Nowy rok i nowe mandaty za parkowanie na Skowronków. Pojawiają się jednak nadzieje na koniec koszmaru mieszkańców

  • 19.02.2021, 16:33
  • Natalia Tryba
skowronkowgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powracający problem braku miejsc parkingowych przy ul. Skowronków w Tarnowie jest utrapieniem dla mieszkańców, którzy otrzymują nie tylko pouczenia, ale I mandaty. Brak porozumienia pomiędzy tarnowianami a miastem – rozpoczął się w 2018 roku. Rok później – pojawiła się nadzieja na wyznaczenie miejsc dla pojazdów, by ograniczyć problemy. Tylko w 2020 roku Straż Miejska interweniowała przy tej ulicy 47 razy. Rozpoczął się rok 2021 I kolejne interwencje zakończone mandatami.


- Najczęściej kierujący parkują na chodniku – uniemożliwiając przejście nim np. Matkom z wózkami. Największy problem jest właśnie w tym aspekcie - mówi Janusz Wdowiak. 

Jak podkreśla naczelnik oddziału patrolowo-interwencyjnego problem pojawia się przede wszystkim dlatego, że miejsc przy Skowronków jest zdecydowanie za mało.

- Jeśli kierujący nie ma miejsca postojowego na parkingu, to wiadomo, że każdy chce zaparkować w miejscu najbliższym do zamieszkania. W tym przypadku kierujący notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego I parkują na chodniku w miejscu niedozwolonym, na skrzyżowaniach. Stąd te zgłoszenia, nasze działania w tamtym rejonie. Mieszkańcy zgłaszają a my – na ich prośbę – podejmujemy interwencję – wyjaśnia naczelnik.

Wśród mieszkańców są tacy, którzy nie zgłaszają przypadków złego zaparkowania, ale pomysły na to jak rozwiązań problem. Ci jednak, jak twierdzą, od wielu lat nie są słuchani – problem pozostaje a mandatów przybywa.

- Problem tutaj wraca jak bumerang. Minął rok od naszej ostatniej interwencji I nic się nie zrobiło a sprawa się tutaj powiększa, bo przybywa samochodów. Auta są parkowane nawet na chodniku z drugiej strony a wcześniej tak nie było – mówi jeden z mieszkańców.

Mieszkańcy chcieliby dialogu z osobami, które mogłyby przyjrzeć się temu, jak wygląda ich problem.

- Za to powinien się wziąć jakiś zarząd, a nawet prezydent Tarnowa, bo wysyłam mu filmiki jak wracam z pracy o 22:00. Jeżdżę całą Skowronków wokół – nie ma miejsc. Jadę na Burtniczą, ale tam też jest problem z parkingami, mieszkańcy mają to samo, wjeżdżam na Słoneczną I dopiero tam się miejsce znajdzie. W zarządzie powiedziano, że nie mogą wydać decyzji mieszkańcom a mieszkańcy sami by sobie ten parking zrobili I mieliby swój – opisuje Dariusz Baciak.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy Zarząd Dróg I Komunikacji ma plan na to, by koszmar mieszkańców z ulicy Skowronków dobiegł końca.

- Budżet ubiegłoroczny – a teraz wieloletnia prognoza finansowa – przewiduje budowę parkingu w formie zatoki postojowej. Zakontraktowaliśmy w ubiegłym roku najpierw prace projektowe I one trwają. Wydłużyły się z uwagi na to, że projektant ze względu na ukształtowanie tego terenu nie był w stanie zaprojektować rozwiązań tak, by były zgodne z warunkami technicznymi rozporządzenia - mówi dyrektor ZDiK - Artur Michałek. 

W związku z problemami Zarząd Dróg I Komunikacji wystąpił do ministerstwa o odstępstwo od warunków, aby wybudować parking.

- Środki mamy zapewnione na projektowanie I realizację inwestycji. Przewidujemy, że w pierwszym półroczu będziemy dysponowali dokumentacją a w drugim – parking powstanie -  dodaje Artur Michałek. 

W ramach projektu ma powstać kilkanaście miejsc parkingowych. To, czy spełnią one oczekiwania mieszkańców I zakończą problem z mandatami – zweryfikuje przyszłość.


 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Źle do tego podchodzicie
Źle do tego podchodzicie 20.02.2021, 19:50
Nie powinni robić więcej parkingów bo zawsze ich będzie za mało tylko likwidować parkingi żeby było mniej samochodów
Parkingowy
Parkingowy 20.02.2021, 08:04
A to nie jest ten pan właścicielem tego co udzielił wywiadu w artykule?
To jezdzi po nocy szuka miejsca parkingowego , czy gdzie śmieci podrzucić?
Skowronkow
Skowronkow 20.02.2021, 07:58
Czas poruszyć kolejny temat na skowronków, z pobliskiego kebaba, baca kebab są wynoszone notorycznie śmieci do śmietników na skowronkow, przez takich ludzi mamy podwyżki !!

Pozostałe