Kierowców czeka kolejny remont ulicy Lwowskiej w Tarnowie

  • 16.12.2021, 16:00
  • Gabriela Kudła
kierowcow-czeka-kolejny-remont-ul-lwowskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Oficjalnie zakończono już prace przy jednej z największych arterii w mieście. Wszystkie zaplanowane roboty budowlane, które uwzględniał pierwszy etap inwestycji zostały już zrealizowane, a to oznacza, że mieszkańcy mogą bez żadnych utrudnień jeździć ulicą Lwowską. Zarząd Dróg i Komunikacji odebrał tę inwestycję, natomiast pozostały jeszcze kwestie formalno-administracyjne.

 - Prace odbiorowe trwały blisko 2 tygodnie, na wstępie zostały stwierdzone usterki, do których potem wykonawca zobowiązał się do naprawy, i to w większości zostało już uczynione - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Głównym celem realizacji tej inwestycji była poprawa komfortu jazdy kierowców. 

 - Rozbudowana droga została z jednojezdniowej do dwujezdniowej, czyli mamy teraz w każdym kierunku po dwa pasy ruchu. Dodatkowo przebudowane, rozbudowane zostało rondo na skrzyżowaniu ulicy Okrężnej i Lwowskiej. Dodatkowo pojawiły się jeszcze sygnalizacje świetlne, one obejmują dwa skrzyżowania, jedno związane z wjazdem do szpitala Wojewódzkiego, natomiast drugie w rejonie parkingu, czy też wjazdu do MPK, czy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego - dodał Artur Michałek. 

Remont ulicy Lwowskiej rozpoczął się ponad dwa lata temu. Po roku od rozpoczęcia inwestycji miasto zerwało umowę z wykonawcą, a po półrocznej przerwie na miejscu pojawili się drogowcy z Dębicy, którzy dokończyli remont. 

 - Była to potężna inwestycja, koszty realizacji przekroczyły 38 milionów zł, a to przede wszystkim związane jest z ogromem tych zadań, które zostały poczynione, oprócz tych, o których wcześniej mówiłem wybudowana została ścieżka rowerowa, duży parking po stronie północnej na 150 miejsc, a tak samo parking bezpośrednio przy cmentarzu, no i dodatkowo jeszcze droga serwisowa, która prowadzi spod szpitala w kierunku parkingu wielkopowierzchniowego - powiedział Artur Michałek.

To jednak nie koniec inwestycji, które miasto planuje zrealizować na ulicy Lwowskiej. W planach jeszcze dwa etapy prac. 

 - Widzieliśmy tutaj 3 etapy rozbudowy tej arterii komunikacyjnej, kolejność nie jest przypadkowa, największe potrzeby były właśnie na tym odcinku, który został zrealizowany. Natomiast równolegle procedujemy rozwiązania w zakresie budowy pozostałych odcinków, czyli odcinek numer trzy (trzeci etap tej inwestycji) w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu kolejowego i tutaj już złożyliśmy wniosek o uzyskanie decyzji ZRID, i odcinek numer dwa, czyli ten wylotowy z miasta, od wjazdu do szpitala wojewódzkiego w kierunku wschodnim. Tam już dysponujemy decyzją ZRID - tłumaczył  Artur Michałek.


Pozostałe etapy  rozpoczną się po uzyskaniu przez miasto środków zewnętrznych na uruchomienie prac. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczestnik ruchu.
Uczestnik ruchu. 16.12.2021, 19:14
Panie Dyrektorze. Niech Pan z łaski swojej zwróci uwagę na oznakowanie skrzyżowania , które znajduje się po skręcie na szpital. Ewidentnie brakuje tam tabliczek do znaków , które mają określać rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem.

Pozostałe