Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Tarnowskiego uchwalone jednogłośnie

  • 29.06.2021, 16:18
  • Wioletta Zarębska
absolutorium-i-wotum-zaufania-dla-zarzadu-powiatu-tarnowskiego-uchwalone-jednoglosnie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni powiatu tarnowskiego jednogłośnie udzielili absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu. "Nie ma zaskoczenia" – tak to głosowanie skomentował starosta tarnowski Roman Łucarz. Tuż przed podjęciem decyzji debatowano nad Raportem o Stanie Powiatu Tarnowskiego.

- Rzeczywiście nasza praca jeżeli chodzi o ten trudny czas roku 2020, gdzie zmierzyliśmy się z nieznanym dla nas zjawiskiem żyjących we współczesnym świecie, czyli z koronawirusem. Myślę, że sprawdziliśmy się w tym czasie, dlatego rada powiatu tarnowskiego doceniła naszą pracę – mówił tuż po sesji starosta tarnowski Roman Łucarz.

- Sesja uchwalająca absolutorium dla Zarządu Powiatu jest jedną z ważniejszych sesji. Powiem tak: nie mogło być inaczej j z racji tego co Zarząd robi i jak to robi, ile inwestycji się dzieje na terenie powiatu, ile środków zewnętrznych jest ściąganych przez Zarząd – dodawał Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Warto podkreślić, że rada, głosując uchwałę o absolutorium podejmuje ją na podstawie oceny wykonania budżetu za rok poprzedni.

- Za wykonanie budżetu, czyli za te najważniejsze inwestycje. Ja wymienię, chociażby kilka takich najważniejszych inwestycji: pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie – 7 milionów złotych, przebudowa drogi Karwodrza-Ładna za kwotę 27 milionów złotych. W tym roku już finalizacja tej inwestycji – wymieniał najważniejsze z nich starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dodajmy, że w głosowaniu nad absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Tarnowskiego udział wzięli wszyscy radni. Sesję tę zorganizowano w sali koncertowej w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe