Będą remonty dróg w gminie Tarnów. Część środków na inwestycje pochodzi z rządu

  • 28.04.2021, 14:48
  • Wioletta Zarębska
beda-remonty-drog-w-gminie-tarnow-czesc-srodkow-na-inwestycje-pochodzi-z-rzadu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Tarnów zapowiada remonty dróg. Trzy inwestycje zostaną wykonane dzięki środkom, które samorząd otrzymał w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Tarnów otrzymała środki w wysokości prawie 1,5 miliona złotych na nowe zadania i 200 tysięcy złotych na kontynuację inwestycji wieloletnich.

- Jedna droga jest to kontynuacja z lat poprzednich. Jest to droga w miejscowości Wola Rzędzińska, tzw. droga "Krzyska". Nowe odcinki dróg to ul. Skotnik i część ul. Zielnej w Zbylitowskiej Górze oraz droga w Jodłówce-Wałkach – mówił wójt gminy Tarnów.

W przypadku tych trzech inwestycji stopień rządowego dofinansowania wynosi od 60 do 70 %. Wójt gminy Tarnów zapowiada, że remonty ruszą lada dzień.

- Prace ruszą w zasadzie lada moment, ponieważ mając deklarację środków finansowych będziemy mogli ogłaszać już przetarg, więc na pewno będą one wykonane w trybie szybkim, ekspresowym tzn. jednorocznym. Zakres to jest nowa nakładka asfaltowa poszerzenie i utwardzenie poboczy – wyjaśniał wójt Grzegorz Kozioł.

Dodajmy, że remonty dróg mają poprawić komfort podróżowania mieszkańców gminy Tarnów oraz podróżnych korzystających z lokalnych tras. Środki na tego typu inwestycji otrzymały też inne samorządy z terenu powiatu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe