W Polsce zakażonych koronawirusem jest już 150 osób. Jak chronić się w miejscu pracy?

  • 16.03.2020, 09:33
  • TVN24/x-news, Polsatnews
W Polsce zakażonych koronawirusem jest już 150 osób. Jak chronić się w miejscu pracy?

"Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował w poniedziałek resort zdrowia. Przypadki te dotyczą województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz łódzkiego. Łącznie jest ich 150.

"Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź)" - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Jak dodano, "tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym". "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort.

Jak chronić się w miejscu pracy?

Od kilku tygodniu na całym świecie w rozprzestrzenia się koronawirus. Patogen wywołuje chorobę przypominającą zapalenie płuc lub ostrą niewydolność oddechową. Przenosi się drogą kropelkową lub poprzez dotknięcie powierzchni, na której się znajduje. Należy przywiązywać zatem szczególną uwagę do zachowania odpowiedniej higieny. Oto kilka wskazówek, które pozwolą utrzymać bezpieczne warunki w miejscu pracy.

TVN24/x-news, Polsatnews

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe