów deszczu, a w konsekwencji nawet powodzi, zostaną usunięte ich skutki, a poszkodowani otrzymają natychmiastową pomoc – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Monitoring – słowo klucz

Wśród tematów poruszanych na posiedzeniu była m.in. infrastruktura przeciwpowodziowa. Ocenę jej stanu oraz realizacji zadań w zakresie usuwania skutków powodzi zaprezentowała dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW w Krakowie Małgorzata Sikora. 

Wody Polskie w Krakowie czuwają nad bezpieczeństwem powodziowym mieszkańców całej Małopolski i miasta Krakowa. Jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji zadań w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego na terenie naszego województwa. Centrum funkcjonujące w strukturze RZGW w Krakowie monitoruje w trybie 24-godzinnej gotowości sytuację hydro-meteorologiczną oraz koordynuje pracę zbiorników retencyjnych tak, by móc skutecznie redukować falę powodziową na zbiornikach.  Pracownicy Wód Polskich na bieżąco monitorują i utrzymują właściwy stan techniczny obiektów hydrotechnicznych, jak i urządzeń towarzyszących, np. śluz wałowych. W trakcie działań  przeciwpowodziowych współpracujemy z innymi służbami, identyfikując zagrożenia oraz monitorując sytuację i rozwój wydarzeń. Dodatkowo realizujemy szereg inwestycji przeciwpowodziowych na terenie miasta Krakowa, jak i w całej Małopolsce, by móc skuteczniej zabezpieczyć mieszkańców przed skutkami wezbrań. Tylko w samym Krakowie obecnie wykonujemy zadania za prawie 400 mln zł, a w Małopolsce za ponad 155 mln zł. Oczywiście w planach mamy kolejne projekty przeciwpowodziowe – mówi dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Sikora.

Monitoring sytuacji i wymiana informacji to podstawa. Dziękuję Wodom Polskim za dotychczasową współpracę. Wielokrotnie już – w praktyce – mogłem się przekonać o sprawności działania RZGW w Krakowie. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe to też inwestycje, które są konsekwentnie prowadzone przez Wody Polskie, a którym w Urzędzie Wojewódzkim nadaję absolutny priorytet – dodaje wojewoda Łukasz Kmita. 

Monitor IMGW-PIB 

O osłonie meteorologicznej i hydrologicznej województwa małopolskiego opowiedziała zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju, kierownik Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie IMGW – Państwowy Instytut Badawczy Małgorzata Gori. Po posiedzeniu WZZK zaprezentowano również narzędzia, które w swej pracy wykorzystują synoptycy.

Informacja o zagrożeniu musi być precyzyjna, szybka i czytelna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy opracował i wdrożył nowoczesne narzędzie, jakim jest Monitor Danych Systemu Hydrologii IMGW-PIB. To przykład narzędzia wykorzystywanego do wczesnego ostrzegania, w przejrzysty sposób prezentującego aktualne dane, na podstawie których możliwe jest uruchomienie określonych działań przygotowawczych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Monitor IMGW-PIB umożliwia prezentację i wizualizację danych oraz produktów przygotowywanych przez IMGW-PIB. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z bazami hydro i meteo, użytkownicy Monitora mają dostęp do najnowszych danych operacyjnych dotyczących m.in. stanów wody, przepływów, opadów, temperatur powietrza oraz danych z systemów teledetekcji atmosfery. Pozwala to śledzić na bieżąco sytuację hydrologiczno-meteorologiczną oraz zjawiska ekstremalne występujące na terenie Polski – mówi zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju Małgorzata Gori. 

Rdzeniem aplikacji jest System Hydrologii, do którego dostarczane są dane z automatycznej sieci pomiarowo-obserwacyjnej, aktualizowane co 10 minut. Baza jest uzupełniania informacjami z sieci tradycyjnej, gdzie obserwacje wykonują obserwatorzy. Ponadto do systemu codziennie wprowadzane są dane na temat aktualnego stanu zbiorników retencyjnych przekazywane przez same zbiorniki oraz ich administratorów.

Nad poprawnością wszystkich prezentowanych informacji opiekę sprawuje Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju (CHOK), które na bieżąco weryfikuje dane dostarczane z sieci pomiarowo- obserwacyjnej IMGW-PIB.

Aplikacja pozwala na dostęp do danych operacyjnych w formie tabel, wykresów, raportów oraz z poziomu map. Użytkownik możne wybrać interesujące go stacje meteorologiczne czy hydrologiczne i obserwować zmieniającą się sytuację hydrologiczną i meteorologiczną, jak również sprawdzić prognozowaną zmianę stanu wody.

Do analiz obszarowych służy mapa dynamiczna, na której za pomocą graficznych symboli przedstawione są lokalizacje i status stacji obserwacyjno-pomiarowych, obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, dane radarowe, wyładowania atmosferyczne, prognozy zasięgu zwierciadła wody i suma opadu zmierzonego na stacjach dodaje zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju Małgorzata Gori.
 

Prognoza zasięgu zwierciadła wody na 72 godziny jest już dostępna dla odcinka Wisły od Skawiny do Niepołomic. Umożliwia szybką identyfikację zasięgu wody w terenie i pozwala na analizę zagrożeń, jakie niesie za sobą np. wysoka woda w korycie rzeki.

Obecne narzędzia IMGW-PIB umożliwiają prezentację ostrzeżeń hydrologicznych na tle map z podziałem na jednostki terytorialne (województwa, powiaty) oraz dopasowanie i dystrybuowanie ostrzeżeń do odbiorców, z uwzględnieniem podziałów administracyjnych (województwa).

Planowana jest dodatkowa informacja w treści ostrzeżenia dotycząca listy powiatów, w których granicach będzie obowiązywało ostrzeżenia.

Monitor IMGW-PIB jest ciągle rozwijany, są dodawane nowe produkty i funkcjonalności udoskonalające monitorowanie bieżącej i przyszłej sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w Polsce. Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej aplikacji, która może być bardzo przydatnym narzędziem – podsumowuje Małgorzata Gori.

Gotowość do wzmożonych działań

Przedstawiciele służb: Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz 11 Małopolskiej Brygady Ochrony Terytorialnej złożyli wojewodzie Łukaszowi Kmicie meldunki o gotowości sił i środków ochrony przeciwpowodziowej do realizacji zadań w sytuacji zagrożenia powodziowego i powodzi. 

Strażacy są specjalnie przeszkoleni i gotowi działać w sytuacjach zagrożenia powodziowego. Posiadamy wyposażenie, aby skutecznie zarządzać sytuacją i chronić życie oraz mienie ludzi. Jesteśmy gotowi ryzykować własne bezpieczeństwo, by pomóc potrzebującym i zapewnić pomoc w najtrudniejszych momentach jakie stawia przed nami wszystkimi ta nieprzewidywalna siła natury – mówi zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Żaba. 

Bazując na naszych doświadczeniach związanych z tego typu sytuacjami kryzysowymi oraz na bieżącej ocenie dostępnych sił i środków, melduję pełną gotowość małopolskiej Policji do działań w razie wystąpienia zagrożenia powodziowego. W przypadku wystąpienia na obszarze województwa małopolskiego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, a także mienia spowodowanego zagrożeniem powodziowym Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie planuje wykorzystać około 1000 policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej pełniących służbę w danym momencie oraz około 6000 policjantów możliwych do skierowania w ramach procedur alarmowych. Do działań możemy wykorzystać sprzęt w postaci pojazdów specjalistycznych, łodzi motorowych, śmigłowca czy pomocniczy sprzęt w postaci np. agregatów prądotwórczych – mówi I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko.

W związku z sytuacją powodziową w rejonach zagrożonych zadaniem policjantów będzie umożliwianie swobodnego dojazdu i wyjazdu ekipom i jednostkom ratowniczym, organizowanie objazdów rejonów zagrożonych (i informowanie o objazdach), ochrona porządku w miejscach pracy ekip ratowniczych oraz zabezpieczanie miejsc mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. 

Zadania Policji to także pomoc osobom zagrożonym powodzią, udzielanie pierwszej pomocy, pomoc przy ewakuacji i kierowaniem ruchem w miejscach oblężonych przez osoby ewakuowane oraz ochrona pozostawionego mienia. Lata ubiegłe niosły także przykłady zaangażowania policjantów przy fizycznym umacnianiu wałów przeciwpowodziowych – dodaje insp. Piotr Morajko.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej utrzymuje w gotowości do działania elementy Systemu Zarządzania Kryzysowego, wspiera proces decyzyjny Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz organy administracji publicznej na podstawie oceny sytuacji w rejonie objętym lub zagrożonym sytuacją kryzysową. Siły i środki 11 MBOT przeznaczone do akcji kryzysowych zgodnie z „Planem zarządzania kryzysowego resortu ON” pozostają w gotowości do użycia do 12 godzin. Do realizacji zadań na terenie województwa małopolskiego w zwalczaniu powodzi i zjawisk lodowych przeznaczonych jest łącznie 340 żołnierzy oraz 46 jednostek sprzętu (samochody ciężarowe i osobowe terenowe, sanitarka, koparki i spycharko-ładowarka) wydzielane z 7 jednostek wojskowych – wylicza dowódca 11MBOT płk Marcin Siudziński.

Poruszony został także temat działań kontrolnych na akwenach wodnych w Małopolsce w zakresie stanu środowiska wodnego. Aktualne dane zaprezentowali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Państwowej Straży Rybackiej.

Aktualna sytuacja pogodowa

Najbliższy czas będzie w pogodzie niespokojny. Na terenie całego województwa małopolskiego prognozowane są intensywne opady deszczu. Mieszkańcy powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego oraz Nowego Sącza otrzymali alerty RCB. Wydane przez IMGW ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów może wynieść od 45 mm do 60 mm. Pozostała część województwa objęta jest ostrzeżeniem I stopnia. W ciągu dnia miejscami możliwe są burze. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy wody wysokiej. Miejscami (szczególnie na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych) wzrosty mogą być gwałtowne. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a punktowo także stany alarmowe. Ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych obowiązuje na razie do 18 maja. Służby są w pełnej gotowości do wzmożonych działań, ale apeluję również do mieszkańców o rozwagę i ostrożność – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 


 



 


 



Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. Brzesko. Wyjdź z nami na trening! Brzesko. Wyjdź z nami na trening! Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.07.2025 Burmistrz Brzeska Tomasz Jan Latocha oraz Klaudia Jeleń zapraszają wszystkich mieszkańców na bezpłatne wakacyjne treningi w plenerze!Gdzie? Teren przy RCKBKiedy? W każdy wakacyjny wtorekGodzina: 18:30–20:00Wstęp wolny!To doskonała okazja, by aktywnie spędzić lato, zadbać o formę i dobrze się bawić w świetnej atmosferze! Zajęcia są skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn – bez względu na poziom zaawansowania.➡️ Zabierz ze sobą tylko matę, resztą zajmie się Klaudia Jeleń – trenerka pełna energii i pasji!➡️ Na dzieci osób ćwiczących czekają animacje i atrakcje zapewnione przez zespół Fiku Miku 🎈Plan treningów:LIPIEC 2025✅ 8.07 – Total Body Conditioning (TBC)✅ 15.07 – TABATA✅ 22.07 – Deep Work✅ 29.07 – Full Body Workout (FBW)SIERPIEŃ 2025✅ 5.08 – Brzuch Pośladki Uda (BPU)✅ 12.08 – TABATA✅ 19.08 – Deep Work✅ 26.08 – FIT-Mix Czekają na Was niespodzianki, nagrody oraz dużo pozytywnej energii!Animacje Fiku Miku przeznaczone są wyłącznie dla dzieci osób biorących udział w treningu.Nie przegap tej okazji – dołącz do nas i trenuj z uśmiechem!
Turniej Wsi oraz Piłki Nożnej o Puchar wójta gminy Szczurowa Turniej Wsi oraz Piłki Nożnej o Puchar wójta gminy Szczurowa Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.07.2025 ZapraszamyStrażacy świętują! Przed nami wielki Jubileusz 120-lecia OSP Strzelce Wielkie Strażacy świętują! Przed nami wielki Jubileusz 120-lecia OSP Strzelce Wielkie Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.07.2025 120 lat tradycji, służby i gotowości do niesienia pomocy – taką wyjątkową rocznicę w tym roku obchodzi Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelcach Wielkich. To nie tylko ważne wydarzenie dla strażaków, ale święto całej lokalnej społeczności, która od pokoleń tworzy historię tej jednostki.26 lipca 2025 roku odbędą się uroczyste obchody jubileuszu, które zapowiadają się jako dzień pełen strażackich tradycji, a także rodzinnej zabawy.Organizatorzy przygotowali bogaty program, który pozwoli uczestnikom wspólnie uczcić tę niezwykłą rocznicę – zarówno w uroczystej, jak i w bardziej rozrywkowej atmosferze.Obchody rozpoczną się o godzinie 13:30 zbiórką pocztów sztandarowych pod remizą OSP. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu przejdą do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie o godzinie 14:00 odprawiona zostanie Msza Święta. Podczas nabożeństwa Druhny i Druhowie wraz z całą społecznością podziękują za lata służby i będą prosić o siłę oraz jedność na kolejne wyzwania.Po Mszy Świętej zaplanowano przemarsz do parku przy Dworze Myśliwskim, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. O godzinie 15:30 rozpocznie się część oficjalna, obejmująca ceremoniał pożarniczy, poświęcenie wozów bojowych oraz wpisy do księgi pamiątkowej. Będzie to szczególny moment, w którym mieszkańcy i strażacy wspólnie zapiszą nową kartę w historii jednostki.Na godzinę 17:00 zaplanowano piknik rodzinny z wieloma atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie m.in. pokazy sprzętu strażackiego, dmuchańce, mała gastronomia oraz niespodzianka przygotowana specjalnie dla uczestników wydarzenia.Dzień zakończy się zabawą taneczną od godziny 20:00, podczas której zagra Zespół DoTańca. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę aż do białego rana.Organizacja jubileuszu 120-lecia OSP Strzelce Wielkie nie byłaby możliwa bez wsparcia licznych sponsorów i partnerów, dzięki którym udało się przygotować bogaty program, atrakcje dla dzieci oraz zapewnić zaplecze techniczne i gastronomiczne. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.Strażacy zapraszają wszystkich mieszkańców i sympatyków straży pożarnej do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia, który będzie nie tylko okazją do zabawy, ale przede wszystkim do budowania lokalnej wspólnoty i pielęgnowania tradycji.
To już dziewiąta edycja Dni Wikliny - zapraszamy do Ispu To już dziewiąta edycja Dni Wikliny - zapraszamy do Ispu Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.07.2025 To już dziewiąta edycja Dni Wikliny – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Gminy Wojnicz. Przez dwa dni boisko sportowe w Ispie stanie się sercem lokalnej tradycji, rękodzieła, dobrej muzyki i rodzinnej zabawy.To nie tylko święto wikliny, ale przede wszystkim spotkanie społeczności – mieszkańców, artystów ludowych, lokalnych twórców i gości z całego regionu. Wydarzenie pokazuje, jak bogata i żywa jest nasza tradycja, a jednocześnie daje przestrzeń do wspólnej integracji i odpoczynku. SOBOTA, lipcaOd godzin popołudniowych na uczestników czekać będą karuzele, zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, warsztaty wikliniarskie oraz animacje dla dzieci prowadzone przez DJ-a i animatorów. Wieczorem – koncert Mateusza Mijala i gości, a następnie taneczna zabawa z zespołem Profes Band. NIEDZIELA, lipcaNiedziela upłynie pod znakiem dmuchańców i atrakcji dla całych rodzin. Będzie można wziąć udział w warsztatach pszczelarskich i odpocząć w strefie animacji. Na scenie pojawią się: Kapela Wsi Milówka, zespół MILANO oraz gwiazda wieczoru – Golec uOrkiestra. Przez cały weekend dostępne będą stoiska z wikliną, rękodziełem, lokalnymi produktami i przysmakami.Wydarzenie odbędzie się na boisku sportowym w Ispie. Wstęp wolny!Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.Zapraszają: Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Sołtys Ispu Monika Bieniaś, Stowarzyszenie „Wiklina – Przyjazny Isep” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. Krystian Tkaczewski i jego goście Krystian Tkaczewski i jego goście Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.07.2025 Już niebawem odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Ambasador Tarnowa Maestro KrystianTkaczewski i jego Goście. Festiwal odbędzie się w dniach 27 lipca - 9 sierpnia 2025 r. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Tarnowa.W festiwalu wezmą udział pianiści z takich krajów jak: Polska, USA, Chiny, Japonia, Ukraina. Wśród wykładowców znaleźli się: Dr Krystian Tkaczewski (Polska), Tanya Schwarzman (USA), Maria Murawska (Polska), Yun Zhao (Chiny) oraz Masahi Katayama (Japonia).Koncerty odbędą się w dniach:27 lipca godz. 18:00 - Koncert Inauguracyjny Maestro Krystian Tkaczewski i jego GościeSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów31 lipca godz.18:00– Koncert uczestników festiwaluSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów1 sierpnia godz. 18:00 - Koncert uczestników festiwaluSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów2 sierpnia godz. 18:00– Koncert uczestników festiwalu z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej,dyr. Masahi KatayamaSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów3 sierpnia godz. 18:00 - Koncert uczestników festiwalu z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej,dyr. Masahi KatayamaSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów9 sierpnia godz. 18:00 Koncert uczestników festiwaluSala Koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Lippóczy'ego 4, 33-100 Tarnów
Reklama
Karambol na A4 między Brzeskiem a Tarnowem Karambol na A4 między Brzeskiem a Tarnowem Data dodania artykułu: 11.07.2025 23:1812-latek potrącony przez samochód na Tuchowskiej w Tarnowie. Ranny trafił do szpitala 12-latek potrącony przez samochód na Tuchowskiej w Tarnowie. Ranny trafił do szpitala Wypadki drogowe z udziałem dzieci są zawsze szczególnie poruszające i przypominają o konieczności zachowania ostrożności zarówno przez pieszych, jak i kierowców. Sytuacja opisana w Tarnowie ukazuje, jak ważne jest, aby dzieci były edukowane na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę tylko w miejscach do tego wyznaczonych, jak przejścia dla pieszych.Data dodania artykułu: 09.07.2025 12:01Pożar mieszkania przy Marynarki Wojennej w Tarnowie. Ewakuowano mieszkańców! Pożar mieszkania przy Marynarki Wojennej w Tarnowie. Ewakuowano mieszkańców! Data dodania artykułu: 13.07.2025 14:13Pożar hotelu w Nowym Brzesku. Pożar gasili strażacy z kilku powiatów! Pożar hotelu w Nowym Brzesku. Pożar gasili strażacy z kilku powiatów! Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł po północy z niedzieli na poniedziałek 6/7 lipca w Nowym Brzesku. Ogień pojawił się na dachu budynku hotelowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z ogniem walczyli strażacy z powiatu proszowickiego, Miechowa i Krakowa - informuje - Radio Kraków.Data dodania artykułu: 07.07.2025 06:24IV Liceum Ogólnokształcące najchętniej wybierane w Tarnowie! IV Liceum Ogólnokształcące najchętniej wybierane w Tarnowie! Okazuje się, że w tym roku absolwenci ósmych klas najchętniej wybierali IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W sumie tę placówkę w systemie rekrutacji elektronicznej wskazało 358 osób, co przekłada się na najwyższy wynik spośród wszystkich szkół ponadpodstawowych w mieście.Data dodania artykułu: 16.07.2025 14:33Połamane drzewa, podtopienia i uszkodzony kościół w Tarnowie Połamane drzewa, podtopienia i uszkodzony kościół w Tarnowie Data dodania artykułu: 13.07.2025 23:11
Do wynajęcia mieszkania typu studio Tarnów, ul. Legionów Do wynajęcia mieszkania typu studio Tarnów, ul. Legionów Cena: 1500 PLNOferujemy do wynajęcia trzy komfortowe mieszkania typu studio (garsoniery) w budynku jednorodzinnym, wolnostojącym, po generalnym remoncie. Nieruchomość znajduje się w doskonałej lokalizacji w pobliżu Parku Strzeleckiego, basenu oraz Kantorii. Każde mieszkanie o powierzchni od 17 do 25 m² składa się z: pokoju z dwoma łóżkami, biurkiem, klimatyzacją i szafą, aneksu kuchennego z płytą indukcyjną i lodówką, prywatnej łazienki z prysznicem i toaletą, osobnego, niezależnego wejścia. Czynsz miesięczny: 1 500 zł (mniejsze studio) 1 700 zł (większe studio) W cenie zawarte są wszystkie opłaty: prąd, woda, ogrzewanie oraz wywóz śmieci. Wymagana kaucja zabezpieczająca. Posiadamy klucze możliwość szybkiej prezentacji! Zapraszam do kontaktu i obejrzenia mieszkań! Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając KRAKOWSKA 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668804983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Kompleks działek budowlanych w Zagórzu (gm. Jodłowa | pow. dębicki). Kompleks działek budowlanych w Zagórzu (gm. Jodłowa | pow. dębicki). Cena: 63000 PLNNa sprzedaż malowniczo położone przy lesie działki budowlane o powierzchni od 10 do 12 arów. Zagórze to miejscowość na granicy województwa podkarpackiego i małopolskiego. Co więcej: aktualnie dostępne jest 4 działki, droga wewnętrzna zostanie utwardzona 2 warstwami klińca, udział w cenie. Super lokalizacja: działki w sielskim otoczeniu, przy lesie, a jednocześnie nieopodal znajduje się szkoła (2 km), przystanek autobusowy (1 km) czy sklepy (1,5 km); Zapewniony dostęp do mediów (prąd, woda); Media:w drodze wewnętrznej będą udostępniona dla każdego nowego właściciela działki, woda z sieci oraz możliwości wpięcia się do energii elektrycznej, kanalizacja jako przydomowa oczyszczalnia ścieków lub bezodpływowy zbiornik na nieczystości. Super cena! Zapraszamy !!!Działka usługowa na sprzedaż Tarnów, ul. Eleonory Rojowej | 2085 m² Działka usługowa na sprzedaż Tarnów, ul. Eleonory Rojowej | 2085 m² Cena: 199000 PLNNa sprzedaż oferujemy działkę o łącznej powierzchni 2085 m², położoną w Tarnowie, przy ulicy Eleonory Rojowej. Nieruchomość składa się z dwóch działek ewidencyjnych: nr 10 oraz 11/2, obręb 277 Tarnów. Działka posiada kształt trapezu i zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tarnowa znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem teren usług - idealna pod inwestycję komercyjną, magazynową, usługową czy inną działalność gospodarczą. Dojazd i otoczenie: Dojazd do nieruchomości możliwy jest z dwóch stron poprzez działki drogowe należące do gminy (obecnie nieurządzone w terenie). Działki te są tymczasowo zagrodzone siatką leśną, porośnięte krzewami i drzewami wymagają zagospodarowania pod przyszły dojazd. Media: W bezpośrednim sąsiedztwie działki dostępne są wszystkie niezbędne media: sieć wodociągowa, kanalizacja, sieć gazowa, sieć energetyczna. To doskonała lokalizacja dla inwestorów szukających przestrzeni pod rozwój działalności w dynamicznie rozwijającej się części Tarnowa. cena: 199.000 PLN Oferta dostępna wyłącznie u nas! Serdecznie zapraszamy na prezentację chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły. Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając 668804983 Treść ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Garaż blaszany w kolorze grafit z bramą uchylną i dodatkami Garaż blaszany w kolorze grafit z bramą uchylną i dodatkami Cena: 16200 PLNKonstrukcja w całości wykonana z profilu zamkniętego ocynkowanego 30x30. Okucia boczne i dachowe wliczone w cenę. Kolorystyka: RAL grafitowy Przetłoczenia blachy ułożone poziomo. Przetłoczenia ścian na garażu : T7 Przetłoczenia blachy na dachu: T14 Przetłoczenia blachy na bramie i drzwiach : T7 Chcesz zamówić lub dowiedzieć się więcej? Zadzwoń: 573 683 585 lub napisz: [email protected] Zapraszamy do odwiedzenia strony : https://kamstal-garaze.pl/DOM W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE PRZY UL. ŁĄCZNEJ. DOM W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE PRZY UL. ŁĄCZNEJ. Cena: 740000 PLNSPOKOJNA OKOLICA! OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ, KLUCZE W BIURZE. Na sprzedaż dom jednorodzinny położony w miejscowości Zbylitowska Góra, zaledwie 3 km od centrum miasta idealne połączenie spokoju i wygody codziennego życia. Nieruchomość o powierzchni użytkowej 87 m² (całkowita 160 m²), zbudowana w 2001 roku z pustaka, kryta blachą. Dom parterowy, z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkalne to idealna opcja dla osób szukających dodatkowej przestrzeni. Układ pomieszczeń: przestronny salon z wyjściem na taras, jadalnia, osobna kuchnia, dwa pokoje, dwie łazienki, funkcjonalny korytarz. Dom częściowo podpiwniczony pod ¼ budynku, co zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania lub możliwość stworzenia domowej kotłowni czy warsztatu. Media i instalacje: prąd, woda- studnia, kanalizacja, ogrzewanie z własnej kotłowni- piec węglowy, gaz w drodze, wydane warunki przyłączeniowe. Działka: Ogrodzona działka o powierzchni 12 arów to doskonałe miejsce na wypoczynek, ogród lub plac zabaw dla dzieci. Na posesji znajduje się również murowany garaż. To doskonała propozycja dla rodzin szukających funkcjonalnego domu z potencjałem, blisko miasta, a jednocześnie w spokojnej okolicy. Cena nie podlega negocjacji. ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ POSIADAMY KLUCZE DO NIERUCHOMOŚCI! Oferta dostępna wyłącznie w naszym biurze. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając tel: 668 804 983Dom na sprzedaż w Koszycach Małych Dom na sprzedaż w Koszycach Małych Cena: 1550000 PLNNowoczesny parterowy dom z ogrodem marzeń! Koszyce Małe | 5 km od Tarnowa | 146,76 m² | Działka 2432 m² Zamieszkaj komfortowo i stylowo z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie z szybkim dojazdem do Tarnowa! Prezentujemy wyjątkową ofertę nowoczesnego, parterowego domu, położonego w malowniczych Koszycach Małych, zaledwie 5 minut od miasta. Powierzchnia użytkowa: 146,76 m² Działka: 2432 m² ogrodzona, bogato zagospodarowana Rok budowy: 2018 Projekt: Home Koncept 26L Najważniejsze atuty nieruchomości: * Przestronny, jasny salon z kominkiem, wyjściem na taras i piękny ogród * Funkcjonalna kuchnia z wyspą i pełnym wyposażeniem AGD * Część jadalna w otwartej przestrzeni dziennej * 4 niezależne pokoje idealne dla rodziny, pracy zdalnej lub gości * 2 eleganckie łazienki, * garderoba, * 2 przedpokoje z zabudową, * kotłownia * Garaż jednostanowiskowy w bryle budynku + pomieszczenie techniczne Ogród jak z katalogu: * Liczne nasadzenia: krzewy, róże, rośliny ozdobne * Fontanna, * oświetlenie ogrodowe, * alejki * System zraszania (3 punkty) + drenaż * W pełni ogrodzona działka gotowa do relaksu i spotkań w plenerze Dom inteligentny dla wymagających: * System alarmowy * Klimatyzacja z funkcją grzania * Rekuperacja z indywidualną regulacją w każdym pomieszczeniu * Ogrzewanie podłogowe * Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie Sprzedaż z pełnym wyposażeniem (z wyłączeniem rzeczy osobistych) cena; 1.550.000 PLN Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając tel: 668 804 983
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama