Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/

Uwaga! TVN: Tysiące pasażerów utknęło na brytyjskim lotnisku. „Potraktowali nas gorzej niż zwierzęta”

Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy?
Uwaga! TVN: Tysiące pasażerów utknęło na brytyjskim lotnisku. „Potraktowali nas gorzej niż zwierzęta”


W ostatnich dniach głośno było o sytuacji na brytyjskim lotnisku Luton. Przez odwołane loty tysiące pasażerów utknęło w porcie lotniczym. Wśród uwięzionych na lotnisku podróżnych były trzy Polki, które opowiedziały nam o tym, co działo się w Luton. - Mieliśmy być na lotnisku w Katowicach o 1 w nocy w poniedziałek, a dotarliśmy w czwartek o godz. 17 - mówi Joanna Szczepaniak, która spędziła na lotnisku dwa dni z trójką dzieci oraz matką.

- Nędza, rozpacz, panika, stres, krzyk, płacz - mogłabym mówić miliony takich przymiotników. To był po prostu dramat. Najgorzej zniosły to dzieci, bo ja mogłabym zagryźć zęby i te trzy dni nie spać, ale dzieci nie wiedziały, co się dzieje. Były w totalnej panice. Nie mogliśmy na to patrzeć, to była katastrofa - opowiada Elżbieta Portka-Krebs. - Byliśmy traktowani gorzej niż zwierzęta, bo nikt nie pozwoliłby, żeby zwierzę było tyle czasu bez jedzenia i picia. Potraktowano nas jakbyśmy byli niczym, powietrzem - dodaje kobieta.

- Popłakałam się, jak zobaczyłam, że moje dzieci śpią na brudnej podłodze, przykryte ubraniami, które musieliśmy powyciągać z walizek - opowiada pani Joanna. I dodaje: - Nawet takie maluszki leżały na podłodze, bo ze zmęczenia nie mogły już wytrzymać. - Najpierw się okazało, że pas jest roztopiony i że są opóźnienia. Tam cały czas gromadzili się pasażerowie. Tłum był gigantyczny. W momencie, gdy wyszłam z hali, to nie było już gdzie postawić stopy - opowiada Aneta Awtoniuk. I dodaje: - Nie umiem oszacować, ile tam było ludzi, ale całe lotnisko, każde możliwe miejsce, było przez nich zajęte. I nie mówię tylko o wewnętrznej hali, ale też o zewnętrznej części lotniska.
„Nikt nam nie pomógł”

Zdesperowany tłum pasażerów przez wiele godzin próbował dowiedzieć się, co dalej z ich lotem i czy będą mogli wrócić do domów. - Emocje były duże. Do tego stopnia, że próbowano wyciągnąć zza tych szyb z pleksi pracowników Wizz Aira, którzy po prostu nie udzielali żadnych informacji. Na wszystko mówili „nie wiem”, a potem uciekli - mówi pani Aneta.

- Wizz Air zachował się bardzo nieprofesjonalnie, bo nie wysłali nawet żadnej osoby, która powiedziałabym nam cokolwiek. Nikt nam nie pomógł - opowiada pani Joanna.
Kobieta była zmuszona przez dwie noce koczować na lotnisku.

Co zrobić, gdy lot jest odwołany?

O to jak powinni zachować się pracownicy linii lotniczej zapytaliśmy podróżnika Michała Cessanisa. - Na każdym lotnisku są przedstawiciele linii lotniczych i to oni powinni nas pokierować, gdy mamy odwołany lot. Nie mogą znikać z lotniska, dla mnie taka sytuacja jest skandaliczna. Nie rozumiem, dlaczego ta linia lotnicza tak się zachowała. W teorii każdemu pasażerowi przysługują podstawowe rzeczy, takie jak jedzenie i napoje (…). Linia lotnicza powinna zapewnić pasażerom godne warunki, a nie traktować ich jak zło konieczne - komentuje Michał Cessanis. Na stronie internetowej linii lotniczej możemy znaleźć informację, że w razie opóźnienia, pasażerom przysługują napoje oraz posiłek. Natomiast jeśli lot nie może się odbyć w tym samym dniu, to przewoźnik zorganizuje dla swoich klientów zakwaterowanie.

Przedstawiciele firmy Wizz Air przesłali do redakcji Uwagi! oświadczenie. Podkreślają w nim, że loty zostały odwołane ze względu na wysokie temperatury, a pasażerowie zostali poinformowani o przysługujących im prawach.

Co powinni zrobić pasażerowie, gdy lot jest odwołany?

- Gdybym był w takiej sytuacji, na pewno nie siedziałbym na lotnisku i nie czekał, bo wiedziałbym, że linia lotnicza w niczym mi nie pomoże, a na lotnisku nic dobrego mnie już nie spotka - ocenia Cessanis. I dodaje: - Lepiej wyjść z lotniska i zorganizować sobie nocleg albo transport na własną rękę.

Pomoc z konsulatu? „To była żenada”

Zmęczeni i wyczerpani pasażerowie, pozostawieni sami sobie na lotnisku, zaczęli szukać pomocy w polskich instytucjach. - Dzwoniłam do konsula, do ambasady, do informacji konsularnej MSZ, do centrali MSZ - wymienia pani Elżbieta. I dodaje: - Cały czas odbijałam się od ściany, byłam przekierowywana dalej i nikt mi nie potrafił pomóc. Finalnie zadzwoniłam do kancelarii prezydenta, gdzie powiedziano mi, że za to odpowiedzialny jest konsul, który jest reprezentantem wszystkich Polaków za granicą w potrzebie. Polski Konsul pojawił się na lotnisku o 4 nad ranem. Przywiózł pasażerom wodę oraz kanapki. Według relacji podróżnych, obiecał im pomoc w zorganizowaniu podróży do Polski następnego dnia. - Pan konsul dał nam nadzieję, że będą zorganizowane autokary. Stwierdziliśmy wtedy, że w takim razie nie załatwiamy transportu na własną rękę. A na drugi dzień pan konsul nie przyjechał, tylko wysłał dwie panie, które miały ze sobą kartkę, na której napisano, bo oferuje nam konsulat - opowiada pani Joanna.

Dodaje, że na kartce napisane było m.in. że pasażerowie mogą korzystać z sieci Wi-Fi na lotnisku oraz wypisano listę miejsc, w których mogą znaleźć nocleg wraz z cenami, które trzeba za nie zapłacić. - To była na mnie żenada. Oddaliśmy im tę kartkę i powiedzieliśmy, że chyba nas teraz obrazili. Jeśli potrafimy sami podróżować samolotami, to potrafimy też znaleźć takie informacje w internecie - mówi kobieta.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, mimo próśb o rozmowę przed kamerą, zasugerował jedynie zapoznanie się z komunikatem opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa. Urzędnicy przekonują w nim, że „udzielali niezbędnej pomocy potrzebującym osobom”.

Powrót na własną rękę

Finalnie, kilkaset osób musiało zorganizować oraz opłacić swój powrót z Luton do Polski na własną rękę. - Ja miałam szczęście, że mój mąż mógł rzucić wszystko, zorganizować 9-osobowy bus i przyjechać specjalnie do Londynu, żeby nas stamtąd zabrać - mówi pani Elżbieta.

- Cała przeprawa kosztowała nas w sumie około 17 tys. złotych. Jakbyśmy nie mieli tych pieniędzy, to albo byśmy tam zostali, albo musielibyśmy pożyczać od znajomych. Wiele osób musiało to zrobić - przyznaje pani Joanna. Będąc w takiej sytuacji, musimy pamiętać o zbieraniu wszystkich paragonów i pokwitowań potwierdzających wydatki, jakie ponieśliśmy. Będzie to niezbędne, aby starać się o zwrot tych pieniędzy od linii lotniczych. Reklamację można złożyć za pośrednictwem Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Ich prawnicy pomogą nam za darmo.

Czy przed takimi sytuacjami można się jakoś zabezpieczyć?

- Po pierwsze, trzeba mieć przygotowane dodatkowe środki finansowe. Musimy być przygotowani na to, że coś pójdzie nie tak i będziemy musieli zorganizować powrót na własną rękę. Po drugie, ubezpieczenie - trzeba sprawdzić, czy obejmuje ono opóźnienie lub odwołanie lotu. Większość firm ma to w swojej ofercie i jest to bardzo dobre, bo mamy gwarancję, że albo dostaniemy odszkodowanie, albo ubezpieczyciel nam jakoś pomoże. W dodatku pewnie szybciej niż linia lotnicza - radzi Michał Cessanis.

- Postanowiliśmy o tym opowiedzieć, bo linie lotnicze nie mogą tak traktować pasażerów. Na pewno będziemy domagać się od nich odszkodowania. Nie wiem tylko, jak oni to wyliczą, bo to chodzi też o szkodę psychiczną, zwłaszcza u małych dzieci. Nie wiadomo, czy takie małe dziecko nie będzie miało traumy, gdy następnym razem zobaczy lotnisko - mówi pani Joanna.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Otwarcie wystawy z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” - „Tajemnice podziemnego świata w malarstwie Lucji Radwan” Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 29.08.2022 4 lipca 2022 r., o godz. 18:00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3 – Galeria „Piwnica pod Trójką”, odbędzie się wernisaż wystawy prac Lucji Radwan. Lucja Radwan, ur. dn. 9 lipca 1951 r. w Tuchowie, córka małopolskiego malarza i rzeźbiarza Tadeusza Radwana i pochodzącej z Austrii (Unterach am Attersee) Józefy Radwan, z domu Scheichl. Maluje od wczesnej młodości. Jej edukacja artystyczna przebiegała początkowo pod okiem ojca w Polsce. Następnie, już po wyjeździe do Austrii (1975 r.) pobierała nauki u uznanych malarzy jak Krayema Maria Awad, György’a Kornisa, Gerda Matejka-Felden, Fritz Martinz, Peter Carerh, Lucia Riccelli, Josef Kaiser, Rudolf Fuchs. Z zamiłowania jest akwarelistką. Daje jej to możliwości ekspresji, których nie oferują inne techniki malarskie. Akwarele Lucji Radwan są utkane z świateł i kolorów, koncentrują się na istotnych detalach wziętych z przyrody, próbują leczyć krajobrazy, którym nasza cywilizacja zadała liczne rany. Artystka pracuje także w akrylu, przy czym obrazy w tej technice tworzone są spontanicznie, w przeciwieństwie do prac z gatunku speleo, które są efektem starannej realizacji wyjściowej koncepcji – wizji artystycznej. W ten sposób powstają pod jej pędzlem urocze krajobrazy i pejzaże miejskie, ale również imponujące formy grotowych stalaktytów i stalagmitów (speleo), wprowadzające oglądających w tajemniczy podziemny świat wielorakich barw i kształtów. Chcąc wyeksponować różnorodność form grotowych artystka sięga również po farby olejne i akrylowe, redukując przy tym kształty i dodając kolory. Oglądający jej płótna mogą dzięki temu obcować z cudownymi światami płynnych granic i proporcji. O swojej twórczości mówi: „W mojej twórczości stosuję rozmaite techniki malarskie. Początkowo koncentrowałam się na akwareli, z czasem zaczęłam również tworzyć w akrylu, który towarzyszy mi do chwili obecnej. Od dłuższego jednak czasu dominującym obszarem mojej twórczości jest malarstwo olejne. Większość moich współczesnych prac to obrazy wielkoformatowe (160x210, 160x420, 160x630). Oddaję w nich inspiracje pochodzące z motywów naturalnych, głównie jaskinnych i skalnych (SpeleoArt). Symbolika Speleo zostaje jednak zazwyczaj wyrwana ze swojego kontekstu, przez co uzyskuje samoistne znaczenie. Często rejestrowanym odbiorem moich dzieł jest wrażenie ożywienia, czy wręcz personifikacji form naturalnie statycznych i nieorganicznych. Nierzadkim wrażeniem jest obcowanie z dziewiczością obszarów, które doznają jakby swego pierwszego wyjścia na światło. Inne ujawnione asocjacje obejmują nieskończoność, metamorfozę i oswojoną grozę. Wspomniane już światło a także perspektywa odgrywają zresztą w sposób zamierzony istotną rolę w moich obrazach. Ich rolą jest wzmocnienie przekazu zmysłowego. Być może dlatego część recenzentów odbiera moje obrazy jako w jakiś trudny do opisania sposób przytłaczające, wymuszające uwagę a nawet reakcję już nie tyle widza, ile uczestnika spotkania z formą. Większość moich prac nie ma przypisanego im tytułu – chodzi o uwolnienie obserwatora od skojarzeń sugerowanych przez twórcę. Chodzi też o uwolnienie samego obrazu od zdeterminowania jego przekazu przez uwarunkowania i emocje z chwili jego narodzin“. Kurator wystawy: Bożena Szczupak. Wystawa dostępna od 5 lipca – 29 sierpnia 2022 r. Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Letnie potańcówki na tarnowskim Rynku Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.06.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 28.08.2022 „Tańczyć każdy może...” parafrazując słowa znanej kultowej piosenki „Śpiewać każdy może” Jonasza Kofty, zapraszamy tarnowian w wakacyjne niedziele na tarnowski Rynek do udziału w Letnich Potańcówkach. To już kolejny rok cyklu wieczorków tanecznych, które cieszą się dużą popularnością. Liczymy, że także w tym roku miłośników tańca nie zabraknie i tarnowski Rynek w niedzielne wieczory będą wypełniać amatorzy zabaw ruchowych na powietrzu. Od godziny 19.00 (inauguracja wyjątkowo o 18:30) na scenie w północnej części tarnowskiego Rynku profesjonalni, dotychczasowi, dobrze już znani bywalcom potańcówek z poprzednich edycji, animatorzy-wodzireje prowadzić będą zabawę do znanych i lubianych piosenek. Wstęp wolny. Zapraszamy do zabawy na wieczorkach tanecznych w wakacyjne niedziele, tj. 10, 17, 24, 31 lipca  oraz  7, 14, 21, 28 sierpnia 2022 r. -  START o GODZ. 19:00  
VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.07.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 VI Międzynarodowy Festiwal  Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Gościepod Honorowym Patronatem Prezydenta Tarnowa Tarnów 31 lipca-13 sierpnia 2022 r.Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, ul. Lippoczy’ego 431.07.2022 godz. 18.00 – Koncert Inauguracyjny – Krystian Tkaczewski oraz zaproszeni Goście –Laureaci II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.W. Krogulskiego w Tarnowie:Andrii Zakhodiakin (Ukraina), Michał Oleszak (Polska).3.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Belgii, USA, Chin,Japonii, USA,Rumunii, Szwecji oraz Włoch5.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Belgii, USA, Chin, Japonii, USA, Szwecji Ora’s Norwegii z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama6.08.2022 godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Albanii, Belgii, Japonii, Rumunii, USA, Polski, Kanady7.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu z Polski, Albanii, Japonii, Rumunii, USA, Kanady z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, dyr. Masahi Katayama12.08.2022, godz. 18.00 – Koncert uczestników festiwalu oraz zaproszonych Gości z Polski, USA, Chin oraz Japonii13.08.2022, godz. 18.00 – Koncert Finałowy z udziałem uczestników festiwalu z Polski, USA, Chin oraz JaponiiWykładowcy: Krystian Tkaczewski (Polska/USA), Philippe Raskin (Belgia), Masahi Katayama (Japonia), Maria Murawska (Polska), Jia Shi (USA)Uczestnicy festiwalu: Margaux Anseeuw (Belgia), Abbie Deng (USA), Yining Cui (Chiny), Anna Bamba (Japonia), Wendy Wang (USA), Maria Louisa van Staden (Rumunia), Amir Abdourazakov (Szwecja , Haruna Fukumoto (Japan), Samuel Sabbah (Norwegia), Michał Rybczyński, Franceso Canu (Włochy), Guillaume  van Melsen (Belgia), Hillari Parangoni (Albania), Kisara Yonemitsu (Japonia), Hinata Nakanishi (Japonia), Cristiana Dragos (Rumunia), Mayumi Iwata (Japonia), Aria Zhao (USA), Liam Lech Furdyna (Polska), Haruki Takeuchi (Japonia/USA), Ryan Huang (Kanada), Natalia Starzyk (Polska), Piotr Kulczyk (Polska), Lin Chuchu (Chiny), Urszula Świerczyńska (Polska), Xinyue Shi (Chiny), Yang Qin (Chiny), Borys Komisarz (Polska) Jakub Chrobak (Polska), Oliwier Barszcz (Polska).Na wszystkie koncerty wstęp wolny.Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Aerobik na świeżym powietrzu w Ogrodzie Sensorycznym w Parku Strzeleckim Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 30.08.2022 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza naAerobik na świeżym powietrzuw Ogrodzie Sensorycznym w Parku StrzeleckimKażdy wtorek sierpnia (2.08, 9.08, 16.08, 23.08, 30.08), o g. 18:00Czas trwania: 45 minprowadzi: Małgorzata Kalinamiejsce: Ogród Sensoryczny w Parku Strzeleckimwstęp wolnyTrening dla wszystkich, ćwiczymy w rytm muzyki.Zalecamy sportowe ubranie.Zajęcia odbywają się pod gołym niebem, na świeżym powietrzy.W przypadku niesprzyjającej pogody odbędą się pod muszlą koncertową w Amfiteatrze przy ul. Kopernika 2.Aktualne informacje na Facebooku BWA Tarnów: https://www.facebook.com/bwatarnow 
Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Wakacyjne plenery rysunkowe w Tarnowie Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 26.08.2022 Tarnów w plenerze / 8-12.08.2022 / od poniedziałku do piątkuMościce w plenerze / 22-26.08.2022 / od poniedziałku do piątkuWakacyjne plenery rysunkowegodz. 10:00-13:00 wiek uczestników: 12+prowadzenie: Sonia i Bartłomiej Pochopniowieopłata: 175 zł za 5 dni zajęć z góry / od uczestnikaMateriały zapewnia organizator.Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected], 606 146 520.W tym roku nowa odsłona pleneru – zapraszamy również na zajęcia do Mościc!Celem wakacyjnego pleneru rysunkowego jest spotkanie z doświadczonymi edukatorami, którzy poprowadzą uczestników szlakiem tarnowskiej architektury. W ciągu pięciu plenerowych dni osoby przybyłe na zajęcia otrzymają niezbędne narzędzia - od krzesełek przez deski kreślarskie po narzędzia rysunkowe. Podczas codziennych spotkań będą mogli poznać nie tylko podstawowe techniki rysunku architektonicznego, ale również otrzymają garść ciekawostek z dziedziny historii sztuki oraz spędzą miły czas w plenerze Tarnowa.prowadzenie:Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą  autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie, oprócz prowadzonej praktyki projektowej są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej. Festy z okazji 50-lecia Rady Osiedla Koszyce Festy z okazji 50-lecia Rady Osiedla Koszyce Data rozpoczęcia wydarzenia: 13.08.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 13.08.2022 Gmina Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Kultury oraz Rada Osiedla Koszyce zapraszają w dniu 13 sierpnia 2022 r. na Placu Zabaw, Rekreacji i Sportu im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Majora Władysława Raginisa, gdzie odbędzie się Festyn 50 lat Osiedla Koszyce. Pierwszym wydarzeniem tego dnia na terenie Osiedla Koszyce będzie VII Biegiem Koszycko-Kolbiański „Dar Życia” o godz. 7:00 na trasę wyruszą maratończycy, godzinę później wystartują pozostałe konkurencje. Natomiast od godzin popołudniowych na terenie rekreacyjnym rozstawione będą dmuchane zamki - zjeżdżalnie, z których będą mogli korzystać najmłodsi. W ramach festynu organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, w tym: zawody sportowe, konkurencje i konkursy zręcznościowe dla dzieci i młodzieży z nagrodami, zabawy dla najmłodszych. Główną atrakcją festynu będą występy zespołów Kumotry, Dzisiaj My, Wasabi oraz Baby Full – dzieci Bajer Full. Na zakończenia do późnych godzin wieczornych zabawa taneczna w rytmach lata.Festyn współorganizowany przez Radę Osiedla Koszyce z okazji 50 rocznicy przyłączenia dzielnicy Koszyce do Miasta Tarnowa.Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miasta Tarnowa.Celem festynu jest integracja mieszkańców oraz promocja samorządu osiedlowego. Jubileusz 50-lecia będzie też okazją do wręczenia podziękowań najbardziej zasłużonym dla dzielnicy mieszkańcom, którzy poświęcają swój wolny czas i angażują się życie społeczne dzielnicy.
Reklama
Tarnów. Jechał autostradą A4 na... rowerze Tarnów. Jechał autostradą A4 na... rowerze Kierowcy, którzy jechali w czwartek około godziny 13.00 autostradą A4 w Tarnowie przecierali oczy ze zdumienia mijając starszego pana, który jak gdyby nigdy nic jechał w A4 w stronę Krakowa …na rowerze.Data dodania artykułu: 12.08.2022 11:21Ilość komentarzy artykułu: 2Pożar na terenie złomowiska w Tarnowie Pożar na terenie złomowiska w Tarnowie W piątkowe popołudnie strażacy po godzinie 18:00 zostali zadysponowani do pożaru na terenie firmy zajmującej się między innymi złomowaniem pojazdów w Tarnowie przy ul. ChemicznejData dodania artykułu: 12.08.2022 19:46Tarnów. Sąsiedzi zawiadomili służby, jedna osoba trafiła do szpitala Tarnów. Sąsiedzi zawiadomili służby, jedna osoba trafiła do szpitala Data dodania artykułu: 13.08.2022 14:50Wiadomo jak najprawdopodobniej przebiegać będzie wyczekiwana obwodnica Żabna Wiadomo jak najprawdopodobniej przebiegać będzie wyczekiwana obwodnica Żabna Wzmożony ruch w centrum miejscowości, obciążenie dla infrastruktury miejskiej, ale też zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców - to czynniki, których rozwiązanie to długo wyczekiwana budowa obwodnicy Żabna. Spośród przygotowanych trzech koncepcji jej budowy, wybrano jeden preferowany wariant, który będzie ciągiem drogi wojewódzkiej.Data dodania artykułu: 09.08.2022 17:44Ilość komentarzy artykułu: 6Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynę Śnięte ryby w Białej Tarnowskiej. Znamy przyczynę Wiadomo już co było najbardziej prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb w Białej Tarnowskiej. Po prawie trzech tygodniach od tego niepokojącego zjawiska, które w miejscowości Biała dostrzegli wędkarze – Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie otrzymał wyniki badań, które w dniu odkrycia wykonali inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.Data dodania artykułu: 12.08.2022 19:01Ilość komentarzy artykułu: 2
Siemiechów. Wypadek samochodu osobowego z motocyklem. Są poszkodowani Siemiechów. Wypadek samochodu osobowego z motocyklem. Są poszkodowani Do kolejnego niestety w tym tygodniu wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby (w tym 14-letnia dziewczynka) doszło wczoraj wieczorem w Siemiechowie.Data dodania artykułu: 11.08.2022 19:45Ilość komentarzy artykułu: 1Samochód wypadł z drogi na ślimaku obwodnicy w Ładnej, drugi uderzył w wóz strażacki Samochód wypadł z drogi na ślimaku obwodnicy w Ładnej, drugi uderzył w wóz strażacki Data dodania artykułu: 13.08.2022 10:30Ilość komentarzy artykułu: 1Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego 27-latka Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego 27-latka Bocheńscy policjanci zatrzymali 27-latka kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał drogą wojewódzką w stronę Proszówek. Po zatrzymaniu go, okazało się, że był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów.Data dodania artykułu: 12.08.2022 09:43Kontrabanda w bagażniku terenówki 63-latka z powiatu dąbrowskiego Kontrabanda w bagażniku terenówki 63-latka z powiatu dąbrowskiego Straż Graniczna z Tarnowa zatrzymała mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przewoził w swej terenówce 45 kg krajanki tytoniowej. Kolejne wyroby akcyzowe zostały odnalezione również w miejscu zamieszkania 63-latka. Teraz mężczyźnie grozić będzie wysoka kara grzywny.Data dodania artykułu: 09.08.2022 11:06Tarnów. Samochód osobowy zderzył się z autobusem miejskim Tarnów. Samochód osobowy zderzył się z autobusem miejskim Około godziny 15.00 w centrum Tarnowa na skrzyżowaniu ulic: Lwowskiej i Skowronków doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i autobusu miejskiego. Z nieznanych jak dotąd przyczyn kierujący pojazdem marki golf uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i w autobus. Na miejscu kolizji pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, których zadaniem było:Data dodania artykułu: 11.08.2022 17:12Ilość komentarzy artykułu: 1
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 26°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a