Pożyczki na zabiegi medyczne - czy warto zadłużać się dla zdrowia?

  • 09.07.2019, 13:02
  • Artykuł partnera
Pożyczki na zabiegi medyczne - czy warto zadłużać się dla zdrowia?
Zdrowie i dobre samopoczucie są dla wielu z nas najwyższym priorytetem. Nie ma w tym nic dziwnego - gdy brakuje zdrowia trudno cieszyć się życiem.

Niestety, polska służba zdrowia nie zawsze zapewnia nam odpowiednią pomoc wtedy gdy tego potrzebujemy. Co możemy zrobić w takim przypadku?

Smutne realia państwowej służby zdrowia

Mimo upływu lat rząd polski wciąż nie poradził sobie z całkowitą reformą służby zdrowia. Mimo wprowadzanych zmian pacjenci wciąż zmagają się z wieloma problemami. Pierwszym z nich jest oczywiście długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub zabieg medyczny. To jednak nie wszystko. Problemem jest również fakt, że spora część zabiegów medycznych (zwłaszcza tych, które wykonywane są nowoczesnymi, mało inwazyjnymi metodami) nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W skutek tego, osoby, które chcą leczyć się szybko i skutecznie zmuszone są do korzystania z usług prywatnych lekarzy i placówek medycznych. Wiąże się to oczywiście ze sporymi kosztami, których w większości przypadków nie jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni.

Pożyczka - czy to dobry pomysł?

W sytuacji, w której brakuje nam pieniędzy na opłacenie prywatnych zabiegów medycznych jedynym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy. Możemy udać się do banku po kredyt gotówkowy. Niestety, często oznacza to długi czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz dość restrykcyjne wymogi. W przypadku odmowy udzielenia kredytu nie jesteśmy zdani na siebie. Rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe w Czerwonej Skarbonce. Znajdziemy tu szereg ofert firm pożyczkowych, dzięki czemu możemy znaleźć taką pożyczkę, które nie tylko będzie dla nas dostępna, ale również nie obciąży zbytnio naszych domowych finansów. Na stronie znajdziemy zarówno chwilówki, jak i pożyczki ratalne.

W jaki sposób mogę zabezpieczyć siebie i bliskich?

Pożyczka lub kredyt zawsze oznaczają dodatkowe koszty. Nawet najlepsze oferty pożyczkodawców nie są wolne od oprocentowania czy dodatkowych prowizji. W sytuacji kryzysowej taki wybór jest oczywiście w pełni uzasadniony, jednakże zapobiegliwe osoby powinny zadbać o to by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. W jaki sposób możemy to zrobić? Przede wszystkim warto zastanowić się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki niemu możemy bowiem liczyć nie tylko na darmowe leczenie w prywatnych klinikach, ale również odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Dobrym pomysłem jest również posiadanie abonamentu w jednej z prywatnych sieci placówek medycznych.

Podsumowując, każdy kredyt lub pożyczka to zobowiązanie, za którym idą dodatkowe koszty. Nie zawsze też uda nam się zaciągnąć taką pożyczkę - wszystko zależy bowiem od naszej historii kredytowej. Dlatego też, rozwiązanie takie powinno być stosowane przez nas jedynie w ostateczności. O wiele lepszym pomysłem jest dbanie o posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, z którego pokryjemy ewentualne koszty lecenia lub zabiegów medycznych w przypadku, gdy wykonanie ich w ramach NFZ nie będzie możliwe lub będzie wiązało się z długim czasem oczekiwania.

 
Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe