Nowy rektor, nowy kierunek i nowe Centrum Transferów Technologii w tarnowskiej PWSZ

  • 08.07.2020, 15:30
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-07-08-konfra-pwsz-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ubiegłym miesiącu w PWSZ w Tarnowie wybrano nowego rektora. Została nim dr hab. Małgorzata Kołpa, która z tarnowską uczelnią jest związana od 18 lat, wcześniej pełniła funkcję prorektora ds. Studenckich. Na zwołanej konferencji prasowej mówiła o planach rozwoju tarnowskiej uczelni.

Równocześnie władze uczelni informowały o utworzeniu kolejnego, siódmego kierunku, na którym można uzyskać tytuł magistra. Jest to praca socjalna.

Tarnowska uczelnia chce też kształcić specjalistów praktyków, a zarazem tworzyć i włączać się w projekty badawcze, w tym celu w styczniu tego roku powołano specjalną jednostkę pod nazwą Centrum Transferów Technologii.

Tarnowska uczelnia chwali się wysokimi osiągnięciami w dziedzinie sportowej. Mowa o działającym KU AZS PWSZ w Tarnowie. Równocześnie PWSZ informuje, że chce otworzyć swoje obiekty sportowe dla mieszkańców Tarnowa i regionu.

Dodajmy, że obecnie trwa rekrutacja na wszystkie kierunki proponowane przez uczelnie. Ze względu na pandemię koronawirusa została ona przedłużona do 18 sierpnia. Po tym terminie uczelnia planuje ogłoszenie drugiego naboru na ewentualne wolne miejsca na poszczególnych kierunkach.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe