Aktualna sytuacja na rynku pracy w Tarnowie i powiecie

  • 22.06.2022, 14:56
  • Gabriela Kudła
sytuacja-na-rynku-pracy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Obecnie w Tarnowie zarejestrowanych jest blisko 2300 osób bezrobotnych, w powiecie natomiast nieco więcej, bo około 4000. Oznacza to, że sytuacja w Powiatowym Urzędzie Pracy przedstawia się o wiele lepiej niż w ubiegłym roku w czerwcu.

 - Stopa bezrobocia również ma tendencje  spadająca, jak i również liczba ofert pracy zgłaszanych  do Urzędu Pracy. W maju to było prawie 1000 zgłoszonych ofert pracy, w skali od początku roku to było ponad 4700,  więc pod tym kątem, jeżeli patrzymy od szukania  oferty pracy przez osoby bezrobotne, to jest sytuacja dość korzystna - mówił Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. 

W tarnowskim pośredniaku chętnie rejestrują się również obywatele Ukrainy. Tylko od 24 lutego do urzędu zgłosiło się ponad 450 osób. 

 - W tej chwili część z nich się wyrejestrowała bądź została wykreślona z racji braku kontaktu. Czyli te osoby gdzieś  dalej wyjechały, natomiast te osoby, które tutaj pozostały, zostały dość porządną opieką, objęte, bo około blisko 90 osób podjęło pracę z na miejsca subsydiowanych, czyli podjęły staże, miejsca interwencyjne, roboty publiczne i czy podjęły prace społecznie użyteczne, czyli bardzo znacząca część tych osób została zaktywizowana - dodał Stanisław Dydusiak. 

Coraz więcej pracodawców przy zgłaszaniu ofert decyduje się również na przyjęcie obcokrajowców, a potwierdza to fakt, że w urzędzie znajduje się obecnie ponad 400 propozycji pracy dla osób zza granicy. Przypomnijmy, że urząd od kwietnia został otwarty dla interesantów. Stanowiska do obsługi znajdują się na poziomie minusowym i parterze. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe