Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Awantura o spalarnię śmieci w Tarnowie. Nadal trwa konflikt między prezydentem Tarnowa a prezesem miejskiej spółki

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Spalarnia jest popierana przeze mnie, chciałbym by była jak najszybciej – twierdził podczas lutowej sesji Rady Miejskiej prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. 

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu prezydent Ciepiela twierdził, że nie ma możliwości by taka instalacja została wybudowana przy MPEC-u. W dalszym ciągu trwa jednak spór między włodarzem Tarnowa a szefem miejskiej spółki ciepłowniczej. Zdaniem Krzysztofa Rodaka, aby powstała spalarnia konieczne jest dogadanie się i rezygnacja z chęci podjęcia dywidendy przez miasto. Wypłacenie 9 milionów złotych z MPEC-u ma pociągnąć za sobą konsekwencje, które naruszą kruchą strukturę finansowania budowy spalarni.

- Jeżeli nic nie zrobimy, to nie będziemy mieli finansowania tego projektu. Nieprawdziwą jest informacja, że wszystko jest w porządku, tylko nie ma decyzji środowiskowej. Na dzień dzisiejszy, po zmianie prawa kiedy zniknęły listy [w ministerstwie klimatu*], nie mamy montażu finansowego tego zadania - tłumaczył prezes MPEC-u, Krzysztof Rodak.

Przypomnijmy, że wypłata 5 milionów dywidendy dla miasta, pociąga za sobą konsekwencję wypłaty kolejnych 4 milionów dla pozostałych akcjonariuszy: Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ten ostatni zakwestionował wypłatę środków z miejskiej spółki i sprawa trafiła do sądu. Jednak to nie jedyny problem MPEC-u. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z akcjonariuszami, to 30 czerwca br. jednym z nich przestanie być NFOŚiGW.

- Spółka dysponuje opinią prawną, która mówi jasno i ona jest podzielana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, że jeżeli nie dojdzie do zmian statutowych, to umarzamy akcje 30 czerwca. W związku z powyższym musi dojść do tego porozumienia, a dziś porozumienie polega na tym, że siedzimy w sądzie o spór dywidendalny - denerwował się w trakcie sesji prezes Rodak. 

Jednak zdaniem prezydenta Ciepieli wypłata dywidendy i budowa spalarni nie łączą się. 

- To są dwie różne, absolutnie dwie różne sprawy i nie powinno ich łączyć, chociaż wygodnie jest dla udowodnienia jakiejś tezy, że należałoby to zrobić. Nie ma dzisiaj żadnych przesłanek, aby wiązać obydwie sprawy – odpowiadał prezydent Roman Ciepiela.

Głos w sprawie zabrali też radni.

- Mnie się wydaje, że jeżeli spółka miejska ma tak dużo ważnych spraw do zrobienia, do wybudowania spalarnie, rozbudowa, przekształcenia się, zmniejszenia emisji Co2 i tak dalej, to w takiej spółce się dywidend nie zabiera. Opowiadanie, że 9 milionów złotych to jest nic, jeśli obroty roczne są 60 milionów, to jest 1/6 rocznych obrotów – mówiła Krystyna Mierzejewska z Koalicji Obywatelskiej.

- Otóż wydaje mi się, że ten spór tutaj, który ma charakter surrealistyczny pomiędzy prezydentem a prezesem spółki prezydenta – tak w skrócie mówiąc prezydenta, miejskiej spółki. Ja nie wiem, czy gdzieś na terenie jakiejś gminy doszło do takiego sporu, ale w każdym razie ja od ćwierć wieku nie przypominam sobie, żeby w Tarnowie coś takiego miało miejsce – dziwił się bezpartyjny radny Marek Ciesielczyk.

- Należałoby się zastanowić nad takim ważnym momentem, który przyjdzie nam 30 czerwca. Jeżeli nie zostaną poczynione pewne kroki, to cały projekt upadnie i dojdzie do umorzenia udziałów NFOŚiGW i co za tym idzie dojdzie do konieczności wypłat przez MPEC pewnych sum i zamknięcia projektu – zauważał radny Roman Korczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Kilkugodzinna dyskusja nie przyniosła konsensusu. Przypomnijmy, że budowa spalarni w Tarnowie ma kosztować około 200 milionów złotych. Jeśli zarząd spółki, jej rada nadzorcza, władze miasta i pozostali akcjonariusze nie dojdą do porozumienia, ta inwestycja może nie dojść do skutku. Z kolei to przełoży się na wyższe ceny za ciepło i śmieci w Tarnowie.

*do tej pory ministerstwo klimatu sporządzało listy, na które wpisywane były planowane inwestycje dotyczące budowy spalarni.

ZOBACZ TAKŻE: Tarnów. Solidarna Polska deklaruje pomoc przy pozyskaniu środków na budowę spalarni. Ta inwestycja ma zmniejszyć ceny za gospodarkę śmieciową

ZOBACZ TAKŻE: Smród w Krzyżu i budowa spalarni w Tarnowie, czyli debata o gospodarce odpadami komunalnymi


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.06.2026 Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" 11 czerwca 2026 o godz. 18.00 w Galerii "ARTEKA", Wałowa 16 Artyści: Piotr Franciszek Barszczowski BONDAROWSKI Anna Chwistek Magdalena Latawska-Honkisz Katarzyna Chmiel - Kate Hope Krystyna Malinowska Maggie Piu Monika Stec Agnieszka Wencka NEOSECESJA – artyści i ich dzieła, nurt w sztuce współczesnej, oddający ducha Secesji, przemycający „echo” Art Nouveau w XXI w. To nowa odsłona miękkiej linii, symbolizującej tęsknotę za harmonią
 i wartościami płynącymi z natury, w świecie nowoczesnych technologii.   Brzesko zaprasza na trening! Brzesko zaprasza na trening! Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.06.2026 Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Brzesko ponownie zaprasza na plenerowe wakacyjne treningi! Tym razem oferta została poszerzona o dodatkowe aktywności! Będą mieli Państwo okazję zadbać o formę, aktywnie spędzić czas, poznać nowe osoby i wypróbować nowe dyscypliny. Aktywnie przez całe lato! Zdrowy, aktywny styl życia bez nałogów.Do udziału zaprasza Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Brzeska Tomasz Latochą, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM Barbara Kuczek oraz Fizjo & Fitness Klaudia Jeleń, Zumba Jolka Team, Fiku-Miku Klaudia Solak, Extreme City i Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji!Rozkład jazdy na lipiec i sierpień:- Wtorkowe treningi (godz. 18:30 – 20:00, plac przed RCKB) - Plenerowe ćwiczenia z Klaudią Jeleń. W czasie treningu wspaniałe atrakcje dla najmłodszych zapewnią animatorki z Fiku-Miku Klaudia Solak.- Czwartkowa zumba (godz. 18:30 – 19:30, plac przed RCKB) - Prowadzi Jola Gondek. Zajęcia dla uczestników w każdym wieku!- Letnie warsztaty na skateparku (11 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 29 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00) - Coś dla fanów rolek, deskorolki i hulajnogi. Warsztaty z instruktorami Extreme City są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Na miejscu będzie działać darmowa wypożyczalnia sprzętu dla uczestników.WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!- Dodatkowo - Gratka dla młodych pływaków (Kryta Pływalnia BOSiR, ul. Wiejska 12) - W lipcu i sierpniu druga oraz każda kolejna godzina pływania na basenie jest całkowicie darmowa dla osób do 18. roku życia. 
Brzesko Okocim Festiwal 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i rodzinnej zabawy Brzesko Okocim Festiwal 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i rodzinnej zabawy Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026 W dniach 26–28 czerwca 2026 roku odbędzie się Brzesko Okocim Festiwal. Wydarzenie zaplanowano w kilku lokalizacjach na terenie Brzeska, m.in. na terenach zielonych przed RCKB, placu Kazimierza Wielkiego, w Ogródku Jordanowskim oraz na Rynku Brzeskim.Organizatorami wydarzenia są Gmina Brzesko oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Festiwal potrwa trzy dni i obejmie koncerty, konkursy, zabawy dla dzieci oraz wydarzenia plenerowe.Piątek: atrakcje dla najmłodszychPierwszy dzień festiwalu, piątek 26 czerwca, upłynie pod znakiem rodzinnych atrakcji. Na terenach zielonych przed RCKB od godziny 12:00 do 20:00 odbędzie się Festiwal Dziecięcej Radości. W programie zapowiedziano m.in. dmuchańce, łucznictwo, zabawy ruchowe, euro bungee, warsztaty oraz animacje.O godzinie 18:00 rozpocznie się zabawa i tańce z Impra Team.Sobota: koncerty i Konkurs Browaru OkocimW sobotę, 27 czerwca, wydarzenia rozpoczną się na terenach zielonych przed RCKB. O godzinach 14:00, 15:00 i 16:00 zaplanowano piana party dla najmłodszych.Główna część sobotniego programu odbędzie się na placu Kazimierza Wielkiego. O godzinie 17:00 nastąpi otwarcie imprezy, a następnie o 17:15 wystąpi Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. O 18:00 na scenie pojawi się zespół Dźwięczni.Wieczorem zaplanowano występy głównych wykonawców. O godzinie 19:00 wystąpi Monika Kociołek, o 20:00 odbędzie się Konkurs Browaru Okocim, a o 21:00 koncert da Margaret. Sobotni program zakończy o 22:30 występ Pema & Stanjel Martino Saxophone z muzycznym show na żywo.Niedziela: konkurs psa i koncerty na Rynku BrzeskimOstatni dzień festiwalu, niedziela 28 czerwca, rozpocznie się o godzinie 11:00 w Ogródku Jordanowskim, gdzie odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszego psa.Popołudniowa i wieczorna część programu została zaplanowana na Rynku Brzeskim. O 17:00 odbędzie się otwarcie imprezy, a o 17:15 wystąpi „Muzyczna Kraina” Karolina Kotra. O godzinie 18:00 zaplanowano koncert Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku, natomiast o 19:00 wystąpi Storm, laureat konkursu BFF Star.O godzinie 20:00 publiczność usłyszy duet Waldemar Malicki & Małgorzata Krzyżanowicz, a o 21:00 rozpocznie się koncert „Z Wiednia na Broadway” w wykonaniu Orchestre de la Cour pod dyrekcją Filipa Hugeta.Prowadzącym wydarzenie będzie Kamil Nosel. Plakat informuje również o zapisach na wybrane wydarzenia poprzez formularze dostępne za pomocą kodów QR. XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.07.2026 Cztery lipcowe wieczory, cztery różne muzyczne światy i jedno wspólne źródło – folk. XIX Festiwal Muzyczne Tarasy zaprasza w podróż przez brzmienia zakorzenione w folku, otwarte na świat i współczesną wrażliwość. To spotkanie z artystami, którzy czerpią z muzyki źródeł, odważnie łącząc ją z jazzem, world music czy nowoczesnymi aranżacjami. Dzięki tej fuzji powstają koncerty pełne energii, autentyczności i emocji, które przekraczają granice gatunków i kultur.„Każdy wieczór odkryje inne oblicze tradycji – od żywiołowych rytmów Bałkanów, przez ludowe opowieści Kujaw i Pałuk, po góralską energię i muzyczne inspiracje z różnych stron świata. Zapraszamy do świata, w którym tradycja staje się inspiracją do twórczych poszukiwań, a folk nabiera nowych barw i znaczeń. To muzyka poruszająca, żywiołowa i bliska ludziom.”Karolina Wójs – dyrektor Festiwalu Muzyczne TarasySzczegóły programowe2 lipca, godz. 20:00 - Dikanda Wieczór otwarcia wypełni energia i żywiołowość muzyki świata inspirowanej Bałkanami, Bliskim Wschodem i Orientem w autorskim wydaniu. Dikanda to międzynarodowa marka polskiego world music. Artyści mają na swoim koncie wiele koncertów na całym świecie, znaczące nagrody, ugruntowaną pozycję na międzynarodowej scenie world music i 8 albumów. W blisko trzydziestoletniej historii zespół dał ponad dwa tysiące koncertów od USA po Bangladesz, od Szwecji po Maroko -zdobywając uznanie publiczności i krytyków. Siłą Dikandy jest wyjątkowa więź z publicznością oraz koncertowa energia, która zamienia każdy występ w pełną emocji podróż przez dźwięki, kultury i historie. Muzycy nieustannie poszukują nowych środków wyrazu, czerpiąc inspiracje z międzykulturowych spotkań i tradycji muzycznych. Efektem są odważne brzmienia, zakorzenione w muzyce źródeł, a jednocześnie świeże i współczesne. 9 lipca, godz. 20:00 - SVAHYSubtelne, kobiece głosy, niezwykła siła wokalu i tradycja pieśni Kujaw oraz Pałuk w harmonijnych aranżacjach. Laureatki prestiżowych nagród, które zdobyły rozpoznawalność dzięki  udziałowi w filmie „Znachor” zachwycając zarówno publiczność i krytyków. Historia zespołu SVAHY rozpoczęła się od fascynacji trzech wokalistek tradycyjną muzyką ludową. W pieśniach Pałuk i Kujaw odnalazły niezwykłe opowieści o codziennym życiu, emocjach i świecie dawnych mieszkańców. Dziś z czułością i artystyczną wrażliwością wydobywają je na nowo, tworząc muzyczny most między przeszłością a współczesnością. Brzmienie zespołu SVAHY wzbogacają wyjątkowe instrumenty tradycyjne jak bęben obręczowy, baraban, suka biłgorajska czy lira korbowa, które nadają koncertom niepowtarzalny charakter.16 lipca, godz. 20:00 - Chudoba Legenda łącząca tradycje polskie z otwartością na świat. Od ponad trzydziestu lat Chudoba zaprasza słuchaczy do świata pełnego barwnych melodii, żywiołowych rytmów i wzruszających pieśni zakorzenionych w tradycjach wielu kultur. Inspirując się muzyką polską, romską, bałkańską, łemkowską, słowacką i żydowską, zespół tworzy pełne pasji koncerty, w których energia spotyka się z liryzmem i opowieścią. Laureaci Grand Prix konkursu „Nowa Tradycja” i wielokrotni reprezentanci Polski na międzynarodowych festiwalach, od lat zachwycają autentycznością. Brzmienie akustycznych instrumentów oraz wielogłosowy śpiew przywołują atmosferę dawnych spotkań i radości płynącej z bycia razem. Chudoba z niezwykłą swobodą prowadzi publiczność przez muzyczne krajobrazy Europy, przypominając, że folk to przede wszystkim emocje, wspólnota i autentyczna muzyczna energia. 23 lipca, godz. 20:00 - Megitza Góralska energia, charyzmatyczny głos i odważne muzyczne poszukiwania – Megitza od lat udowadnia, że folk nie zna granic. Jej twórczość wyrasta z podhalańskich korzeni, ale równie naturalnie czerpie z jazzu, bluesa, country i muzyki świata, tworząc brzmienie pełne wolności i autentyczności. Artystka przez wiele lat rozwijała swoją karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie kształtował się jej styl. Występowała na prestiżowych scenach Europy i Ameryki, m.in. podczas Montreux Jazz Festival i Jazz Fest Wien, a jej koncerty zachwycają żywiołową energią oraz wyjątkową sceniczną charyzmą. W muzyce zespołu Megitza słychać zarówno echo tatrzańskich hal, jak i puls amerykańskich dróg. To pełna pasji opowieść o spotkaniu tradycji z nowoczesnością, w której góralska dusza odnajduje wspólny język z rytmami świata.  
Reklama
SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER! TEL: 506816452 Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cena: 700 PLN Szukasz wyjątkowego samochodu do ślubu, który będzie elegancki, nowoczesny i zrobi świetne wrażenie na zdjęciach. Oferujemy wynajem białej Cupry Terramar.Auto prezentuje się niezwykle efektownie – nowoczesna sylwetka, jasny lakier, eleganckie wnętrze i możliwość dekoracji kwiatami sprawiają, że idealnie pasuje do wyjątkowego dnia Pary Młodej.Oferujemy:- wynajem samochodu do ślubu wraz z kierowcą.Cupra Terramar świetnie sprawdzi się zarówno przy klasycznych, jak i nowoczesnych uroczystościach. To propozycja dla osób, które chcą połączyć elegancję, komfort i sportowy charakter.Obsługiwane lokalizacje:Tarnów, Kraków, Rzeszów oraz okolice.Rezerwacje terminów ślubnych – zapraszamy do kontaktu.*cena zawarta w ogłoszeniu obejmuje obsługę ślubu na terenie Tarnowa i bliskich okolic.  SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH I USZKODZONYCH PO WYPADKU! Wszystkie mark i modele! SKUPUJEMY MOTOCYKLE W PEŁNI SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA! Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ MOTOCYKL, MOTOROWER, QUADA? NAPISZ, ZADZWOŃ- DOGADAMY SIĘ!!! Kontakt 24h/7 Przyjedziemy do Ciebie! Gotówka od ręki! Tel: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: rozbitych rozbity rozbite dzwon po dzwonie po wypadku wypadek wypadki dzwon motocykl motocykle motocyklem motocyklowe motocykli motor motory motorów skuter skutery skuterów quad quady quadów atv kład kładów wodne wodnych wodny śnieżne śnieżnych śnieżnych śnieżny po wypadku wypadek na motocyklu motocyklowy wypadki motocyklowe motocyklowy powypadkowych powypadkowy powypadkowe po wypadku po ślizgu ślizg poślizg po glebie wypadki wypadek wypadkowych wypadkowy na terenie całej cała polski polska polsce gotówka gotówkę skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaj sprzedaż przyjedzie przyjazd z przyjazdem dojedziemy dojeżdżamy
Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Winobranie 2026 Francja Winobranie 2026 Francja Winobranie we Francji 2026 Praca na winnicy przy zbiorach winogron, bezpłatne zakwaterowanie, zwrot kosztów podróży, wyżywienie. STAWKA GODZINOWA. telefon: 519 374 668, 512 172 225, 882 136 687 [email protected]
Reklama
Reklama

Temperatura: 29°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama