Otwarcie Fundacji Inkubator Przemysłu Przyszłości. Na inauguracji pojawił się Jarosław Gowin

  • 26.07.2021, 16:47
  • Gabriela Kudła
jak-inteligentne-fabryki-zmieniaja-przemysl-w-polsce.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o rosnącym znaczeniu Przemysłu 4.0 i zmianach, jakie wprowadza on w naszej gospodarce. Eksperci odpowiedzieli na pytania jak wygląda cyfryzacja przemysłu i jakie korzyści niesie. To wszystko podczas konferencji ,,Jaki inteligentne fabryki zmieniają przemysł w Polsce”.

 - Dzisiejsza konferencja pokazuje, że Przemysł 4.0 w Polsce, nie tyle raczkuje, nie tyle się pojawia, co już zaistniał w tej rzeczywistości polskich przedsiębiorców i tym bardziej trzeba jak najczęściej zwracać uwagę, że jesteśmy w trakcie tej wielkiej rewolucji i starać się, żeby ta rewolucja nas nie zaskakiwała. Żebyśmy umieli nią sterować, co przełoży się na jak najlepsze wykorzystania tej wielkiej siły przemysłu 4.0 - mówi Seweryn Partyński. 

Konferencja towarzyszyła rozpoczęciu działalności fundacji Inkubator Przemysłu Przyszłości. 

 - Chcemy się skupić właśnie na tym, żeby nieś ten ogień idei przemysłu 4.0 do przedsiębiorstw, które są wielkiej i średniej wielkości, ale też do tych mniejszych, którym wydaje się, że przemysł 4.0, czyli industrializacja, cyfryzacja, internet rzeczy nie jest dla nich, a właśnie wręcz przeciwnie. Tak naprawdę ta rewolucja jest dla każdego przedsiębiorcy, chcemy nie tylko im powiedzieć, że jesteśmy w okresie tej rewolucji, ale też chcemy stworzyć i dać im narzędzia po to by się w dobry sposób do tego przemysłu 4.0 tak jakby transponować, żeby się przekształcać - dodaje Seweryn Partyński. 

W spotkaniu wziął udział także wicepremier i Minister Rozwoju, Pracy i Technologi. 

  - Spotkamy się w miejscu, w którym ta przyszłość dzieje się na naszych oczach, bo tarnowska firma ELPLC produkuje najnowocześniejsze naprawdę unikalne w skali świata linie produkcyjne, czyli można już teraz w Polsce rozwijać przemysł na najwyższym światowym poziomie - mówi Jarosław Gowin. 

Podczas spotkania szef Porozumienia podkreślał, że robotyzacja, czy automatyzacja mogą być alternatywą dla problemu, jakim jest brak rąk do pracy.

   - Robotyzacja, automatyzacja w produkcji, w zastosowaniu takich rzeczy jak chmury internetowe, jak block chain, to jest przyszłość, od której nie uciekniemy, natomiast ważne jest żebyśmy w tej czwartej rewolucji przemysłowej wystartowali jak najszybciej, bo to jest pierwsza rewolucja, w której startujemy na równych zasadach jak cała reszta świata - mówi Jarosław Gowin. 

Dodajmy, że w trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zobaczyć na żywo, jak powstają amortyzatory na nowoczesnej linii produkcyjnej. Organizatorem konferencji była Platforma Przemysłu Przyszłości, oraz Inkubator Przemysłu Przyszłości. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe