Wataha psów zagryzła daniele w Ryglicach. To nie pierwszy przypadek w gminie

  • 20.04.2021, 23:40
  • Natalia Tryba
ryglice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Straty oszacowane na 11 tysięcy złotych plus koszty utylizacji martwych zwierząt. Dzikie psy zagryzły daniele z prywatnej hodowli mieszkańców Ryglic. To kolejny przypadek na terenie gminy. O tym zostaliśmy zawiadomieni przez właścicieli, którzy szukali pomocy w odebraniu od nich psów, które dzięki pomocy sąsiadów - udało się złapać.

Sprawa bezpańskich, groźnych psów wróciła do gminy po niespełna kilku tygodniach. W pomoc zaangażował się mieszkaniec Zalasowej, który także stracił część swojej hodowli. 

Dla Grzegorza Onaka z Zalasowej - strata hodowli to jeszcze większe koszty.

Niefortunny zbieg zdarzeń związany z podpisaniem nowych umów z azylem dla zwierząt oraz brak dostępnego weterynarza sprawił, że akcja odławiania zwierząt trwała kilka godzin.

Aby pomóc mieszkańcom - na miejsce zadysponowano także strażaków, którzy oświetlili miejsce zdarzenia. Po wielokrotnych próbach kontaktu z jednostkami, które mogłyby odłowić zwierzęta - pracownicy tarnowskiego azylu pojawili się na miejscu i w asyście ochotników - złapali trzy z czterech psów. 

Jest także szansa na to, że policjanci ustalą właściciela czworonogów. Wówczas interwencja nie zakończy się adopcją. Czwarty z psów uciekł, ale jak mówił pracownik azylu - Marek Sowa - osamotniony nie powinien stanowić zagrożenia. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niewierze
niewierze 21.04.2021, 21:03
Te psy zagryzly te daniele?To jakas bzdura.Gdyby byly dzikie to nie lezaly by tak grzecznie .Atakowaly by ludzi.

Pozostałe