Tarnowscy policjanci w służbie uchodźcom z Ukrainy

  • 18.03.2022, 11:02
  • Źródło: KMP Tarnów
Tarnowscy policjanci w służbie uchodźcom z Ukrainy
Tarnowscy Policjanci angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, są obecni między na tarnowskim dworcu PKP, gdzie zapewniają bezpieczeństwo obywatelom Ukrainy uciekającym z kraju objętego wojną.

Tarnowscy policjanci od początku inwazji na Ukrainę włączyli się w pomoc uchodźcom, którzy ze względu na wojnę zmuszeni zostali do opuszczenia swojej ojczyzny. Mundurowi angażują się w zbiórki pieniędzy oraz niezbędnych rzeczy dla nich, a podczas każdego przyjazdu uchodźców do Tarnowa, stróże prawa dbają o ich bezpieczeństwo i udzielają podstawowej pomocy, pomagają im w przeniesieniu bagaży i kierują do punktów recepcyjnych.

Dla szukających w naszym kraju schronienia osób w punkcie recepcyjnym czeka miejsce, w którym mogą odpocząć, posilić się i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Dzieci znajdą kącik do zabawy. Wszyscy otrzymują tu również niezbędne informacje i wskazówki.

Pomocy uchodźcom udzielają tu pracownicy administracji samorządowej, sprawne funkcjonowanie punktu zapewniają też liczni wolontariusze, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie.

Policjanci, mając na uwadze, że zmęczeni uchodźcy mogą stać się celem m.in. złodziei, oszustów przeciwdziałają tego typu przestępstwom. Wszystkie osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenia policjantów są legitymowane i sprawdzane przez mundurowych bądź kryminalnych. Ponadto funkcjonariusze weryfikują każde zgłoszenie, które napływa od pracowników punktu recepcyjnego, innych służb lub wolontariuszy, z którymi policjanci pozostają w stałym kontakcie.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe