Tarnów. Rozbudowa węzła przesiadkowego odbędzie się w miesiącach wakacyjnych

  • 17.06.2021, 12:29
  • Daria Kurczab
wezel-przesiadkowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uruchomienie nowego węzła przesiadkowego „Krakowska” przy plantach będzie liczyło się z utrudnieniami w ruchu na ul. Krakowskiej, jednak przystanki cały czas będą działać. W okresie wakacyjnym rozpoczną się prace związane z budową inwestycji. Zarząd Dróg i Komunikacji chce tam zwiększyć liczbę miejsc do obsługi zarówno autobusów, jak i pasażerów.

- Prowadzone są działania zmierzające do zakończenia procedury związanej z projektowaniem tej części w rejonie Krakowska - planty i niezwłocznie po zakończeniu tych prac projektowych rozpoczniemy remont i modernizację tego odcinka – mówi Artur Michałek.

Nowy węzeł przesiadkowy będzie posiadał dłuższą zatokę autobusową.

- Dodatkowo remont obejmie również nawierzchnię peronu oraz nawierzchnię chodnika. Powstanie tam krótki odcinek ścieżki rowerowej, bo przy takiej inwestycji należy również ten standard zapewnić. Powstaną nowe zadaszenia, nowe wiaty dla pasażerów, jak również pojawi się tam dodatkowa tablica dynamicznej informacji pasażerskiej – mówi Artur Michałek.

Mimo prowadzonych prac użytkownicy w dalszym ciągu będą mogli korzystać z obiektu.

- Prace będą etapowane tak, żeby przez cały okres czasu zachować możliwość korzystania z usług. Prace będą prowadzone w okresie wakacyjnym, dlatego też wtedy będzie zmniejszone natężenie zarówno ruchu autobusów, tak samo jak nie będzie już takiego dużego zapotrzebowania ze strony pasażerów – mówi Artur Michałek.

Przebudowy doczeka się również parking przy ulicy Dworcowej. Obecnie prowadzone są prace przy wymianie nawierzchni. W planach jest również wygospodarowane miejsce na zadaszoną wiatę rowerową.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe