Historie z Mościc w opowieściach lokalnych przewodników - Adam Gomółka i Zbigniew Rozkrut

  • 02.08.2021, 16:22
  • Źródło: CSM
Historie z Mościc w opowieściach lokalnych przewodników - Adam Gomółka… Tarnowska.tv
Zapraszamy na specjalne oprowadzanie po wystawie "Mościce mam w sercu", które poprowadzą Adam Gomółka i Zbigniew Rozkrut - znawcy lokalnej historii i pasjonaci żużla.

Opowiedzą o pasji do sportu żużlowego, o kibicowaniu, podzielą się wspomnieniami i pokażą swoje pamiątkowe zdjęcia.

Adam Gomółka - Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1979-Oddział Stomatologii).Od ponad 50 lat pasjonat sportu żużlowego i wierny kibic Unii Tarnów. Zainteresowania: żużel, historia i podróże.

Od 1980 roku działa społecznie w sekcji żużlowej Unii Tarnów-najpierw jako chronometrażysta i autor tekstów w programach żużlowych w Tarnowie. Od 1983 roku jest spikerem na zawodach żużlowych i funkcję tę pełni do dziś. Jest kolekcjonerem pamiątek żużlowych. W połowie lat 90-tych opracował i wydał pierwszą w Polsce monografię sekcji żużlowej ("Tarnowski sport żużlowy"). W 2006 roku wraz z doktorem Robertem Nogą wydał jubileuszowy album "Z jaskółką na plastronie".

Zbigniew Rozkrut - Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie. Z zawodu – handlowiec.

Kibic żużlowej Unii Tarnów od 1959 roku. Od 1981 roku przez blisko 20 lat spiker zawodów żużlowych w Tarnowie, a także w Krośnie oraz sporadycznie w Rybniku przy okazji zawodów rangi mistrzostw świata. Współpracownik i autor setek artykułów w „Tygodniku Żużlowym” oraz w innych wydawnictwach o tematyce żużlowej. Autor materiałów do tarnowskich programów żużlowych. Posiada unikalną w skali kraju kolekcję pamiątek związanych ze sportem żużlowym.

W latach 1992-93 prezes sekcji żużlowej Unii Tarnów, w latach 2007 – 2008 prezes Tarnowskiego Towarzystwa Żużlowego. W 1982 w plebiscycie „Temi” i Wojewódzkiej Federacji Sportu wybrany najlepszym działaczem sportowym woj. tarnowskiego. W 1985 roku w XV plebiscycie sportowym tygodnika „Tarnowskie Azoty” zajął I miejsce wśród działaczy.

Jako kibic odwiedził praktycznie wszystkie kraje europejskie, w których rozgrywano zawody żużlowe będąc świadkiem najważniejszych światowych turniejów, m.in. na Wembley, w Göteborgu, Vojens, Lonigo, Pradze. Był zapraszany do Stanów Zjednoczonych przez działający prężnie Fan Club „Jaskółka” w Chicago.

Po oprowadzaniu zapraszamy na spotkanie z przewodnikami do sali kameralnej.

Centrum Sztuki Mościce - 4 sierpnia 2021 r. godz. 18.00 (przestrzeń zewnętrzna)

Koszt oprowadzania 5 zł/osoba

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM

ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów, tel.14 633 46 04, mail: [email protected]

Kasa czynna : poniedziałek - piątek - 13:00 - 20:00, sobota - niedziela- 15:00 - 20:00

Źródło: CSM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe