Magistrat chce połączyć ulicę Tuchowską z Warsztatową

  • 11.05.2021, 17:05
  • Gabriela Kudła
chca-polaczyc-ulice-tuchowska-z-warsztatowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski magistrat chce wybudować nową trasę, która połączy ulice Krakowską oraz Tuchowską, omijając tym samym centrum miasta. Połączenie ma być poprowadzone ul. Zakładową, aż do ul. Tuchowskiej (w pobliżu ul. Dojazd), tym samym cała Tuchowska ma zostać przebudowana.

- Zarząd Dróg i Komunikacji przygotowuje szereg inwestycji, niektóre z nich są dalekosiężne jeżeli chodzi o perspektywę realizacji i taką też jest łącznik ulicy Tuchowskiej z ulicą Warsztatową. W tym zakresie przygotowaliśmy koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy, po to, żeby można było w przyszłości uruchomić realizację tego powiązania - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Głównym zadaniem nowej drogi ma być odciążenie centrum miasta i otwarcie nowych terenów pod zabudowę. Oprócz tego miałoby poprawić się bezpieczeństwo i komfort kierujących.  Zwiększyłaby się także przepustowość pomiędzy ul. Warsztatową, a ul. Tuchowską. 

 - Pozwoli w łatwy sposób skomunikować tereny po stronie południowej Tarnowa, na przykład ze zjazdem z autostrady czy też z Mościcami - dodaje Artur Michałek. 

Na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy miałaby zacząć się budowa nieoficjalnej zachodniej obwodnicy miasta, ponieważ inwestycja nie znajduje się w wieloletnej prognozie finansowej.  

- Na tę chwilę, dysponujemy koncepcją  oraz programem funkcjonalno-użytkowym, na podstawie tego dopiero wykonuje się dokumentacje projektowe, a w ślad za tym realizuje inwestycje - wyjaśnia Artur Michałek. 

Dodajmy, że tarnowski magistrat  na ten moment nie mówi także o konkretnych kwotach, które pochłonęłaby ta inwestycja.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe