Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? Oto TOP 5 kluczowych kwestii!

  • 29.09.2021, 13:21
  • Artykuł partnera
Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? Oto TOP 5 kluczowych kwestii!

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji? Oto TOP 5 kluczowych kwestii!

 

Pluskwy, prusaki czy karaluchy – obecność w mieszkaniu którychkolwiek z tych szkodników wymaga profesjonalnej interwencji. Owadów można się pozbyć poprzez dezynsekcję. Warto wyjaśnić, jak przebiega dezynsekcja, a przede wszystkim, jak się do niej przygotować. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wskazówek, dzięki którym usuwanie pluskiew i innych szkodników przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.

Co to jest i jak przebiega dezynsekcja?

 

Dezynsekcja w Końskie (lub dowolnym innym mieście) polega na likwidacji pluskiew i innych owadów, poprzez zastosowanie specjalistycznych metod. Najpopularniejsze jest dziś żelowanie, stanowiące mało inwazyjną metodę walki ze szkodnikami. Jak przebiega dezynsekcja polegająca na żelowaniu?

 

Specjaliści aplikują specjalistyczny żel w pomieszczeniu, w którym wykryto robaki. Owady go spożywają, a niewielkie cząstki zanoszą do gniazda. Po pewnym czasie zaczyna działać zawarta w żelu trucizna, która szybko likwiduje całą populację.

 

Inne popularne metody dezynsekcji to: oprysk szczegółowy i zamgławianie ULV. W pierwszym przypadku wykorzystuje się ciecz zawierającą truciznę, a w drugim substancja aktywna jest rozpylana wraz z zimną mgłą. Usuwanie pluskiew powyższymi metodami oferuje między innymi Patron Pest: https://patronpest.pl/oferta/dezynsekcja-konskie/.

 

To profesjonalna firma, która dysponuje specjalistycznymi preparatami oraz fachowym sprzętem. Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak zostanie przeprowadzona procedura oraz ile kosztuje dezynsekcja, odpowiednio się przygotuj.

 

Znajdź siedliska owadów

Warto samodzielnie sprawdzić, gdzie zalęgły się owady, aby dezynsekcja przebiegła sprawnie. Jak to zrobić? Wystarczy obserwować miejsca, w których występowanie owadów jest najbardziej prawdopodobne. W przypadku karaluchów czy prusaków jest to na przykład szafka pod zlewem. Pluskwy najchętniej bytują za łóżkiem, w pościeli i w zasłonach.

 

Odsuń meble od ścian

Zastanawiasz się, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji, aby procedura była efektywna? Odsuń wszelkie meble, w tym szafki łóżka. Chodzi o to, aby ekipa przeprowadzająca dezynsekcję miała łatwy dostęp do wszystkich zakamarków w pomieszczeniu.

 

Schowaj żywność

Kwestia tego, jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji, w dużej mierze zależy do tego, jak przebiega proces. Rzecz w tym, iż na przykład żelowanie nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka. Trucizna nie jest bowiem rozpylana. Jednak w przypadku oprysku czy zamgławiania pojawia się ona w powietrzu i osiada na wszystkich powierzchniach. Zatem przed przeprowadzeniem zabiegu należy schować żywność.

 

Zdejmij i wypierz pościel

Jeśli dezynsekcja ma na celu usunięcie pluskiew, niewątpliwie przed zabiegiem należy zdjąć i wyprać pościel. To w niej, oraz w łóżku i za nim najczęściej bytują te szkodniki. Aby skutecznie się ich pozbyć, trzeba umożliwić dezynsekcję w każdym miejscu łóżka i pościeli.

 

Opuść pomieszczenie

O ile dezynsekcja nie polega na żelowaniu, przeprowadzenie zabiegu wymaga opuszczenia mieszkania. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą również zwierzęta oraz rośliny. Dla nich substancje zawarte w preparatach na szkodniki również mogą być groźne.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe